Jump to content
slacker

Ce site se incarca cel mai repede ?

Recommended Posts

Which loads faster?

La prima accesare ne intampina cu un pop-up in care ne sunt sugerate cele mai comune intreceri intre cele mai mari si cunoscute site-uri din lume cum ar fi: Google vs Bing, Apple vs Adobe, Amazon vs Shopzilla, TMZ vs OMG! sau putem da click pe butonul galben “Try my own matchup” (incearca propria mea competitie) Dupa ce am clickat pe “Try my own matchup” ne intampina o pagina goala impartita in 2 si fiecare parte are o caseta sau mai bine zis o bara de adrese unde va urma sa tastam in fiecare cate un site. Spre exemplu sa vedem ce site e mai rapid... dintre rstcenter.com si facebook.com

Rezultat : http://cl.ly/3o2h2h0e2F1f0v0F3D3f/Image_2011-07-02_at_10.28.37_AM.png

Se pare ca rst se incarca mai repede cu 18 % decat facebook..sper sa va fie de folos.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cat de bine merge si de ce arata rezultate diferite daca compari 2 site-uri de mai multe ori.

Inca o chestie, de exemplu google.ro vs google.ro, intotdeauna unu dintre ele se incarca semnificativ mai repede. De ce, in mod normal ar trebui sa fie egal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...