Jump to content
Starker

Salutare tuturor

Recommended Posts

Hello tuturor. Sunt nou in comunitate si as dori sa imi dati o mana de ajutor. Ce pot spune despre mine... sunt elev la liceu de informatica si lucrez doar C++ in MinGW. Am avut rezultate la olimpiade si concursuri nationale de soft si doresc sa "avansez" la alte lucruri, nu doar algoritmi de prelucrare. As avea nevoie de ajutorul vostru pentu a imi spune la ce limbaje de programare sa trec pentru a sparge site-uri, creare de spyware-e etc. si compiler-ele necesare. Multumesc anticipat, bafta tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Te inseli omule, daca esti bun la C o sa inveti repede PHP. Uita-te la scripturi pe net si o sa vezi ca il intelegi usor, iar daca esti si olimpic probabil ca esti si harnic :)) deci o sa inveti si ce are PHP-ul in plus. Ai putea sa incerci sa transcrii niste algoritmi din C++ in PHP, asta faceam vara trecuta, iar la sfarsit am facut un script care convertea singur mare parte a codului(doar vreo 70%). Spor la treaba si multa bafta! :D

Link to comment
Share on other sites

Nu ai nevoie sa inveti o groaza de limbaje sau alte chesti. Trebuie sa intelegi ce inseamna a programa, sa iti formezi acea calitate, sa sti sa rezolvi o problema, sa sti cum sa privesti un impas, de ce te legi si cum ajungi la mal. Si normal daca problema e dintr-un domeniu anume, te folosesti de un anumit limbaj.

Mai intai trebuie sa lucrezi in majoritatea "cazurile", sa construiesti cum zicea cineva intr-un post anterior, ca sa poti poti distruge. Cand construiesti mult, si sti bine ce se intampla, sti ce poate fii gresit si poti distruge. Mai bine invata sa construiesti mai mult, decat sa iti pierzi timpul cu cautarea modului de a distruge :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...