Jump to content
alexalghisi

[Intrebare]Wireless mac address

Recommended Posts

echnitium MAC Address Changer allows you to change (spoof) Media Access Control (MAC) Address of your Network Interface Card (NIC) irrespective to your NIC manufacturer or its driver

Da , programul te lasa sa iti spoofezi adresa MAC la placa de interent ( oricare ar fi aceasta ) dar eu m-am referit de la bun inceput ca EU am macul gata modificat si ma conectez la o retea , cei care sunt deja in retea mai pot afla real MACul meu ?

Link to comment
Share on other sites

Da , programul te lasa sa iti spoofezi adresa MAC la placa de interent ( oricare ar fi aceasta ) dar eu m-am referit de la bun inceput ca EU am macul gata modificat si ma conectez la o retea , cei care sunt deja in retea mai pot afla real MACul meu ?

In legatura cu adresa mac de la wireless , daca aceasta este schimbata ( de exemplu in linux cu macchanger ... ) mai exista vreo metoda de a afla adevarata adresa mac a respectivului dispozitiv ?


Nu ai specificat daca TU sau altcineva poate sa iti vada mac-ul original, asa cum a zis si co4ie mai sus, nu cred ca iti poate vedea nimeni macul original in afara de tine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...