Jump to content
System

RST Messenger V2

Recommended Posts

cred ca la unele isp-uri gen romtelecom trebuie sa faci port forwarding si la modemurile 3g gen cele de la vodafone nu prea are cum sa mearga programul

pentru partea cu serverul ca metoda free ar fi php sockets si 000webhost stiu ca permit socketurile poti folosi si vps sau server dedicat da astea costa

oricum felicitari pentru initiativa

Link to comment
Share on other sites

IP=fail;

incearca sa faci un serviciu prin pulling, gen cum functioneaza cel de la google cu pushmail,

tu faci un request la scriptul de php, el raspunde abia cand are ceva de zis apoi iar faci samd, scapi de faza cu IP, pentru ca e o problema in cazul celor cu firewalluri, cu routere in fata, cei cu porturi blocate samd, iar faza cu criptatul in binar:) e inutila:D

Link to comment
Share on other sites

Dar de ce ar trebui criptata informatia? Informatia oricuma e criptata asta o fac protocoalele, pentru a optimiza transferul de date se folosesc un algoritm de greedy arbori de compresie huffman pentru a transmite mai putin informatia. Dupa aceea se foloseste distante hamming, pentru a putea corecta informatia stricata, biti de paritate. Aceasta sunt implemenetate direct in protocoale(in ideea de a comprima data), intradevar daca am folosi un sniffer am vedea informatia(ca se poate decomprima).

Link to comment
Share on other sites

pentru ca asa ai putea discuta clar despre cum ai putea face dintr un xss - > backlink, despre cum site-ul .edu.tr e bun de injectat.nu vezi ca discutii dinastea nu exista?sau daca exista, cum e tipul care a intrebat desper anonymus, sau tipul care se lauda cu screenuri in nasa, pentru ca mai apoi sa, sara altii cu screenuri.

p.s:raman la parerea ca sunt gabori pe rst.nu in cadrul staff-ului.niciodata nu poti avea incredere deplina in nimeni.de multe ori probabil hobby-ul se intalneste cu locul de munca si invers.

Link to comment
Share on other sites

pentru ca asa ai putea discuta clar despre cum ai putea face dintr un xss - > backlink, despre cum site-ul .edu.tr e bun de injectat.nu vezi ca discutii dinastea nu exista?sau daca exista, cum e tipul care a intrebat desper anonymus, sau tipul care se lauda cu screenuri in nasa, pentru ca mai apoi sa, sara altii cu screenuri.

p.s:raman la parerea ca sunt gabori pe rst.nu in cadrul staff-ului.niciodata nu poti avea incredere deplina in nimeni.de multe ori probabil hobby-ul se intalneste cu locul de munca si invers.

iti recomand pidgin+otr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...