Jump to content
seby05

Eu iarna asta nu inghet de frig ! - reductor consum incalzire iarna :)

Recommended Posts

Pretul este de numai 150 euro transfer bancar only pe modul vila si 50 euro / apartament.

Livrez 2 bucati in maxim 3 zile, 7 bucati in 7 zile lucratoare plata numai in avans.Fara intalniri sau detalii personale, vorbim de ceva serios aici..

Merge pe toate tipurile de contoare si centrale termice se bazeaza pe inductia fluxului electromagnetic in elementele de baza receptoare ale unitatilor, si a separarii si modificarii presiunii dintre gaz si mercatran din conductele metalice pe baza de rezonanta, este 100% nedetectabil, aproape ca nu se observa, merge cu o baterie de 1.5V nimeni de la gaze nu poate depista acest dispozitiv deoarece nu opreste consumul doar il reduce in functie de voltajul bateriei, la 3V Li-Ion aduce la tacere totul.

Pe centralele cu tiraj fortat nu poate opri doar reduce la jumate consumul.

Sunt efectuate peste 80 de teste cu rezultate pozitive.

Dovada:

Videoclip 0002 - YouTube

Videoclip 0003 - YouTube

ATENTIE ! Testul este efectuat pe o adresa luata aleatoriu de echipele de verificare, seriile afisate in video nu ne apartin sunt luate aleatoriu

Detalii PM doar pentru contul bancar nu fac alte demo-uri, restul care vor altceva sa traiti bine.

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

sper sa nu fie off topic dar ce ai tu acolo imi pare a fi un magnet si o folie de aluminiu .

Eu am facut treaba asta cu magnet pe contoarele vechi de curent , si nu s-au prins .

bv succes la curentat contoare vechi ~ ! DAR ESTE OFF TOPIC

Pretul este de numai 150 euro transfer bancar only pe modul vila si 50 euro / apartament.

Livrez 2 bucati in maxim 3 zile, 7 bucati in 7 zile lucratoare plata numai in avans.Fara intalniri sau detalii personale, vorbim de ceva serios aici..

Merge pe toate tipurile de contoare si centrale termice se bazeaza pe inductia fluxului electromagnetic in elementele de baza receptoare ale unitatilor, si a separarii si modificarii presiunii dintre gaz si mercatran din conductele metalice pe baza de rezonanta, este 100% nedetectabil, aproape ca nu se observa, merge cu o baterie de 1.5V nimeni de la gaze nu poate depista acest dispozitiv deoarece nu opreste consumul doar il reduce in functie de voltajul bateriei, la 3V Li-Ion aduce la tacere totul.

Pe centralele cu tiraj fortat nu poate opri doar reduce la jumate consumul.

Sunt efectuate peste 80 de teste cu rezultate pozitive.

Dovada:

Videoclip 0002 - YouTube

Videoclip 0003 - YouTube

ATENTIE ! Testul este efectuat pe o adresa luata aleatoriu de echipele de verificare, seriile afisate in video nu ne apartin sunt luate aleatoriu

Detalii PM doar pentru contul bancar nu fac alte demo-uri, restul care vor altceva sa traiti bine.

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

cel putin la mine in oras..dar si in altele..eu fiind din judetul constanta, sa dat o lege: Contoarele sunt scoase efectiv în strad? ?i, la orice or? din zi ?i din noapte, pot fi citite de angaja?ii Enel sau consultate de orice curios mai mult sau mai pu?in avizat!cum as putea folosii un astfel de dispozitiv si mai ales..functioneaza pe cele digitale?mai nou baga peste tot contoare cu afisaj electronic.

LE: scoaterea in strada a contoarelor de curent e valabila la cei ce stau la casa..

Link to comment
Share on other sites

cel putin la mine in oras..dar si in altele..eu fiind din judetul constanta, sa dat o lege: Contoarele sunt scoase efectiv în strad? ?i, la orice or? din zi ?i din noapte, pot fi citite de angaja?ii Enel sau consultate de orice curios mai mult sau mai pu?in avizat!cum as putea folosii un astfel de dispozitiv si mai ales..functioneaza pe cele digitale?mai nou baga peste tot contoare cu afisaj electronic.

LE: scoaterea in strada a contoarelor de curent e valabila la cei ce stau la casa..

peste tot aproape sunt scoase in strada...

se pot folosi pe cele externe fara sa fie detectate cele din strada sau colective. NU MERG PE CELE DIGITALE @ nu au arborele cifrului (ax-ul)

merg pe enel, eon, electrica..etc indiferent unde sunt puse

fata de alte chinezarii din dragonul rosu eu v-am demonstrat ceva macar ca se poate, acesta este viitorul si nu lucram de ieri de azi avem luni de teste inainte!

cred ca am lamurit multe fata de clienti

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

Mai nea' inductie, nu vreau sa-ti stric tie business-ul, insa un contor de gaz functioneaza pe baza de debit (este ca o turbina, cand trece debit de gaz prin ea, incepe sa se roteasca si sa inregistreze).

