Jump to content
wildchild

Romanii sunt destepti

Recommended Posts

de parca alte natii stau mai bine.si-au facut trolii bine treaba si cu frantuzii, si britanicii si americanii.nu-s romanii cu nimic mai presus, de fapt, este vorba de stereotipuri.

Sigur ca este. Plus putin mai mult black SEO. De ce sa nu contracaram?

Eu cred ca noi, romanii, ne lasam prea usor calcati in picioare ...

Edited by archaeus5
...
Link to comment
Share on other sites

Dar nici prostii, paduchiosii si hotii planetei nu sunt.

OH, I beg to differ!

Bineinteles, este vorba despre majoritatea.

Uita-te in jurul tau!

Ce descrii tu este tiganimea si orice am face nu puteam convinge celelalte natii ca noi nu suntem tigani,decat cu un "massive killing spree' poate.Mi-e dor de Antonescu!

Link to comment
Share on other sites

OH, I beg to differ!

Bineinteles, este vorba despre majoritatea.

Uita-te in jurul tau!

Ce descrii tu este tiganimea si orice am face nu puteam convinge celelalte natii ca noi nu suntem tigani,decat cu un "massive killing spree' poate.Mi-e dor de Antonescu!

Stiu ... Nu ne ramane decat sa facem ce putem. Fiecare mica fapta si vorba conteaza si se aduna cu altele.

You must be the change you want to see in the world. - Mahatma Gandhi

Edited by archaeus5
..
Link to comment
Share on other sites

Cu atitudinea asta ... nu prinde. Nimic nu reuseste daca nu incearca nimeni sa il realizeze, ci doar vorbeste despre ... Logic.

Ca idee, tu chiar crezi ca schimbi ceva prin metoda asta, iti spun eu cum sa faci o campanie super tare

1.Iti iei un host si pui v for vendetta cu tot cu subtitrare, pui la o ora anumite sa poate vedea toata lumea filmul(marti la ora 19:00 sa zicem), un slogan bun, materiale bune, foloseste mijloace de raspandire a campaniei(facebook, twitter, bloggerii,etc) atunci chiar ar fi un succes, ce faci tu e laba trista

PS:Romanii sunt idioti, hoti, jegosi si tot asa, asta e problema noastra, ne placem sa ne credem buricul pamantului cand de fapt suntem pielea pulii

Link to comment
Share on other sites

Ca idee, tu chiar crezi ca schimbi ceva prin metoda asta, iti spun eu cum sa faci o campanie super tare

1.Iti iei un host si pui v for vendetta cu tot cu subtitrare, pui la o ora anumite sa poate vedea toata lumea filmul(marti la ora 19:00 sa zicem), un slogan bun, materiale bune, foloseste mijloace de raspandire a campaniei(facebook, twitter, bloggerii,etc) atunci chiar ar fi un succes, ce faci tu e laba trista

PS:Romanii sunt idioti, hoti, jegosi si tot asa, asta e problema noastra, ne placem sa ne credem buricul pamantului cand de fapt suntem pielea pulii

Ok .. deci sa inteleg ca tu esti american si nu te simti inclus. Daca vrei sa te convingi, atunci mergi in alte tari si intreaba parerea despre romani, dar fara sa le spui sa vad daca vor spune ca unii romanii sunt cum zici tu si nu sunt asa, ci asa cum crezi ca esti tu.

Eu cred ca te baga si pe tine in aceeasi oala inainte de discuta cu tine doar pe baza la ceea ce a auzit sau citit.

Link to comment
Share on other sites

Ok .. deci sa inteleg ca tu esti american si nu te simti inclus. Daca vrei sa te convingi, atunci mergi in alte tari si intreaba parerea despre romani, dar fara sa le spui sa vad daca vor spune ca unii romanii sunt cum zici tu si nu sunt asa, ci asa cum crezi ca esti tu.

Eu cred ca te baga si pe tine in aceeasi oala inainte de discuta cu tine doar pe baza la ceea ce a auzit sau citit.

