Jump to content
-E-xPeRiEnCe

Google s-a tampit ?

Recommended Posts

Multi se plang de rezultatele noului algoritm. Sunt site-uri care s-au dus cateva pagini in spate. Au de gand sa personalizeze cautarile si mai mult. Se va ajunge la ciudatenii.

Banuiesc ca este inca in faza beta. Ai incercat sa-ti curesti cookies, cache si sa folosesti un proxy?

Link to comment
Share on other sites

threadul oficial de plangere pentru webspam algorithm update

@benny: ai avut ceva siteuri afectate?

Inca nu dar am unele mici probleme cu unu din domenii, a urcat pe vreo 5 keyword-uri generale(pe pagina 1-2) care nu ma intereseaza si nu am incercat sa il optimizez/sa il ridic pe ele si e putina dubioasa cresterea asta atat de mare si rapida.

Link to comment
Share on other sites

Inca nu dar am unele mici probleme cu unu din domenii, a urcat pe vreo 5 keyword-uri generale(pe pagina 1-2) care nu ma intereseaza si nu am incercat sa il optimizez/sa il ridic pe ele si e putina dubioasa cresterea asta atat de mare si rapida.

dubioasa e putin spus, pe o nisa la care lucrez sunt in primele pagini siteuri de nu erau nici in top 500 pana acum, siteuri cu continut complet nerelevant dar unde se regasesc kw cautate, mi se pare de tot cacatul ca user care vreau sa cumpar ceva intrun domeniu extrem de vast sa dau de siteuri in constructii, forumuri, articole de stiri si alte rahaturi, personal am avut pagube doar la doua emd-uri pana acum :/ si mi-a urcat enorm de mult un site care e abia la inceput cu 100 pagini indexate in timp ce a coborat serios un emd din aceeasi nisa cu + 10k pagini

//

dati un google search pe "make money online", primu rezultat e killer

Edited by root_prime
Link to comment
Share on other sites

Ba nu cumva a intrat noua lor lege, care le uneste pe toate in una ? Adica el acum cauta dupa istoricul vostru, si ceea ce intuieste ca probabil va trebuie etc...

ai citit despre ce e vorba in thread? presupunand ca ar sta cineva logat cu istoric si etc, ai impresia ca ne cautam siteurile la sute de keyworduri cu mana in google?:|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...