Contorul electric nu-l poti influenta cu jucaria ta, fluxul magnetic indus de bobina, este destul de puternic si nu poate fi influentat asa usor. Ti-ar trebui un magnet tip potcoava (se punea in partea de jos a bailor de ulei la masini acest tip de magnet)

Parca mai sunt niste gigei care vand economizoare si au oarece electric/electronic in ele (pt. contoarele de energie electrica). Sfatul meu e sa puna mana pe carte si sa citeasca diferenta intre energia electrica activa si cea reactiva (avand in vedere ca au facut un rahat cu condesatori)

Daca vrei, opreste gazul de la intrare in contor, desfa holenderul de acolo si baga-i din casa aer cu compresorul :)))

Ce consumati, trebuie sa platiti. Riscati dosar penal pentru asta.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Subscriu.^ Mai ales ultima propozitie. Chestia se numeste furt calificat. E prea mare riscul pentru profit prea mic. Ce pot sa va spun si eu e tot ce a zis tex, de ex. un coleg de-al meu de la lucru si-a desfacut contorul de apa si l-a adus la serviciu. A pus partea cealalalta la compresor si a dat inapoi niste cubisori. Apoi l-a dus inapoi. Chestia asta mi se pare cat de cat sigura, avand in vedere ca apometrul ti-e in casa si nimeni nu iti intra in casa sa il verifice.

Am auzit si eu de niste magneti care zapacesc contoarele, din surse sigure (famelie de electricieni), dar nu le-am vazut niciodata. Nici ei nu au insistat. Nici eu. Nu vreau dosar penal. Si jucariile nu se bazeaza pe puteri active si reactive si alte aberatii, nici nu apare gaz sau curent electric din neant, cum spune tex, pur si simplu se bazeaza pe necontorizarea debitului, pe neinvartirea axului de contor. De-asta la cele digitale nu merge faza, pentru ca ele nu au ax. Stati cuminti, oricum!

Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

Contorul electric nu-l poti influenta cu jucaria ta

CEEA CE VAND EU ESTE PT. REDUCEREA CONSUMULUI LA ENERGIE TERMICA PENTRU CONTOARELE INDIVIDUALE DE GAZ CENTRALA SI APARTAMENT SAU VILA ATENTIE REPET INCA O DATA !!!

- NU MERGE PENTRU CONTOARELE ELECTRICE PENTRU CURENT ELECTRIC !!!!

- NU MERGE LA CONTOARUL DE NET :D

- NU ESTE PENTRU APOMETRE

- NU ESTE PENTRU GIGACALORIMETRE

- EU VORBESC DE CONTOR DE GAZE care nu are turbine in el :)))

- IN DEMO SE VEDE CLAR CA PROBA ESTE FACUTA PE UN CONTOR MECANIC DE GAZ FOLOSIT DE 90% DIN CONSUMATORII DE GAZ METAN

- VIDEO ESTE VALABIL , NU ESTE EDITAT SE POATE VERIFICA

- NU ESTE FURT (citeste legea si contractul)

RESTUL DE COMENTARII | https://rstcenter.com/forum/off-topic.rst

Pret fix 150 euro pe modul vila si 50 euro / apartament.

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

- NU ESTE FURT (citeste legea si contractul)

"Conform Ordinului nr. 52/2007 privind aprobarea conditiilor generale de contractare pentru consumatorii captivi de gaze naturale, furnizorul de gaze naturale are dreptul sa inceteze prestarea serviciilor de furnizare in cazul constatarii unor interventii pentru a influenta masurarea corecta a consumului." - Deci daca te prinde cu cariciul tau de staniol acolo, o sa te debranseze, cel mai probabil o sa faca niste calcule cu cat i-ai furat, o sa platesti din urma (+ceva in plus, ca doar nu sunt prosti) si pot anunta politia.

Legea 351/2004:

Art. 103. - Sustragerea de gaze naturale constituie infractiunea de furt si se pedepseste conform prevederilor Codului penal.

Art. 104. - Deteriorarea, modificarea fara drept sau blocarea functionarii echipamentului de masurare a consumului de gaze naturale furnizate constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 6 luni la 4 ani.

Art. 105. - Deteriorarea, modificarea fara drept a componentelor obiectivelor de productie, inmagazinare, transport si distributie a gazelor naturale constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la un an la 10 ani.

Art. 106. - Executarea sau folosirea de instalatii clandestine in scopul racordarii directe la sistemul de alimentare cu gaze naturale sau pentru ocolirea echipamentelor de masurare constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la un an la 5 ani.

-- Sursa: Legea 351 2004 Legea gazelor

Link to comment
Share on other sites

1.furnizorul de gaze naturale are dreptul sa inceteze prestarea serviciilor de furnizare in cazul constatarii unor interventii pentru a influenta masurarea corecta a consumului. - corect ! dar au probe ca ai pus tu acolo oscilatorul in staniol? nici nu o sa stie ce e ala si nici nu o sa vada pentru ca viteza este redusa la jumate. Bine se poate opri de tot dar nu este indicat decat in iernile geroase cand nu iti intra cei de la gaze nici cu tancul -- si nu este caz penal --

2. nu este sustragere de gaze

3. Art. 104 - nu modific echipamentul si nici nu il blochez conform legii.

4. obiectivelor de productie, inmagazinare, transport si distributie a gazelor nu am treaba cu asa ceva

5. Art. 106 exclus total

6. devin a.n.a.l.e cometariile...(nu ma refer la tex, am avut doar 2 clienti seriosi pana acum in rest ma intrebau daca merge pe CS 1.6)

uite citat de la fulminator:

din surse sigure (famelie de electricieni), dar nu le-am vazut niciodata. Nici ei nu au insistat. Nici eu. Nu vreau dosar penal. Si jucariile nu se bazeaza pe puteri active si reactive si alte aberatii

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...