Jump to content
Stealth2

My new WebBlog

Recommended Posts

Nu am nevoie de ceva din care sa scot bani.

Foarte bine ,atunci pune niste how tu-uri/tutoriale cu si despre hack si ce mai cunosti :)..ai lua locul 1 in 2 saptamani la majoritatea cautarilor pe google despre "hack".

EDIT:

Sau , poezi =)).

Edited by beaubere
Link to comment
Share on other sites

Eu daca mi-as face blog mi-as posta majoritatea solutiilor la problemele pe care le gasesc mai greu de rezolvat , presupunand ca faci si altceva in IT inafara de black hat .

Da asta este o idee foarte buna, de exemplu astazi eu 2-3 ore am cautat cum sa dau remove la protectia DRM de pe fisierele kindle(.awz) pana cand am agsit ceva foarte simplu...

Link to comment
Share on other sites

De obicei oamenii au ceva de spus si fac un blog ca sa aiba unde sa spuna, tu ai procedat invers ai facut blogul si acum cauti ce sa spui in el. N'are nimic, merge si asa, e greu pina se cristalizeza caracterul blogului, apoi ideile vin.

E interesanta afirmatia ca vrei ceva "white". Atunci in loc sa scrii "How to hack..." scrie "How to not get hacked...." si dai si exemple din lumea reala. S-ar putea sa ai o supriza placuta ca si monetizare. Primul termen e cautat pe G in majoritate de script-kiddies, al doilea termen e cautat de liga superioara cu o mult mai mare putere de monetizare.

Edited by the wolf
Link to comment
Share on other sites

Am citit articolul expus de TinKode si e perfect fiabil........am incercat in domeniul telecomunicatii si se pot face multe,majoritatea operatorilor nu sunt pregatiti pentru asa ceva(am expus ceea ce am reusit sa fac)poate mai sunt si alte domenii in care se poate face dar nu am incercat

Link to comment
Share on other sites

Misto faza cu cetelerom, eu am facut ceva similar la microsoft/logitech ca sa primesc niste produse gratis de la ei doar ca nu am avut nevoie de nici un cont doar de social engineering la suport si un pid valid.

No offence , dar ce ai facut tu au facut si alte cateva mii de persoane :) including me.

Link to comment
Share on other sites

Ai probleme cu iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii numai pune 2 de i unde nu trebuie. Ai multe cuvinte scrise asa.

....and

Vrei sa spui ca v-ati dus inapoi si-ati recunoscut ce-ati facut, apoi tipul si-a continuat plata ratelor pan' la adanci batraneti?

:|

Da am probleme cu iiiiiiii!

Si unde am specificat eu ca s-a dus cineva sa recunoasca ce a facut? Iar amicul asta al meu a ales sa nu riste pentru ca era vorba pe vremea aia de o suma destul de mare si mai mult ca sigur era prins. In experimentul de mai sus erau doar 3,4 milioane in 'joc', un nimic si banuim ca asta a fost motivul...

Link to comment
Share on other sites

Ai probleme cu iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii numai pune 2 de i unde nu trebuie. Ai multe cuvinte scrise asa.

....and

Vrei sa spui ca v-ati dus inapoi si-ati recunoscut ce-ati facut, apoi tipul si-a continuat plata ratelor pan' la adanci batraneti?

:|

doamne, mereu se gaseste un destept in limba romana care sa comenteze ceva, dar multi nu se vad pe ei insusi.

E frumos blog-ul:>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...