Jump to content
subcarpati

Intrebare

Recommended Posts

Am 18 ani si nu am nimic pe numele meu. Intrebarea mea suna cam asa: Daca ma duc la cosmote, imi fac 4 abonamente, imi iau 4 iphone 4s, le vand la liber si nu platesc abonamentele. Ce pot sa imi faca avand in vedere ca nu am nimic pe numele meu? Am inteles ca si daca ma dau in judecata recuperatorii si castiga n-au ce sa-mi ia deoarece n-am nimic pe numele meu, iar dupa 3 ani, nu mai au voie sa-mi ceara banii ( legile actuale ).

Astept raspunsuri & muie & shitz ( sper sa se gaseasca cineva in masura sa-mi raspunda ! )

Link to comment
Share on other sites

Ai 18 ani, du-te naibii ?i munce?te, nu-?i stea de pe acuma gândul la furat ?i dat ?epe!Mai bine pune-?i capul ?la la contribu?ie ?i f? ceva productiv.Dar nu, c? lenea e cucoan? mare la români ca tine.

Tu ?tii c? ceea ce faci se nume?te furt?Iei ceva ce nu î?i apar?ine.Ce dac? nu e pe numele t?u? Tu e?ti cel responsabil cu plata ?i dac? legea ?i-ar face treab? ca în alte ??ri str?ine, ai mânca câ?iva ani buni de pu?c?rie pentru escrocherie.

Din cauza cretinilor c? tine a ajuns ?ara unde a ajuns.

Sper s? dai o dat? o spargere mai mare, s? ajungi în închisoare ?i s? ?i se sparg? curul, meri?i din plin.

?i ca s? m? fac mai bine în?eles, pe RST nu este tolerat? frauda de niciun fel.Potole?te-te înainte s? faci ceva ?i s?-?i par? r?u dup?.

Edited by wildchild
typo
Link to comment
Share on other sites

1. nu sunt salariat, imi castig banii din munca de acasa

2. stiam ca dupa 3 ani nu mai pot sa-mi ceara banii ... era o lege ceva gen, de asta nu-s sigur ...

Asta cu 3 ani se refera la facturi, abonamentul cu promotie reprezinta de fapt o rata lunara, pentru a face un abonament ai nevoie de facturi, nu sunt pe tine sunt pe alt membru al familiei, dovada ca ai ceva, pentru a lua un iphone 4 trebuie sa platesti o suma destul de mare chiar daca e la abonament, si exista o baza de date cu cei care au datorii(ceva de genul biroul de credite) si dupa o teapa de genul nu ai sa poti sa iti mai iei vrun credit sau mai stiu eu ce, pune mana mai bine si fa ce faci in continuare si nu trage tepe, nu o sa iti faca rau acum dar mai tarziu da

Link to comment
Share on other sites

Nu pui intrebarea in locul potrivit. Aici sunt oameni care nu au habar de lege sau lucruri adiacente. Pune intrebari tehnice daca vrei sa fii ajutat in mod real. Altfel vei primi raspunsuri neconcludente si majoritatea isi vor exprima opinia in loc sa dea un raspuns.

Exista alte locuri in care poti pune o astfel de intrebare.

-Nu stiu sigur dar nu cred ca ti se sterge datoria dupa 3 ani.

-Cateva iphone-uri nu merita bataia de cap.

-Daca vrei sa faci ceva care chiar sa mearga. Nu gandi simplist. Gandeste-te la lucruri care nu ar putea fi acoperite de atentia departamentelor firmelor care se ocupa exact cu prevenirea unor astfel de actiuni precum cea pe care ai prezentat-o.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...