Jump to content
Usr6

Istoria lumii in 2 ore

Recommended Posts

Nu are nici o legatura cu IT-ul/security, dar este un documentar interesant.

Descriere:

Ce-ar fi dacã v-am spune totul, întreaga istorie a lumii? Dar dacã am face-o în doar douã ore? Da, vã vom istorisi întreaga poveste, de la Big Bang pânã în zilele noastre. Cum s-a pregãtit planeta pentru aparitia omului. Cum Epoca de Piatrã a dus la motorul cu aburi. Cum din primele seminte au crescut orase si civilizatii. Între toate acestea existã legãturi care duc chiar la tine. Pentru aceasta au trebuit însã sã treacã 13,7 miliarde de ani. În urmãtoarele douã ore vã vom arãta tot ce trebuie sã stiti.

Link documentar:
http://documentare.digitalarena.ro/istoria-lumii-in-2-ore-2011/

Link to comment
Share on other sites

de regula mutatiile se produc din pura intamplare si daca nimereste sa fie o mutatie benefica individului atunci se propaga la toate specia intrucat mutatia respectiva ii confera un avantaj individului respectiv asuprea celorlalti masculi/femele din specie.

probabil asa a aparut si respiratia aeroba desi sunt tentat sa cred ca a aparut initial la bacterii care s'au dezvoltat decat la pesti la care le'au crescut plamani si picioare :))

Edited by NemesisITSC
Link to comment
Share on other sites

Chiar ok, mai ales ca m-a scutit de cateva reprize de explicatii pentru copil:)

Sunt copilul tau si te intreb : cum si-au dezvoltat plamani amfibienii ,cum au aparut dinozaurii. Te rog raspunde-mi logic.

Tine cont in explicatia ta si de faptul ca : primele vietuitoare au fost pestii ,fiecare peste a suferit o mutatie si i-a venit asa o nebunie sa iasa pe uscat . Cand a iesit pe uscat primul peste nu a avut timp sa-si dea seama ca ii trebuie plamani pentru ca a decedat instant .Cu urmatorii pesti s-a intamplat la fel . Continua te rog .....

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Sunt copilul tau si te intreb : cum si-au dezvoltat plamani amfibienii ,cum au aparut dinozaurii. Te rog raspunde-mi logic.

Tine cont in explicatia ta si de faptul ca : primele vietuitoare au fost pestii ,fiecare peste a suferit o mutatie si i-a venit asa o nebunie sa iasa pe uscat . Cand a iesit pe uscat primul peste nu a avut timp sa-si dea seama ca ii trebuie plamani pentru ca a decedat instant .Cu urmatorii pesti s-a intamplat la fel . Continua te rog .....

Dupa ce a iesit primul peste pe uscat si a mierlit-o, ceilalti s-au conectat la internet si au intrat pe RST sa intrebe expertii in fizica cuantica si atomica, inginerii si geniile lumii cibernetice despre teoria existentiala si metode de supravietuire in conditii extreme :)))))))

Serios acum, eu nu vad cum as fi putut fi maimutoi la origine. Fuck Darwin.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...