Jump to content
lexxxy

Fac Site-uri

Recommended Posts

Toti facem, nu e ceva complicat... dar bafta cu vanzarile.

Asa e, romanu' se pricepe la toate si face de toate: luam un template, il "ciordim" ii mai adaugam elemente de la alte 5-6 template-uri la fel, furate, si am facut site, pe care il dam la vanzare cu 50 lei, iar cand vine o firma cu oferta de 300 euro sarim de cur in sus (cur se afla in dex) ca e scump!

ITul nu e o piata ieftina! Cand mergi la doctor e ieftin? Nu... asa e si aici :)

Si-acum o sa imi sara in cap toti "vecinii" cunoscatori de IT, care vorba unui amic, au termiant un liceu si sunt experti in IT.

Scuzati-mi brutalitatea, dar e sincera si cred eu, adevarata!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am intrat pe forum la recomandarea cuiva, intetand sa mai postez pe softpedia dupa ce am primit o suspendare data pe nedrept, am crezut ca am gasit un alt forum pe care pot sa ajut si eventual sa fiu ajutat daca am nevoie, dar observ ca nu ai voie sa spui nimic ce poate supara, adica adevar.

Ramaneti sanatosi cu forumul vostru!

Link to comment
Share on other sites

Pff, daca asta ii e meseria sau la asta se pricepe cel mai bine, isi face reclama. Nu se adreseaza celor care "stiu" sa faca site-uri.

Ar insemna sa luam peste picior pe oricine isi vinde serviciile.

unknown, ai sa ajungi sa intri in magazin, ceri seminte, fugi dupa tejghea, iei banii, pui semintele pe tejghea, te intorci in locul clientului, iei semintele, zici "buna ziua" si pleci..

ce, tu nu te poti servi ? de ce e nevoie de vanzatoare..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si de ce as apela la tine cand pot sa-mi fac eu site-ul cum are chef **** mea?

Ce avantaje as avea daca mi-ai face tu site-ul si nu l-as face eu?

omu s-a adresat la cei care au nevoie si nu sunt in stare, nu fiecare stie limbaje de programare

Link to comment
Share on other sites

Sunt mai multle categorii de designeri si mai multe categorii de clienti.

Sunt unii care pur si simplu vor un site si nu stiu cu ce se mananca, se duc la cel mai ieftin si rezultatele lasa de dorit, sunt altii care vor perfectiune si ceva unic atunci aplica la serviciile de specialitate unde pretul este mai ridicat.

Cei care fura templateuri le modifica si le arunca un banner au parte de prima categorie de clienti unde profesionalismul este 0 si rezultatul lafel.

Dar asta este mentalitatea romanului "halatu, cat e halatu?"

Cat despre scripting la fel, exista 2 categorii, cei care fac structura unui site "ca la carte" si cei care o fac de mantuiala, asa a luat viata sectiunea noastra "Bug Reports" unde se tot posteaza SQLi`uri si XSS`uri in siteuri facute de baieti care fac si ei un ban.

L.E. :

- nu e asa usor sa faci un css dinamic care sa dea acelasi rezultat indiferent de browser / OS / rezolutie.

- nu cred ca multi din cei care se proclama designeri / developeri sunt in stare sa faca un site complex de la 0 la modul profesional ( fara <table> <td> <tr> si sa tina cont de timpul de incarcare si seo friendly ).

Link to comment
Share on other sites

- nu e asa usor sa faci un css dinamic care sa dea acelasi rezultat indiferent de browser / OS / rezolutie.

- nu cred ca multi din cei care se proclama designeri / developeri sunt in stare sa faca un site complex de la 0 la modul profesional ( fara <table> <td> <tr> si sa tina cont de timpul de incarcare si seo friendly ).

Tutoriale sunt destule pe net, daca ai vointa totul e usor :)

Link to comment
Share on other sites

Tutoriale sunt destule pe net, daca ai vointa totul e usor :)

Vointa si dorinta de a face ceva perfect din toate punctele de vedere lipseste drastic din gandirea multora.

Cei care citesc si invata sa faca ceva nu se incadreaza in cei enumerati si au tot respectul.

Sunt multi care habar nu au si arunca un joomla cu un template de pe scriptmafia si habar nu au sa modifice un psd sau un div pozitionat absolut intr-un warper.

Link to comment
Share on other sites

OFF

haha..

Marilor cunoscatori.. mai ales ala cu fratele lui de 8 ani..

Esti bun rau daca dupa tine HTML-ul e limbaj de programare:))

Afla ca nu e!

Ceva din documentatia personala:

" Ce este HTML-ul?

-este un limbaj folosit pentru descrierea paginilor WEB.

-NU este un limbaj de programare, ci unul de marcare (Markup Language).

***Un limbaj de marcare (Markup Language) este alc?tuit din tag-uri de marcare (Markup Tags).

HTML-ul folose?te tag-urile de marcare pentru a descrie paginile WEB.

..."

Daca vrei sa inveti ceva incepe de jos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...