Jump to content
pyth0n3

Linux Session

Recommended Posts

Se cauta o persoana corecta din punct de vedere organizativ pentru a tine cursul Linux.Tin sa precizez ca au trecut 69 de zile de cand a fost aprobat si nu a fost tinuta nici macar o sesiune.In cazul in care nu mai exista nici un interes nu e nici o problema cursul va fi anulat.Completati urmatorul form si veti fi contactati.contactCa sa nu mai treaca alte 69 de zile aveti la dispozitie doar 3 dupa care voi sterge topicul inutil iar sesiunea Linux va ramane doar o amintire.Va multumesc pentru atentia acordata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Initial trebuia sa le tina PingLord, dar din motive personale nu poate sustine acele cursuri momentan.

Din acest motiv cursurile de linux trebuiau tinute de Zatarra, care.. nu are timpul necesar pentru a le tine.

In acest caz, nu-mi ramane decat sa inmanez stafeta lui em pentru a sustine aceste cursuri.

Deci, fara prea multe discutii pe tema aceasta, am decis ca, cursurile despre linux sa fie tinute de em.

@em, te rog sa iti pregatesti materialul necesar si sa incepi cu primul curs cat mai curand posibil.

Multumesc.

@python3, nu anulam nici un curs momentan, chiar daca sunt mai putin de 10 elevi pe sesiune nu cred ca merita sa ii privam de cunostinte.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Primul Curs de Linux va avea loc Sâmb?t? 6 octombrie, ora 18:45 (Ora româniei).

Va fi un curs introductiv despre comenzi de baz? + editoare de text cli.

Cursul poate avea loc doar dac? sunt minim 5 persoane.

Maxim 2 ore + 15minute pentru întreb?ri.

Sunt a?teptate în special persoanele care nu au mai atins linux în via?a lor.

Edited by em
Link to comment
Share on other sites

Eu vreau doar sa introduc conceptul de 'precizie' care vad ca lipseste .Fiecare bucata de puzzle trebuie sa isi pastreze locul in mod precis.E corect sa precizezi faptul ca se va tine peste un an dar va trebui sa stabilesti o data o ora si sa te tii de cuvant decat sa acoperim totul cu cuvinte de genul momentan , candva , probabil , etc.Punctualitate si precizie sunt 2 lucruri fundamentale , si nu poate fi tolerat faptul ca un individ a uitat.Daca uiti un lucru e pentru faptul ca nu iti pasa de lucrul respectiv si intentionat il treci in subconstient majoritatea teoriilor psihologice demonstreaza acest lucru asadar o persoana care uita de punctualitate isi priveaza in mod automat cunostintele de buna voie si nesilit de nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Eu pot sa fac un sacrificiu in orice seara sa tin cursul dar nu sunt de acord cu metoda (poate sunt eu prea old school). Daca vreau sa invat pe cineva dau team viewer in presentation mode si vorbim pe TS sau Skype e mult mai usor, simplu si eficient.

Em daca ai nevoie de material zi-mi o ora (seara de preferinta) si vorbim pe serverul de TS.

Link to comment
Share on other sites

@ElChief nu cred ca a mai fost deschis un topic de cand ai deschis tu prima data gura in legatura cu topicurile , acum am impresia ca deschizi tu gura de mai multe ori decat topicurile pe care le-am deschis eu.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

@tex pai nu e cearta dar am facut o greseala , mi-a atras atentia o data si parca am impresia ca cineva imi tot atrage atentia in capital letters acum.Am inteles ca sunt prea multe topicuri de cand a pomenit prima data dar nu am mai deschis nici unul in +PLUS

Later Edit:

Nevermind , am inchis toate topicurile

Peace!

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...