Jump to content
Guest Mosad

[INFO]Reputatie

Recommended Posts

Guest Mosad

Probabil unii dintre voi stiti cum functioneaza sistemul de reputatie dar fac acest topic pentru cei ce nu stiu inca.

Deci,sa incepem cu inceputul...

x5OBd.png

Observati ca am subliniat Rep Power,aceea nu este reputatia voastra,Rep Power inseamna cate puncte puteti sa dati reputatie.Dupa cum observati Nytro are 10 deci el poate da 10 puncte reputatie unui user.

Reputatia o puteti verifica in josul paginii UserCP.

Link to comment
Share on other sites

Gata, am facut ordine, nu mai are nimeni exagerat de multe puncte.

http://rstcenter.com/forum/members/list/?order=DESC&sort=reputation&pp=30

Descrierile la diferite intervale nu sunt fixate, sunt doar cateva puse, "se balangane pe drum" e unul dintre ele. E o descriere pentru un anumit interval de puncte de reputatie, gen intre 50 si 100 de puncte.

Link to comment
Share on other sites

Eu de ce nu m? reg?sesc pe acolo? Nici dac? vreau s? v?d to?i utilizatorii de la litera 'e' eu tot nu apar. :)

Later edit: De fapt acum mi-a trecut prin cap c? fiecare utilizator probabil c? nu se poate vedea pe sine, stupid me.

Link to comment
Share on other sites

Eu de ce nu m? reg?sesc pe acolo? Nici dac? vreau s? v?d to?i utilizatorii de la litera 'e' eu tot nu apar. :)

Later edit: De fapt acum mi-a trecut prin cap c? fiecare utilizator probabil c? nu se poate vedea pe sine, stupid me.

E ordonat in functie de reputatie, nu de nume :)

Deci -> te poti vedea.

Link to comment
Share on other sites

Aici sunt informatiile generale care raspund la multe intrebari...cum ar fi "de ce apar unele puncte de rep cu mov si altele cu verde"

https://www.vbulletin.com/docs/html/reputation

LE: mov era de la userii noi care au mai putin de cateva zile pe forum sau post-uri, in functie de setarile facute de admin, according 2 vbulletin

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

wildchild - din cate stiu eu mov e disabled iar verde e enabled

em - ai avut alt nume inainte? (poate iti trimite numele in /dev/null .. jokin')

Edit: Nici in lista cu useri nu apari :|

Edit0: Nu mai fac post, am uitat de culorile alea..

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

wildchild - din cate stiu eu mov e disabled iar verde e enabled

em - ai avut alt nume inainte? (poate iti trimite numele in /dev/null .. jokin')

Edit: Nici in lista cu useri nu apari :|

@Zatarra, wildchild se referea de la culorile de aici:

telneto.png

Nu am avut alt nick, eu m? gândesc c? nu m? arat? pentru c? e prea scurt. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu am nickul editat, l-am avut ?i pe rstzone. Când a ap?rut rstcenter mi l-am creat din nou. Nu am avut alt nick.

Cred c? explica?ia e c? într-o versiune mai veche a forumului d?dea voie la înregistrare chiar dac? aveai nick scurt, intre timp probabil s-a f?cut un update dar s-a p?strat baza de date.

Deja facem offtopic aiurea, s? l?s?m un mod s? r?spund?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...