Eu am fost in alte tari si ii inteleg pe spanioli, italieni, hai sa iti povestesc o intamplare de a mea, eram in afara in fata unui mall cu o prietena si erau niste tigani cantau acolo, prietena mea credea ca sunt indieni sau ceva si vrea sa mergem, eu am refuzat, am auzit dintr-o data pe cineva strigand ca i sa furat nu mai tin minte ce din geanta, era un roman de-al nostru care fura in timp ce aia cantau

Alta intamplare, eram la lidl si faceam cumparaturile cu niste prieteni, se aude alarma si incep 2 romani sa fuga pe usa, au furat din magazin, ce cacat mai ai de spus, romanii si-ar vinde-o si pe masa pentru bani, ne dam in cap intre noi si tot asa, suntem spurcati ca natie si chiar imi e rusine cateodata ca sunt roman, am incercat si eu sa particip la diferite actiuni de constientizare(la nivel mai mare decat ai sa o faci tu) si tot romanii nostri ne-au facut de cacat...Romanii sunt de rahat,(si PUNCT)

Link to comment
Share on other sites

Sintem vai de steaua noastra ca reputatie peste hotare nu mai spun deci si romani si tigani numa gainari rominu cint merge peste hotare primul lui vis mama ma inbogatesc peste noapte,eu traiesc in ger si la televizor reportaje numai gainari facute de romani deci ro nu tigani cu corturi si in case parasite stau si ia fugareala de la politie

Si propia experienta cu romani peste hotare rea de tot sa iti povestesc numai doua intimplari o data veneam seara acasa si am trecut prin parc si am cunoscut doi romini unul avea un picior umflat si mare cit china (o bagat picorul la usa de la tren si o incercat sa blocheze usa ,se inchid automatic :) no mio fost mila de iei murdari si multe probleme iam invitat la mine eu bucuros ca de mult nu am mai vb cu un ro in fine mincare bautura si multe dupa 3 saptamini mio furat din casa si o disparut

a doua inimplare tot asa gasit de lucru pentru niste baieti o lucrat mult pina sor hotarit sa mearga acasa in ro bun in fine o plecat baieti si dupa doua zile seful de acolo la usa la mine care ii problema problema ii baieti care iai adus tu la mine moi furat cele mai scumpe scule si masini pe care leam avut

Si acuma cea mai nou metoda vin in germania si fac o firma fantoma si o gasit o gaura la nemti in lege pe care daca au un venit (banii) si nu au destul sa traiasca poate sa incaseze bani de copii si ajutor social ii plin in berlin de romani si tigani cu problema asta si nemti tin mult la ideia cu dreptul omului dar acum sint nevoiti sa schimbe legea si sa nu mai platesca

Link to comment
Share on other sites

Hai sa va spun eu o intamplare ...

Erau doi user pe RST care se plangeau ca alti romani au facut si au dres din care cauza toti romanii, adica ei doi inclusi, merita sa fie numiti paduchiosi si hoti. Asa ca nu au facut nimic ca sa schimbe prima impresie pe care o da google despre tara lor oricarui strain care s-ar interesa de tara lor decat sa se planga crezand ca altii nu stiu si ca ar conta daca ei se plang pe forumul asta de romani.

Si intr-o zi cei doi au ramas fara lucru si s-au dus sa se angajeze in la o firma condusa de un cetatea strain. Acesta cand a vazut pe CV locul de nastere a aruncat imediat la cosul de gunoi fara sa ii mai intrebe daca ei doi ar fi hoti si paduchiosi asa cum se pare ca ar fi avand in vedere cate persoane au folosit pe google aceste cuvinte. Dupa aceea ei doi se intreaba ce nu i-a convenit ...

Link to comment
Share on other sites

Hai sa va spun eu o intamplare ...

