Jump to content
PingLord

Shadow ne prezinta Mysql Injection tutorial

Recommended Posts

Pustiu asta a invatat mai multe decat multi alti trolleri de pe aici intr-un timp mai scurt decat altii care au venit cu prezentari de genu vreau sa invat si au ajuns in acelasi punct din care au plecat.A contribuit la comunitate dupa ce si-a luat palme pentru defectele si imaturitatea lui.Hacking inseamna schimb de informatii libere neconstranse de nimic in cadrul unei comunitati.Comenteaza la obiect sau adauga ceea ce crezi ca lipseste.

In loc de comentarii acide si lesinate ar fi mai constructiv sa apara adaugiri,corecturi si lucruri de genul.

Link to comment
Share on other sites

Pustiu asta a invatat mai multe decat multi alti trolleri de pe aici intr-un timp mai scurt decat altii care au venit cu prezentari de genu vreau sa invat si au ajuns in acelasi punct din care au plecat.A contribuit la comunitate dupa ce si-a luat palme pentru defectele si imaturitatea lui.Hacking inseamna schimb de informatii libere neconstranse de nimic in cadrul unei comunitati.Comenteaza la obiect sau adauga ceea ce crezi ca lipseste.

In loc de comentarii acide si lesinate ar fi mai constructiv sa apara adaugiri,corecturi si lucruri de genul.

Cu ce a ajutat comunitatea, fix cu nimic, nu a invatat nimic, mysql injection este mult mai avansat decat atat, si Shadow ne prezinta... reprezinta gradul de maturitate a personajului international cunoscut ca "Shadow", sunt sigur ca nu stie ca order by poate fi restrictionat si poti folosi group by, incrementare directa, error based si ce mai e, deci materialul asta = 0.

HEX-ul este un "limbaj" sa-l numesc = nici nu stie ce e hex.

Edit: Cu un Mysql Injection poti sa faci foarte multe, cu ce inveti din ce a postat el doar daca ai noroc poti prinde un cont de administrator si sa il folosesti.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Feedback-ul este la rândul lui constructiv. Chiar dac? tu (sau el) nu îl privi?i a?a, acesta este adev?rul. Nu e problema mea dac? el accept? critica ?i dore?te s? se îmbun?t??easc? sau dac? reac?ioneaz? ca tine ?i îmi spune c? ar fi mai bine s? tac. Nu, nu vreau s? fac ad?ugiri cu informa?ii ce se afl? la un click distan?? (just Google it). Admir inten?ia lui de a contribui la comunitate, dar ar trebui s? asculte ?i p?rerea altora, pentru c? doar în felul ?sta po?i deveni mai bun. Dac? to?i î?i zic „vai cât e?ti de de?tept” te vei l?sa pe tânjal?, nu vei mai înv??a ?i nici exersa, ?i în loc s? progresezi, vei regresa. Dac?, în schimb, ?i-se zice „e bine, dar poate era mai bine a?a ?i s? scrii ?i despre asta”, atunci vei ?tii ce trebuie s? mai înve?i ?i astfel va ap?rea progresul.

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

Nu intelege gresit ca nu am zis sa taci sau chestii gen.Da,google ne-a invatat pe multi si am pierdut nopti facand asta pana ne-a iesit ceva si am invatat ce inseamna o eroare de sistem de operare,de ce nu merge x sau y dar fiind o comunitate de ce sa ne trimitem la google unu pe altu in loc sa concentram in topicuri si reply-uri informatiile.Care mai este rostul unei comunitati daca nu concentrarea de informatii si schimbul de acesta in cadrul ei.

Este un incepator care a avut "tupeul" sa treaca de la havij la un sql injection basic facut manual.M-am certat cu el si l-am injurat de atatea ori dar macar a facut si el un pas.Orice pusti care vrea sa invete trebuie incurajat pentru e vorba de plus-valoare.

Link to comment
Share on other sites

Shadow ne prezinta....

... un cacat reciclat.

Macar daca explicai ca lumea de ce faci aia si aialalta, nu asa doar le spui ce sa faca pam pam si sunt hackeri. Tutoriale ca asta sunt sute, si au toate aceeasi valoare educationala. Zero.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg pinglord de ce te superi, pe tine nu te-a jignit nimeni, tu de ce jignesti, ti se pare frumos ?

Imi pare rau dar nu a fost jignire...mai mult ironie.Stiu ca nu m-a jignit nimeni dar pustiu asta in 6 luni a trecut de la havij la query de join in injectie mysql,chestie care multi de aici care critica nu o stiu.Stii ca nu postez aiurea si nu am luat apararea nimanui pe nedrept si sunt primul care critica atunci cand e loc de criticat dar o atitudine si o prejudecata fara sa analizezi un progres al unei persoane mi se pare o persiflare totala.Am inchis povestea asta si imi pare rau de iesirea mea nervoasa si mai ales de jignire/ironie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...