Jump to content
GhostPanzer

Cum merge internetul de la Romtelecom?

Recommended Posts

depinde de zona,depinde de tehnologia folosita in zona respectiva,depinde de priceperea/graba/lenea celui ce ti-a facut bransamentul,depinde de server si multe altele.In principiu e destul de stabil.In zona mea cand nu erau multi abonati pica o data la 2 ani.acum pica mai des

@Gecko nu e dialup e ADSL sau fibra

Edited by LLegoLLaS
Link to comment
Share on other sites

Sa ma laud iar ca am net exceptional de stabil?:))) De 3 ani sunt legat la ClickNet: mai des cade curentu' (saptamanal:))) N-a mers acu vreo saptamana, sau doua..in prima parte a zilei, ca ar fi fost niste lucrari de mentenanta prin apropiere, in rest a fost foarte bine.

Daca ar fi sa aleg altceva as alege pt viteza mai mare si bani mai putini

Link to comment
Share on other sites

Pai mie imi merge foarte bine netul.Nu-mi pica deloc.Si totusi ma deranjeaza un lucru,pretul si viteza.

Platesc telefonul fix si netul la un loc OBLIGAT si dau in jur de 80 lei cand la alte firme la 80 lei ai net de n-ai ce face cu el.

Totusi la mine au fost probleme ca se fura foarte mult netul din 1 sapt in 1 sapt sau 2 in 2(tiganii), dar de cand au pus camere de supraveghere pe toata raza a cablului n-a mai furat nimeni si ma bucur si eu de net.

Link to comment
Share on other sites

Tehnologie VDSL, abonament 30 mb. Sunt abonat Romtelecom (clicknet) de cand aveau net de 2mb ;)) sa nu mai pun la socoteala dial-up-ul cu cartele,x-netul etc.

Nu "pica", viteza decenta, peering bun cu scandinavii si rusii.

Ps: nare treaba cu vplay`u sau limitari de genu`.

Tracert Test:

52369296268069162986.jpg

Test Ro si US:

Ro:

Bucuresti - Upc

2069984595.png

Bucuresti - NextGen

2069989488.png

Brasov - RDS

2069986026.png

Oradea - DIGI

2069987569.png

US:

LA - DreamHost (US)

2069996700.png

Washington Dc - speedtest.net

2070002951.png

New York - InterServer, Inc.

2070007293.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...