Erau doi user pe RST care se plangeau ca alti romani au facut si au dres din care cauza toti romanii, adica ei doi inclusi, merita sa fie numiti paduchiosi si hoti. Asa ca nu au facut nimic ca sa schimbe prima impresie pe care o da google despre tara lor oricarui strain care s-ar interesa de tara lor decat sa se planga crezand ca altii nu stiu si ca ar conta daca ei se plang pe forumul asta de romani.

Si intr-o zi cei doi au ramas fara lucru si s-au dus sa se angajeze in la o firma condusa de un cetatea strain. Acesta cand a vazut pe CV locul de nastere a aruncat imediat la cosul de gunoi fara sa ii mai intrebe daca ei doi ar fi hoti si paduchiosi asa cum se pare ca ar fi avand in vedere cate persoane au folosit pe google aceste cuvinte. Dupa aceea ei doi se intreaba ce nu i-a convenit ...

Incepi sa devii penibil, stii macar cum e in viata?

Stii unde vezi babe violate, betivi omorandu-se, bebelusi aruncati la ghena si tot asa, AICI IN TARA ASTA FRUMOASA CU OAMENI DESTEPTI SI COOL, ce ne mai place noua romanilor sa ne credem mari si tari cand repet suntem "chelea pulii", ne laudam cu inventatori romani(ghici ce, ei au fost finantati de alte tari, traiau in alte tari, aveau cetatenie in tarile alea) cand nici macar nu avem dreptul!

Link to comment
Share on other sites

Incepi sa devii penibil, stii macar cum e in viata?

Stii unde vezi babe violate, betivi omorandu-se, bebelusi aruncati la ghena si tot asa, AICI IN TARA ASTA FRUMOASA CU OAMENI DESTEPTI SI COOL, ce ne mai place noua romanilor sa ne credem mari si tari cand repet suntem "chelea pulii", ne laudam cu inventatori romani(ghici ce, ei au fost finantati de alte tari, traiau in alte tari, aveau cetatenie in tarile alea) cand nici macar nu avem dreptul!

Sensibilosule ... Faca Romania e cea mai proasta si cea mai rea tara ... Ce sa mai zic de tarile africane. Dar ma rog, fiecare om se considera centru universului si vede doar in jurul sau.

mostdangerouscities, National IQ and QHC values, Infractionalitate cu violenta, Serious assaults, Rape rate,

Total crimes

Edited by archaeus5
.....
Link to comment
Share on other sites

OFF:

Nu suntem buricu' pamantului dar nici pielea pulii, mai scoateti-va ideea asta penibila in cap. Considerati tara asta cea mai de cacat? Bun, in cazul asta va considerati pe voi insiva la fel, cu toata familia si cunostintele voastre. Daca nu va considerati, mutati-va-n pula mea, uitati-va limba si aia e - daca nu, taceti in pula mea!

Daca ar fi s-o luam colectiv, nicio natie de pe planeta asta nu e inteligenta, majoritatea intotdeauna e aia prostita, care sta cu ochii beliti in tv si care practic nu stie pe ce planeta se afla. Romania - manele si ochi beliti la otv, USA - asa zisul rap (ma refer la ala comercial) care e echivalentul manelelor si ochi beliti la CNN,CBS si alte canale ce difuzeaza ce trebuie ca sa prosteasca prostii, restul tarilor LA FEL, DOAR CA DIFERA DENUMIRiLE.

ON:

Nu cred ca ideea asta va schimba intr-un mod real imaginea romanilor in afara, atat timp cat majoritatea oamenilor din orice tara, asculta orbeste de tv si de ce fac "romanii" din afara. Pentru o imagine corecta a noastra in afara, trebuie facuta diferentiera intre romani si tigani si schimbarea politicii mass-mediei din afara(ceea ce nu se va intampla) adica aceea de a difuza ce fac tiganii si catalogandu-i drept romani.

Ce cred ca a avut impact, au fost acele defaceuri asupra siteurilor ziarelor/televiziunilor straine, dar daca un strain cauta pe google "romanians are" si apare inteligents, nu prea cred ca e asa impresionat.

Edited by Românescu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...