Jump to content
Skream Example

Guess Who - E plictiseala

Recommended Posts

Din versuri: "Nu o sa scapi de ce ti-e frica".

Imi aduce aminte de un concurs la care am fost.

Prezentam proiectele prin tragere la sorti. Comisia facea niste biletele cu numere, si ne punea sa alegem un biletel. Biletelul pe care il alegeam reprezenta ordinea in care vom prezenta.

Tin minte ca nu voiam sub nicio forma sa prezint primul. Si ma tot gandeam la asta.. aveam ceva de terminat la proiect si nu apucasem.. daca prezentam primul era destul de naspa.

Si toti imi ziceau "hai ma ca din 32 doar nu extragi tu biletu cu nr 1.. sunt sanse mici".

Trag eu un bilet: nr. 13

Mie chiar mi-a purtat ghinion nr. 13.. nu ca as fi vreun superstitios.. dar nici bine nu mi-a fost.. si desi nu iesisem primul nu ma linistisem... ma simteam in neregula ca extrasesem nr. 13.

Si toti imi ziceau.. "Ia uite ma dupa ce ca nu esti primul acu mai faci si gura ca ai tras nr 13".

Dupa cateva minute comisia ne anunta ca s-a comis o eroare.. nu stiu ce incurcasera ei pe acolo la biletele si trebuia sa tragem din nou.

A doua oara am tras biletul cu nr. 1 :)

Din fericire, chiar si asa proiectu meu a fost apreciat si am iesit pe locu I la concurs :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...