Jump to content
SticKyWoX

re

Recommended Posts

Hi there!Nu-mi voi preciza numele real,fiindca nu vreau sa am probleme.Am 14 ani,sunt din Galati si imi place sa invat.Prin invatat nu ma refer la prostiile pe care ar trebui sa le stiu la scoala/liceu,ci limbaje de programare,hashing,hacking,cracking si tot ce mai e pe forumu` asta.Nu sunt avansat in toate lucrurile astea,dar totusi le cunosc cat de cat.Urasc tipul de om care-mi zice ca-mi are IP`ul insotit de toate datele mele,inclusiv adresa,numele si prenumele(pana si CNP-ul),pentru ca pur si simplu nu are ce face cu IP`ul meu.Daca ar avea ce sa-mi faca,nu mi-ar mai spune ca-mi are IP`ul.Cat despre date...nu mai vorbesc...Poate doar numele sa-l aiba de pe feisbuc,ca-n rest nu sunt atat de prost incat sa-mi pun datele reale pe vreun site/blog/forum.

Imi place sa ajut,daca imi place caracterul omului pe care vreau sa-l ajut si daca-mi ofera respect.In caz contrar,banii rezolva multe lucruri.

Spun lucrurilor pe nume,nu-mi place sa fac pe Eminescu(sa ma dau drept Eminescu,nu sa urinez pe el...).

Probabil ca va intrebati de ce am postat in sectiunea asta abia acum,cand am ~100 de posturi.Ei bine,pur si simplu nu am vrut sa mint si sa spun ca nu stiu nimic despre hacking, cracking si tot ce ar trebui sa stiu ca sa fiu bagat in seama pe forum.

Ok,cam atat despre mine.So,mai vreti sa stiti si altceva?:-"

Link to comment
Share on other sites

Am avut o medie destul de mare...8,98 in 5-8.Se invata si lucruri bune in scoala,dar sa fim seriosi...cu ce ma ajuta pe mine faptul ca stiu sa inmultesc 2 vectori...sau ca stiu sa demonstrez ca n(n+1) este divizibil cu 2,oricare ar fi n numar natural*.Si multe alte lucruri pe care profii le baga in capul elevilor fara ca ei sa-si dea seama.Nu sunt anti-scoala,e taman invers.Nu-i suport pe cei care leaga 2 cuvinte fara sa le acorde in gen si numar...

Vrei sa pari, interesant ca inveti limbajele de programare?

Credema am fost ca tine totushi eu am 13 ani nu 14 dar sunt mult mai dezvoltat la gandire, decat tine. Uneori, gresesc dar, macar recunosc.

Nu cred ca esti deloc dezvoltat la gandire.Nu vreau sa par interesant ca invat limbaje de programare...Daca e sa gresesc,recunosc.Nu-mi place sa mint.

Totusi,apreciez faptul ca folosesti semnele de punctuatie,dar tu chiar nu le folosesti unde trebuie.

Apropo:Cu ce am gresit eu in thread`ul de fata si nu am recunoscut?

Edited by SticKyWoX
Link to comment
Share on other sites

Am avut o medie destul de mare...8,98 in 5-8.Se invata si lucruri bune in scoala,dar sa fim seriosi...cu ce ma ajuta pe mine faptul ca stiu sa inmultesc 2 vectori...sau ca stiu sa demonstrez ca n(n+1) este divizibil cu 2,oricare ar fi n numar natural*.Si multe alte lucruri pe care profii le baga in capul elevilor fara ca ei sa-si dea seama.Nu sunt anti-scoala,e taman invers.Nu-i suport pe cei care leaga 2 cuvinte fara sa le acorde in gen si numar...

Matematica, in mod special, iti dezvolta cel mai bine gandirea. Toate materile de altfel iti formeaza gandirea, dar cele exacte in mod special. Materile precum romana, engleza, si alte materii de genu te ajuta sa iti dezvolti personalitatea. Toate iti ofera cultura generala. Scoala nu e degeaba.

Edit: BTW, bine ai facut ca te-ai prezentat dupa ce ai aflat cat de cat despre comunitatea noastra. Sper ca stii in ce te-ai bagat si sper sa contribui cat mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Matematica, in mod special, iti dezvolta cel mai bine gandirea. Toate materile de altfel iti formeaza gandirea, dar cele exacte in mod special. Materile precum romana, engleza, si alte materii de genu te ajuta sa iti dezvolti personalitatea. Toate iti ofera cultura generala. Scoala nu e degeaba.

Edit: BTW, bine ai facut ca te-ai prezentat dupa ce ai aflat cat de cat despre comunitatea noastra. Sper ca stii in ce te-ai bagat si sper sa contribui cat mai mult.

Sunt total de acord cu prima fraza a ta.Dar asta nu inseamna ca mi-am schimbat modul de gandire.Am dat exemple numai din matematica pentru ca asta mi-a venit in minte prima si a2-a oara(dovada ca gandesc de 2 ori inainte sa scriu ceva).

Stiu in ce m-am bagat si voi incerca sa contribui.Deocamdata mai am de invatat multe lucruri.

Link to comment
Share on other sites

Te ajuta mai mult decat crezi.

Daca tot zici ca iti place programarea sa iti dau un exemplu.

Daca ai n(n+1) intr-un program si vrei sa testezi ceva de genul if (n*(n+1) mod 2 == 0)

then "fa ceva"

else "afiseaza rezultatul"

In cazul acesta nu o sa iti afiseze niciodata rezultatul pentru ca acea clauza din if este intotdeauna true si programul nu va intra niciodata in ramura "else".

Pai daca nu stiai ca n(n+1) e divizibil cu 2, cum iti dadeai seama de asta? Cum rezolvai problema din programul tau?

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit!

Chiar ma mira faptul ca vad oameni de varsta ta care incearca si alte cai si gandesc si "outside the box", desi tendinta celor de varsta ta e metin, facebook si cat mai multe "shm3nury".

Stai departe de acea categorie, urmeaza-ti instinctele rationale cand esti in dubii(sau cele spirituale daca e cazul) si o sa fii mereu cel care le scoate la capat cu bine.

Link to comment
Share on other sites

@SticKyWoX: post1: N-ai facut cine stie ce si de aia nu ti-e frica ca cineva stie de unde sa te ia. Daca ar fi sa te dea in judecata pe baza de IP si sa ceara loguri ti-ai schimba parerea rapid.

@Anonimul: Da, esti mai dezvoltat in gandire. Glumesc. Citeste mai intai cum se scrie corect si unde se pune virgula. Apoi ceva logica. Apoi psihologie. Apoi filosofie. Apoi sociologie. Apoi altele, si dupa vii si zici ca esti dezvoltat in gandire. Problema este ca dupa ce o sa faci toate astea n-o sa te mai intereseze situatia asta.

@SticKyWoX: post2: gresesti. n-am ce sa zic altceva. o sa vezi peste.. hmm... sa zicem 3,4 ani. incearca sa vezi de ce zic asta si dupa aia o sa ai numai de castigat.

@DrPsychO: Nu esti singurul, iar unii sunt chiar mai inteligenti si mai destepti in scurt timp decat cei care incearca de mici sa-si strice copilaria. Problema e alta, ca atunci cand incepi de la varsta frageda nu mai ai cum sa dai inapoi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...