Jump to content
TheTime

Premiile RST

Recommended Posts

Cine voteaza? Pe cine? De ce? Pe ce criterii se aleg? Cand se voteaza? Cat timp se voteaza? Conteaza detalii ca vechime, numarul de posturi, numarul de like-uri sau reputatia acelui user?

Treaba va trebui sa fie statistica, nu subiectiva. De preferat sa fie din fiecare ce ai enumerat tu, vechime + nr posturi (de la ultima premiere), nr like-uri pe nr posturi (tot de la ultima premiere), reputatie primita (tot de la ultima premiere). Hmm, s-ar putea face intr-un mod programatoricesc acest top, direct din db. Noi nu trebuie decat sa le atribuim categoria la care sunt castigatori. Zic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Nu asa se pune problema. Pierdeti mult timp cu discutii inutile. Prima si cea mai importanta intrebare este: vrea cineva din staff sa se ocupe de treaba asta cap coada? Daca nimeni nu zice da atunci topicul nu are rost si discutia trebuie incheiata. Deci sa vedem ce spun cei din staff.

Link to comment
Share on other sites

Gecko nu-ti face probleme in legatura cu premiile, oricum n-ai fi in stare sa castigi nimic. Never.

Glumesc... Daca reusesc sa conving pe cineva din staff sa se ocupe de idee, crezi ca ne poti ajuta cu cateva sigle si bannere?

@Nytro, eu v-am oferit o idee de ansamblu, nu o metodologie de lucru. Toate detaliile le voi stabili impreuna cu cel ce se va ocupa de toate sau le puteti stabili intre voi. Inca nu imi permit sa vin si sa va spun pana in cel mai mic detaliu cum sa va faceti treaba...

Pana la urma vrea cineva sa aiba ceva de munca in plus? Ar fi pacat sa nu, ideea pare destul de populara...

Link to comment
Share on other sites

Oke, renuntam la punctul 6 pentru ca nu vad prea multa lume incantata, iar punctele 1-5 le facem bianuale, la inceputul iernii si la inceputul verii.

Este cineva din straff care are drepturi sa acorde puncte de rep, costum title etc, si doreste sa ajute cu implementarea ideii?

De ce sa se renunte la punctul 6 ? Eu zic sa il facem mai mult de amuzament, dar 3 luni mi se pare prea mult. 2 saptamani ar fi decent si nu s-ar supara persoana respectiva (cred...).

Link to comment
Share on other sites

sunt pro , BUT!

puteti sa puneti pe cineva vechi de pe forum pe care il stiti ca baiat bun

[gen 1000+ posturi, care inca nu are nici un titlu , maybe vip] ca arbitru.[vorbesc de pct. 6]

toate atributiile lui fiind sa analizeze ce nu e in regula si sa decida perioada [da , perioada mai bine ar varia.] de disable.

un topic sticky cu un sablon de raportare gen:

1.Ce a mancat azi noapte

2.La cat s-a trezit [+fusul orar]

etc

drept la raportare au userii +150 de posturi , iar arbitru va analiza si sanctiona.

hehedit:

Ce castiga campionii?

1. Bragging Rights

2. + 3 rep points

3. Costum title (daca nu au deja)

4. Isi vad numele in RST Hall of Fame - un topic sticky in care sa se tina evidenta castigatorilor de-a lungul timpului, topic destinat legendelor.

5. cash? daca se va gasi vreun sponsor, desi nu prea cred...

6. O vacanta de 3 luni pentru moderator, timp pe care sigur il poate folosi in scopuri utile.

puctul 4 nu-si are rostul;

imi place la nebunie punctul 3;

punctul 5 , o sa imbatranesti;

pct. 2 , inutil

Edited by abraxyss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...