Jump to content
crs12decoder

Badea si inteligenta :)

Recommended Posts

In emisiunea de pe 31 Martie Badea a citit un articol despre cum publica wikileaks informatii despre coruptia din 2003. Americanii le oferisera romanilor(cunducerea PSD de atunci) 400.000 $ pentru investigarea coruptiei din sistemul de sanatate. Si tot el zicea ca vezi doamne din 2003 pana acum sunt 8 ani. Cu coruptia de 8 ani incoace cum ramane? Mi s-a parut ciudata intrebarea. Acelea erau informatiile oferite de wikileaks pur si simplu. M-am simtit motivat sa-i las un mesaj la misto pe blog. Mesaj pe care il citeste si la tv. Evident in stilul caracteristic spune ca sunt "inteligent" si ca eu vreau sa subliniez faptul ca acum nu exista coruptie.

Comentarii si pareri, pe blogul lui Mircea Badea - Intamplari - In gura presei cu Mircea Badea (minutul 3:00 + )

In afara faptului ca nu stie sa interpreteze un mesaj, asta poate datorita gradului nu foarte ridicat de ironie care pentru el acopera in totalitate mesajul, toti cei care sunt de alta parere mereu vor fi Basisti .. evident. :)

Mircea Badea este un om comandat politic. Sunt nspe mii de motive pentru care e indreptatit sa dea in actuala conducere, care ca orice alta conducere e de tot cacatu'. Insa sa apere pe fatza celelalte partide politice iarasi mi se pare ampulea.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca el face asta numai pentru audienta, ce tot zice el pe acolo, unele lucruri sunt adevarate dar altele sunt prea exagerate.Multi il idolatrizeaza pe Mircea pentru felul lui de a vorbi , aici este vorba putin si de psihologie cred. :)) Daca am spus prostii plesniti-ma .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...