Jump to content
AhEaD

[SMS] Numere cu suprataxa

Recommended Posts

Va multumesc frumos!

Se pare ca m-am exrimat gresit, alea sunt procesoare de plati prin sms, pe mine ma intereseaza un serviciu care de exemplu poate face o plata catre un nr de fortumo, si sa primesti raspunsul.

Mai exact un numar de telefon virtual care poate trimite/primii sms`uri fara restrictii.

Link to comment
Share on other sites

Ah, acum am inteles ce doresti....

Nu cred ca exista nici un serviciu care sa ofere asta. Cel putin nu din cate stiu eu.

edit: Stiu ca probabil ai dat si tu un search pe google, dar uite ce am gasit eu:http://lleida.net/en/ spun ca iti dau un numar virtual pentru trimiterea si primirea de sms-uri. Nu stiu daca functioneaza sau nu cu fortumo...

Edited by h2ik
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu cam toti procesatorii de plata trimit un cod sau te mai intreaba ceva dupa ce ai dat primul sms, ar trebui sa ai in voip sa poti primi mesajele. Si nu cred ca cei care tin voip nu s-au gandit la asta.

In plus nu cred ca sunt procesatori care sa ofere numere suprataxabile internetionale, astfel de servicii sunt disponibile national, ca se se poate face plata procesatorul trebuie sa fi semnat cu providerul tau de telefonie mobila, caci de la el primeste $$ tai.

Iar numerele cu suprataxa, in fiecare tara sunt unele speciale care sunt usor de exclus.

Edited by Cheater
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...