Jump to content
tawdarky

Filtrele RDS - RCS

Recommended Posts

ma gandeam la urmatoarele: mac adress + user + pass , schimbi mac`ul cu cel de la victima apoi te conectezi pe user, nu am incercat dar o sa revin cu un edit !

EDIT: mi-am pus mac`ul de la un user din bucuresti si m-am conectat cu datele lui, ceea ce nu era posibil pana acum, imi aparea mesajul de la ei :), nu stiu ce sa zic probabil e noroc sau poate merge

Edited by bufuname
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum stiti RDS filtreaza userele de cateva saptamani ceea ce face ca folosirea altui user decat cel personal imposibila.Mi-a zis cineva ca e posibil sa mai poti folosi alt user printr-o smecherie dar nu stiu exact despre ce e vorba.Zicea ceva de schimbarea MAC address ului.Stie careva ceva?

Nu filtreaza nimic dupa MAC. totul se face dupa codul de adresa + userul tau.

Daca vrei sa folosesti alt user vei putea sa folosesti DOAR useri din acelasi bloc cu tine.

Link to comment
Share on other sites

daca ar fi dupa adresa MAC ar fi o tampenie foarte mare, pai eu daca vreau sa scot acu' cablu din router si sa-l bag in computer direct? ce fac? ca nu este aceeasi adresa MAC, nu ma mai pot conecta la internet? ganditi :)

Asa e la AKTA, de exemplu.Cu un simplu mac cloning se rezolva, totusi.

Sau ma rog, cel putin in aria mea, la firma preluata de AKTA.

Edited by sTz
Link to comment
Share on other sites

daca ar fi dupa adresa MAC ar fi o tampenie foarte mare, pai eu daca vreau sa scot acu' cablu din router si sa-l bag in computer direct? ce fac? ca nu este aceeasi adresa MAC, nu ma mai pot conecta la internet? ganditi :)

Adesea un router vine si cu o optiune de MAC Clone. Daca va conectati cu MAC-ul vecinului va aparea conflict iar cei de la sediu vor vedea asa ca urmariti sa nu fie vecinu' online cand le clonati MAC-ul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...