Jump to content
trustbogdan

Ajutor c++

Recommended Posts

Am de facut un proiect despre "Simulated Annealing Quadratic Assignment Problem"

Am gasit codul pe net, ruleaza dar ceva nu e in regula zic eu.

La rulare ar trebuie sa-mi afiseze: numarul iteratiei , costul si timpul de calcul ;iar la final o singura data: "Cea mai buna solutie gasita", dar in schimb imi afiseaza o bucla cu "Cea mai buna solutie gasita" cu valorile aferente.

Codul e aici http://ge.tt/9X8cfKC?c

La executare introduceti urmatoarele linii:

date.dat

6 10

Is cam paralel cu c++ , am nevoie de ajutorul vostru urgent va rog.

Link to comment
Share on other sites

Hai mai lasa-ne in pace. Crezi RST-ul bun de nimic? sau crezi C/C++ code-rii mai prosti? Sincer e ciudat ca ai postat tocmai asta in rubrica pentru programare, mai ales unde stiai ca se baga C/C++ code-rii Din cate vad e clar vorba de un troian/malware acolo in fisierul .exe . Am facut si eu ceva asemenator cu mai mult timp in urma. Parerea mea, daca cineva are nevoie de ajutor in programare trimite pur si simplu fisierul.cpp sau .txt cu codul. Recomand sa nu dati dublu click aiurea pe executabile decat daca sunteti foarte siguri ! Pana si scoaterea virusului e o pierdere de timp in care puteai linistit sa faci altceva. Fiecare minut si fiecare secunda conteaza ! Bafta !

Edited by Starker
Link to comment
Share on other sites

In executabil e clar un malware/troian. In caz ca nu ma crezi e suficient sa descarci si sa scanezi. AVG 9 l-a detectat malware. Nu am simtit nevoia sa il scanez inainte de a vedea ce e defapt acolo. Mi se parea cunoscut cu ceva facut inainte dupa care scan-ul mi-a dat confirmarea.

Link to comment
Share on other sites

Starker ai ceva cu lumea, altfel nu-mi pot explica aberatiile pe care le-ai spus acolo. E un executabil care a fost scos din compilarea codului din cpp, ce troian visezi tu mai baiete? Am cerut ajutorul vostru pentru ca e ceva urgent, iar unii dintre voi sunteti foarte familiarizati cu asa ceva.

// Iar pentru tine special ti-am uploadat arhiva fara executabil http://ge.tt/8y4z3LC?c

Daca doresti sa ma ajuti iti multumesc, daca nu tot iti multumesc.

Cer in continuare ajutorul vostru.

Edited by trustbogdan
Link to comment
Share on other sites

In executabil e clar un malware/troian. In caz ca nu ma crezi e suficient sa descarci si sa scanezi. AVG 9 l-a detectat malware. Nu am simtit nevoia sa il scanez inainte de a vedea ce e defapt acolo. Mi se parea cunoscut cu ceva facut inainte dupa care scan-ul mi-a dat confirmarea.

https://www.virustotal.com/file/6b05603f498a8769b0b0f73b027b3996776a8acef5eb2d17430327b40fdf413b/analysis/1326663009/

Nu a pus omul niciun virus acolo, nu stiu ce balaur de avg ai tu. Sau avg-ul tau e defapt virus si uraste fisierele curate =))

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce face programu asta dar:

- tu zici ca la final trebuie sa afiseze "Best solution". In cod se vede ca afiseaza asta dar la finalul functiei

void recuit(long n, type_matrice & a, type_matrice & b,

type_vecteur & meilleure_sol, long & meilleur_cout,

long nb_iterations)

, nu la finalul programului. Iar in functia main se apeleaza "recuit" de mai multe ori :

main()

{lire(n, a, B);

cout << "nr iterations, nr resolutions : \n";

cin >> nb_iterations >> nb_res;

for (no_res = 1; no_res <= nb_res; no_res = no_res + 1)

{tire_solution_aleatoire(n, p);

recuit(n,a,b,p,Cout2, nb_iterations);

};

system("pause");

}

Daca tu introduci 6 si 10 atunci recuit se apeleaza de 10 ori si va afisa de 10 ori "Best solution". Nu trebuie sa sti prea mult C ca sa vezi macar asta. Ia-o usor si vezi ce ai tu nevoie. Sunt putine linii de cod.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...