Jump to content
say3er.

Elevii ar putea intra

Recommended Posts

SURSA

Inspectoratul ?colar din jude?ul Timis vine cu o propunere totalitara: elevii din ?coli generale ?i din licee s? intre in cladiri pe baza de amprenta digitala.Tinerii vor fi tratati ca niste infractori sub pretextul combaterii chiulului.

Conducerea inspectororatului a declarat ca in luna octombrie elevii din judete au acumulat peste 500.000 de absente dintre care aproximativ 270.000 sunt nemotivate.

Nici scaderea notei la purtare nu i-a convins pe elevii timisoreni sa renunte la chiulit asa ca Inspectoratul Judetean Scolar propune ca acestia sa fie tratati ca intr-un stat totalitar si sa fie amprentati.

Reprezentantii institutiei spun ca s-au facut razii prin baruri si cafenele,cu politia pentru a-i culege pe chiulangii,insa acest lucru nu a adus la rezolvarea problemei.

Inspectoratul scolar a contactat deja o firma care se ocupa de sisteme de securitate.Reprezentantii firmei au declarat ca fiecare elev trebuie sa plateasca aproximativ 10 lei pentru a acoperi costul echipamentului.

Acestia vor fi doar bani aruncati pe impunerea unui sistem totalitar care afecteaza grav libertatea elevilor.

Edited by say3er.
Link to comment
Share on other sites

Atunci nu o sa mai lipseasca lumea cate o ora o sa chiuleasca o saptamana, ca daca te pui bine cu medicul de familie nu are rost sa ii ceri scutire pe o zi in puii mei iti iei pe o saptamana si zici ca ai viroza :D. Eu nu m-am complicat cu chiul cu ora.

Plus ca si daca iti pune scanner de amprente ala face tot ce face si catalogu nimic mai mult numai ca scannerul zice cat ai fost la scoala, catalogu cat nu ai fost. Practic va tine evidenta la lipsit la minut, big deal. Scutirile, motivarile vor fi in aceeasi cantitate.

Same shit different day.

Link to comment
Share on other sites

Viata de licean nu va mai fi lafel...:|Chiar daca nu chiulesti mult, dar totusi te simti incoltit, de ce cacat nu, ne tund lafel, si pun uniforme dalea cu sacou si etc. + o ora de spalare a creierului la 2 zile...

La mine in scoala deja sau bagat uniforme la fel pentru toti si au inchsi portiile dar degeaba ca sarim gardul:))

au facut asta dupa ce numai clasa mea a avut 3200 de absente=)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...