Jump to content
Fi8sVrs

Snoop Dogg vrea să fie noul CEO al Yahoo!

Recommended Posts

  • Active Members

Rapperul Snoop Dogg a anun?at pe contul s?u de Twitter c? vrea s? devin? noul CEO al Yahoo!, în condi?iile în care fostul CEO al motorului de c?utare, Carol Bartz, a fost, recent, concediat?.

snoop-dogg-with-computer.jpg

Rapperul în vârst? de 39 de ani: "Voi prelua conducerea Yahoo. Este nevoie de ni?te con?inut de tip Snoop Dogg. Am spus destul", informeaz? contactmusic.com.

Fostul director general al Yahoo!, Carol Bartz, a fost concediat? mar?i prin telefon de pre?edintele consiliului de administra?ie al companiei, Roy Bostock. Tim Morse, ?eful pe opera?iuni financiare, i-a preluat temporat func?ia. Yahoo! ?i-a concediat directorul general deoarece compania a raportat rezultate sub a?tept?ri ?i face fa?? cu greu concuren?ei cu rivali precum Facebook ?i Google. Yahoo va pierde pozi?ia de cel mai mare vânz?tor de publicitate online din SUA în favoarea Facebook în acest an, potrivit firmei americane de cercetare EMarketer.

Dup? mesajul postat de Snoop Dogg, pe Twitter a ap?rut un alt mesaj, de pe un cont despre care se crede c? ar apar?ine lui Morse: "Ha ha, Snoop Dog, îmi pare r?u, pozi?ia (de CEO, n.r.) este deja ocupat?. Îmi place s? ascult muzica ta".

Starul hip-hop nu s-a l?sat mai prejos ?i a r?spuns: "Numele meu a contribuit deja la cre?terea ac?iunilor Yahoo, m? auzi! E timpul pentru o ?edin??".

Snoop Dogg, în a c?rui discografie se reg?sesc albume precum "Tha Doggfather" ?i "Malice N Wonderland", ?i-a început cariera de rapper la începutul anilor '90, dar s-a implicat ?i în actorie, jucând în noua versiune a filmului "Starsky ?i Hutch" (2004). Din 1993, când a devenit celebru, Snoop Dogg a vândut aproape 20 de milioane de albume în Statele Unite. Printre hiturile sale se num?r? "Who Am I (What's My Name)?", "Gin and Juice", "Groupie Luv", "From tha Chuuuch to da Palace", "Beautiful", "Drop It Like It's Hot", "That's That Shit" etc. Cel mai recent album lansat de Snoop Dogg este "Doggumentary" (2011)

Snoop Dogg a sus?inut un concert, în septembrie 2008, la Arenele Romane din Bucure?ti.

sursa mediafax

Link to comment
Share on other sites

Sa-l ia daca are omu' bani :)

Nu a fost vorba de "sa-l ia daca are bani" ca nu cumpara nimic. A zis ca vrea sa fie CEO.

CEO != actionar

CEO = angajat

actionar = owner

Deci, asadar si prin urmare, El nu a zis ca o sa cumpere yahoo. Doar ca vrea sa devina CEO ceea ce e cu totul altceva.

Singura metoda sa devina CEO cu bani e sa cumpere 51% din Yahoo si sa se puna singur pe postul de CEO.

51% din Yahoo inseamna atat de multi bani incat nu ar putea Snoop Dogg sa-i dea nici daca

ar canta incontinuu timp de 2000 de ani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...