Jump to content
darkston3e

Scanner no-logins / private version

Recommended Posts

in primul rand, la multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti, in al 2-lea rand, nu trebuie sa cinstesti lumea, preferam sa te vedem la o carafa de vin :) multa sanatate si tot ce iti doresti inca odata.

@dukyshor: vreau si eu pass_file-ul tau daca e scurt, scuza-mi nesimtirea..dar la cate wordlist-uri sunt, imi e scarba sa fac unu, dar am nevoie momentan :)

Edited by sTrEs
Link to comment
Share on other sites

Cred ca din cauza ca darkstone oferea la inceput doar pe privat link-ul unora, iar eu am postat un link public intr-un post ce necesita parola pentru a fi descarcat, iar darkstone la randul sau, a pus un alt link fara parola vazand ca toti prostii cer alt link, pe motiv ca nu stiu sa decrypteze hash-ul acela.

In asa fel darkstone, facandul descarcabil pentru toti n00bii de pe forum, care nici nu stiu macar sa decrypteze un hash dapai sa mai foloseasca scanner-ul.

Dar ei il vor numa sa il aiba, ca apoi sa se uite la el incrutisi sau sa il vanda, cand ei l-au luat gratis de aici.

Se va gasi vrun n00b sa il puna la RST Market la vanzare cum au facut si altii.

Majoritatea care au postat ca nu merge parola sau ca vor alt link, sunt numai n00bi.

Un exemplu de mesaj privat pe care l-am primit:

sal, nu vrei sa-mi dai si mie pass de la scanneru ala ?

nu merge aia ce ai lasat-o pe forum. ( IHJzdC1oa3I= )

Salut,

Acela este hash-ul de la tip-ul de crypt ales atunci, pentru cryptarea parolei(pe care trebuie sa il aflii).

Parola a fost criptata, tocmai pentru a nu fi descarcat si vandut apoi de hax0rei pe internet spunand ca este ceva privat sau facut de ei.

Hash-ul acesta ( IHJzdC1oa3I= ) trebuie sa fie decryptat pentru a obtine parola corecta.

am inteles , multumesc.

Pare un tip de treaba(ema2peu), a stiut sa multumeasca si nu a cerut mai multe detalii.

In concluzie, motivul pentru care lib32 ia batut obrazul lui darkston3e, zicand-ui "RUSINE!!!", a fost din cauza ca a postat link-ul fara parola, cand eu il postasem cu parola tocmai pentru Anti-N00bs.

Dar se pare ca darkstone ii place sa primeasca complimente dupa cum se pare din tot topic-ul si din ultima faza cu link-ul postat fara parola cand eu il pusesem cu tot cu parola cryptata.

Ii place sa fie in cadrul atentiei persoanelor care se regasesc in cuvantul N00b din cate se observa, sa primeasca un linke si un multumesc. Altfel cum ar putea sa primeasca astea, daca nu ajuta pe cei cu cunostinte mai joase decat el ?!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa lasi mandria aia puternica pe care o ai deoparte , faptu ca nu stiu in ce limbaj e criptata parola aia nu cred ca`ti da dreptu sa ma faci noob poate ca ma intereseaza alte chestii si nu neaparat cum se cripteaza o parola , multumesc darkston3e

,chiar aveam nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...