Jump to content
Andrei

DefCamp 2011 @Iasi - conferinta regionala de hacking & INFOSEC

Recommended Posts

Ne-am odihnit dup? prima conferin?? organizat? la nivel na?ional in Bran, jude?ul Bra?ov, ne-am inc?rcat cu energie, amintiri ?i cuno?tin?e iar acum suntem preg?ti?i cu for?e proaspete s? venim la Ia?i unde ne vom intalni la prima conferin?? regional? DefCamp.

Pe 17 decembrie 2011, in Ia?i, la Facultatea de Automatic? ?i Calculatoare din cadrul Universit??ii Tehnice "Gheorghe Asachi" se va desf??ura edi?ia regional? DefCamp 2011 @Ia?i. Evenimentul incearc? s? se impun? in regiunea Moldovei ?i dore?te s? intruneasc? pe cei pasiona?i de (in)securitatea informatic? din aceast? zon?. Evenimentul este adresat tuturor celor pasiona?i de IT care ?i-au f?cut cel pu?in o dat? griji cu privire la securitate proiectelor ?i serverelor dar ?i a siguran?ei datelor folosite in acestea.

Si de aceasta data, membrii RST vor participa activ sau pasiv la conferinta.

Mai multe detalii aici.

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

Primiti minori cu buletin?

limita e de 14 ani daca nu ma insel.

PS: De data asta nu s-au mai creat 10 pagini de posturi, si se vorbeste mai putin despre asta.

Sunt interesant daca vor veni mai mult sau mai putini ca data trecuta,

Data trecuta daca nu ma insel au fost aproximativ 60, nu ?

Link to comment
Share on other sites

@bognix Sunt mult mai multe mentionari in presa. Asta e doar una din ele.

@Garryone Sunt mai multi si mai tehnici.

@1337 Nu, trebuie doar sa fiti inscrisi pe site. Majoritatea sunt cel putin studenti.

@albertynos Locatia e pe site scrisa alb pe negru, incepand cu orele 9:30.

@all Maine publicam lista prezentarilor. Va fi un moment frumos. Veti vedea! :-)

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

Du-te tu la Iasi si tine prezentare in fata la toti gaborii, DIICOT, sri-isti poate si stricati de la FBI altcineva nu vine acolo explica-le ce facem si poate iti dau o medalie noi o sa iti dam altceva

Daca esti intr-adevar bazat pe tine si esti de al nostru inainte de a intra in Iasi trebuie sa treci prin Braila daca ai recomandari de acolo esti ok daca nu esti un SCLAV DE MILITIAN OBOSIT scuza-ma ca iti spun pe fata agentule(brigada veche : cracanatu, ghiuri, soare ,corbu..plm sa ai recomandare). Asteptam vesti militianule

Am trimis pe cineva sa filmeze toti cei prezenti daca nu vin fara recomandare vor fi trecuti in db . nu ca si cum ar fi inculti, pusti sau orsicine, vor fi MARCATI CA AGENTI

sa-mi sugi pula care comentezi si nu te bazezi pe tine

Edited by eth0
Link to comment
Share on other sites

Chill out.

@eth0 Tu in ce grota traiesti? Cei pe care i-ai enumerat tu nu-s tot oameni? La blackhat, defcon si TOATE conferintele mari unii dintre ei chiar si prezinta, dar nu, ai venit tu, dupa ce ai auzit din desene animate de cateva organe care nici nu am auzit sa se ocupe toate de domeniul asta.

La bran nu puteau veni aceiasi oameni? Iar daca ar veni asta ar insemna ca totusi sunt preocupati de asta ceea ce macar ar demonstra ca si Romania isi da seama de pericolele virtuale la care poate fi supusa pe termen lung. :)

Te crezi chiar atat de bulletproof?

LE: Cu cine totusi te certai?

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...