Jump to content
bosny

Serviciul 2 si 1/4 Romania.

Recommended Posts

O sa va dau cateva informatii despre serviciul 2 si 1/4 din romania.

Informatiile le am la cunostinta de la un prieten, nu stiu cat sunt de reale, poate o sa va dati cu parerea.

Agentii au telefoane speciale cu care pot asculta orice telefon sau orice se asculta in jurul unui telefon fara ca acel telefon sa pastreze vreo informatie sau sa sune, formeaza un nr de genul 0720 xxx xxx *34*334*23 iar telefonul victimei o sa intre automat intr-un mod in care el asculta ce se vb pe langa telefon iar telefonul arata normal nu arata cum ar fi o convorbire.

Un alt cod de formare ar fi de genul 0720 xxx xxx *432*342*345 cu acest cod tu ca victima primesti un beep iar el o sa primeasca pozitia ta gps.

Mai au gsm interceptoare iti pot copia agenda poze.. inregistrari ... fara ca sa aiba vre-o legatura cu telefonul.

Link to comment
Share on other sites

:)) chiar ca :))

iauzi plm imi fura astia si pozele cu gagica-mea goala din telefon ...

mai ai teorii deastea ale conspiratiei cu telefoanele ? ca ne-ai omorat in ultima perioada 8-|

incearca sa suni cu asta..o sa auzi pe Dumnezeu cum te striga:

mobilefunnyphoto.jpg

abia astept sa intre iar pax :))

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca baiatu de mai sus e foarte probabil sa bata campii, va spun sigur ca mai demult(ceva de genul 4-5 ani) exista o posibilitate sa afli daca telefonul fix este ascultat apeland un numar.

Nu am reusit sa aflu care e smecheria pentru ca mi s-a raspuns un sec: "e secret". Insa eu zic ca e si o boaba de adevar in tot ce zice asta.:)

Link to comment
Share on other sites

Si eu credeam ca telefonul imi bip-aie ca nu mai am baterie, si iauzi ei incercau sa ia pozitia gps.

Nu cred ca esti tu vre-un interlop sau pui siguranta tari in pericol dar faza e pe bune sa intamplat intr-o arestare.

Era omu in masina in bucuresti si mergea pe strada la un moment dat primeste 3 bipuri cu nr ascuns :)) la interval de 40 de min.

Culmea si faza reala ultimul beep il primeste la 2 min inainte sa fie oprit pe o strada din buc de catre politie, cum iti explici faza ca stia politia pe ce strada e ???? Sau de unde pana unde au stiut aia ca ala se afla pe strada aia si baiatu nu a avut nici o legatura cu strada respectiva se plimba aiurea prin bucuresti :)))

Si a fost oprit de mascati direct cu mandat de arestare 24 de ore apoi a luat 29 de zile.

Link to comment
Share on other sites

Scanner / interceptor GSM exista , datele din tel nu prea au cum sa le transfere fara sa ai GPRS , oricum telefoanele au log la trafic, iar pozitia se da dupa celula GSM la care esti conectat, cu marja de eroare destul de mare.

Vb lu ala pana nu te arzi nu crezi :)) si ce gps... telefon performat... avea omu un tel vai mama lui

Link to comment
Share on other sites

Merge sa urmaresti pe oricine indiferent de ce telefon are. Iti instalezi installous pe iphone si din pachetul lor de aplicatii cauti tracker pe care il instalezi. daca aveti iphone merita testat :) sau daca vrei sa testezi la tine in pc nu trebuie decat sa emulezi iOS pe un soft de virtualizare care are suport pentru procesoare ARM ceva gen OpenBox.

Edited by ackept
Link to comment
Share on other sites

Merge sa urmaresti pe oricine indiferent de ce telefon are. Iti instalezi installous pe iphone si din pachetul lor de aplicatii cauti tracker pe care il instalezi. daca aveti iphone merita testat :) sau daca vrei sa testezi la tine in pc nu trebuie decat sa emulezi iOS pe un soft de virtualizare care are suport pentru procesoare ARM ceva gen OpenBox.

Ma tu esti nebun ? Cum plm poti sa crezi ca o aplicatie care costa 0,99 dolari poate sa faca asta ?

Nu poti sa intelegi ca e pentru facut farse prietenilor ?

Aplicatia functioneaza astfel : un prieten care e langa tine nu te crede (logic) .Tu bagi numarul lui in aplicatie , incep tot felu de animatii ...ca se conecteaza la nasa ,la FBI, la plm si intr-un final iti da locatia ta .Ala aflandu-se langa tine ,automat are aceiasi pozitie ca si tine . Gluma seaca s-a terminat .

Citeste la explicatii ca iti zic si ei ca e prank . Aplicatia se foloseste de google maps ca sa-ti dea locatia ta .

Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

daca nu credeti ,trimiteti-i un Pm cu numarul de telefon,si nu o sa va vina sa credeti.are dreptate.nu va mai limitati in pula mea la numarul de posturi,mie mi-a dovedit ce a spus.daca nu stiti ,nu mai vorbiti.

o mai spun odata.are dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...