Jump to content
bubu2005

Google o sa stie mai multe despre tine

Recommended Posts

Este si acum, doar ca nu-ti dai seama. Daca esti autentificat si cauti ceva anume apoi intrii pe site-uri cu reclame adsense, o sa vezi ca primesti reclamele targetate bazate pe cautarile tale.

Toate informatiile culese sunt folosite la advertising si studii demografice. (si nu numai)

Link to comment
Share on other sites

Este si acum, doar ca nu-ti dai seama. Daca esti autentificat si cauti ceva anume apoi intrii pe site-uri cu reclame adsense, o sa vezi ca primesti reclamele targetate bazate pe cautarile tale.

Toate informatiile culese sunt folosite la advertising si studii demografice. (si nu numai)

Exact! De exemplu, v? pute?i uita aici:

Google Ads Preferences

Link to comment
Share on other sites

Doar la reclame?Mie imi returneaza search-ul niste rezultate al dracu de scary avand in vedere site-urile vizitate precedent.Adica patesc deseori sa caut chestii non-it related si ma trezesc cu rezultate legate de programare,exploatare etc.

Bre, sa nu spui ca tie iti apar reclame cu Programming in Tits 2.0, sau exploiting latina modules with memleak =)))))

Link to comment
Share on other sites

Sper ca glumesti.

Daca exista un lucru cat de marunt si de nesemnificativ pe care google ar avea posibilitatea prin orice tehnologie accesibila sa-l afle despre tine, o va face.

Pana si rezolutia o inregistreaza.

Google investeste in genetica. Asta spune multe despre cat de departe se poate duce doar ca sa afle lucruri despre oameni si sa le ofere ads-uri si search-uri relevante.

Link to comment
Share on other sites

Am stiut de le inceput ca google asta nu e chiar atat de curat.De fapt de cand am vazut un documentar pe National Geographic,despre google.Nu mai stiu cu se chema.

De asta nu am nici cont de google,nici cont de youtube sau You+ si daca tot veni vorba mai sus,nici de facebook.

Tin sa cred ca sunt mai sigur pe anonimitatea mea pe net asa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...