Jump to content
bixxtonim

Program de hacackat

Recommended Posts

vezi cu pupatu ala totti .. ca pote se irita omu daca nu si-a dat cu pudra .... e sensibil la posterior poate....

.... nu credeam ca e atat de josnic rst " center"

iar daca`mi da remove ... vreau sa stiu si eu motivul , ( daca am vb urat imi cer scuze ) dar ma enerveaza cand sunt atati de multi copii prosti , zmei virtuali

Link to comment
Share on other sites

nu se poate sa ii dati un ban lu' asta ??

bixxtonim , faza e asa ... lumea e o jungla ok ? daca nu sti sa iti protejezi calculatoru' nu e vina NIMANUI doar a ta, si daca poti fi pacalit de pustani de 15 ani ar trebuii sa rad de tine sau sa ii aplaud pe ei, fa o favoare tuturor cauta "protect my computer for dummies" pe goagle si cand te simpti in stare sa downloadezi ceva vino inapoi

PS. tex inchide si threadu' asta ! (in caz ca citesti asta)

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca vreti sa va folositi de niste virusi dar macar invatati si vedeti ce fac ei ... nu va ganditi numai la quick survey , si nu spune-ti de 24/24 de stat pe forum , nu mai da-ti voie la linkuri aiurea daca tot e RST CENTER .... din cate am vazut aici sunt 5-6 vecini de palier care cauta sa faca 1$ / noapte sau sa dea si ei drumu la un virus care nici macar nu stiu ce face ala ... ( si dau acces la cine stie ce rusi pistruiati )

... cine ma contrazice ..... la multi ani

Link to comment
Share on other sites

Sefu, analiza unui malware nu se face in 30 de secunde. Dureaza mult sa analizezi un fisier, si nu am de gand sa stau cate o jumatate de ora sa verific un pogram de cacat, gen stealer/crypter sau ce alte rahaturi cautati voi, pentru ca din moment ce vieniti aici sa descarcati un stealer,crypter, Havij sau altele, e clar ca faceti umbra pamantului degeaba, ca sunteti niste script-kiddies cu aere de hackeri si nu aveti ce cauta aici. Cu alte cuvinte ma doare in cur ca va infectati voi incercand sa descarcati cine stie ce porcarie de program. Daca ati fii seriosi si nu v-ati ocupa cu rahaturi dintr-astea nu ati avea nicio problema.

Intre timp esti liber sa iei fiecare program de cacat de aici, din aceasta categorie si sa il analizezi. Te uiti si tu la stringuri pentru inceput, verifici resursele executabilului si vezi daca pe acolo mai este un executabil, verifici sectiunile si vezi daca dai de una suspecta, verifici tabela de importuri, scanezi pe virustotal si anubis pentru inceput, instalezi pe o masina virtuala Wireshark sa vezi daca trimite date, Process Monitor sa vezi ce API-uri apeleaza, Autoruns sa vezi daca se pune la startup, GMER anti-rootkit sa vezi daca dracia are cumva un mic rootkit, apoi mai faci si putin debugging, verifici daca de la Entrypoint face un jmp catre cine stie ce functie, apoi return la Entrypoint, faci snapshot-uri la sistemul de fisiere si Registry si verifici daca se modifica ceva, verifici daca ruleaza intr-un sandbox, dezasamblezi si vezi daca la Main() verifica prezenta unui Sandbox/VM si multe altele.

Apoi postezi in topicul respectiv un rezumat complet, spui "Ba ratatule, uite, e infectat pentru ca Entry-point-ul e de fapt un jmp la o un shellcode de download and execute" iar eu sterg link-ul de download, mut topicul la gunoi, iar cel care a postat primeste ban permanent. De asemenea poti face datele descoperite punlice, gen "incearca sa trimita mail la "vasile@gmail.com" iar eu iti pot face publice adresa de mail folosita aici pe forum, sau IP-urile si te anunt din ce oras e. Apoi, daca chiar te-a suparat persoana respectiva, o cautam pe facebook sau alte site-uri, aflam cat putem despre el si mergem si ii futem o mama de bataie si lui si lu' ma-sa ca l-a facut prost si vrea sa ne fure noua parolele de Facebook.

Insa cat timp tu ai doar pretentii, iti tii gura si nu mai comentezi aiurea, nu se implica nimeni sa verifice programele de cacat postate aici, poate daca era vorba de un program serios da, dar Havij? Daca esti bun nu ai nevoie de asa ceva, ai nevoie doar de un browser, insa script-kiddie fiind, meriti sa executi toate programele infectat pentru ca nici nu stii ce e o masina virtuala sau macar un sandbox.

Link to comment
Share on other sites

ma pis pe copilul vostru de kkt care cauta sa dea quick survey ptr un 0.30 centi asta 1 ,si 2 sunt foarte multi copii tampiti ca multi de aici care downloadeaza tot ce vad aici ptr ca e Romanian Security Team ( VOI SUNTETI PROSTI ??? ) , nu va mai luati gura`n pula si nu mai incercati sa va aratati ca voi stiti cu ce se mananca un .exe ...

scoate-ti in pula mea tot copii pupincuristi care vor sa scoata 1 $ de pe urma forumului asta... in felul asta faceti numai rau

nu fac eu regulile aici dar nici nu trebuie sa suport toti copii retarzi care incep sa invete ce inseamna troian sau zeus cu hosting care accepta curl sau fopen ,

inca odata ... sunt deacord sa fie wysiwyg dar macar aveti bunul simt sa fiti impartiali ... daca nu ,ma pis pe toti astia de sub 18 ani ( asta e , suport procesul verbal ) ...

:) enjoi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...