Jump to content
lolzap

Adf.ly - inselaciune - cum ne fura vizitele

Recommended Posts

Nu de mult am inceput sa vad daca pot face ceva bani cu adf.ly si am zis ca imi creez propria mea platforma unde pot evidentia toate redirectionarile facute prin platforma mea.

Cum se vede din imaginile de mai jos, adf.ly nu mi-a calculat ultimele 2 vizite. Din pacate nu mai am datele vechi, dar puteam dovedi diferente de 5, 10 vizite la 25, 30 de redirectionari. Adica aprox. 40 % va fura din vizite :) La un procent de 1000 de vizualizari, vei pierde 400 vizite. Mi se pare destul de mult nu?

a312a.png

n6xqc1.png

Link to comment
Share on other sites

Am prieteni care si-au luat masini din banii facuti cu adf.ly si o fata chiar a zis ca din banii castigati si-a pus silicoane!

Eu zic sa ne facem toti conturi si sa ne ajutam intre noi. Astia de la adf.ly NU o sa ne imbogateasca cu 15 centi pe luna, DAR daca muncim mult, putem ajunge pana la 2 dolari pe luna, iar daca suntem rabdatori in 50 de ani ne putem lua masini (Dacii)!

Cine mai posteaza de adf.ly, sharecash sau alte pulisme destinate copiilor prosti are ban.

Link to comment
Share on other sites

Jos comunismu, jos comunismu!!

Hai cu dictatura :P

Scuzati offtopicu' dar mi se pare funny sa te iei de adminii unui forum ca au anumite reguli =))

In plus, ar trebui scris la reguli ca nu e voie cu cacanareli de $2 pe luna pe douaj' de mii de clickuri :D

Link to comment
Share on other sites

Frate... adminii devin deja chiar ... penibili.. daca au un amarat de forum cu 3k useri se cred zei.

Inainte de a posta:

- daca e cazul vezi mai intai ce zice prietenul Google - Daca cautam tot pe google. La ce plm mai intram aici ?

- fii atent la limbajul folosit, vorbeste frumos si cat mai corect gramatical - Suntem la scoala ?

Acu' iti zic si ce sa postezi.

Link to comment
Share on other sites

Frate... adminii devin deja chiar ... penibili.. daca au un amarat de forum cu 3k useri se cred zei.

Inainte de a posta:

- daca e cazul vezi mai intai ce zice prietenul Google - Daca cautam tot pe google. La ce plm mai intram aici ?

- fii atent la limbajul folosit, vorbeste frumos si cat mai corect gramatical - Suntem la scoala ?

Acu' iti zic si ce sa postezi.

Bai uratule, ia mai da-te-n spanac. Cand oi fi la tine-n batatura, atunci ai dreptul sa comentezi deciziile adminilor / moderatorilor. Pana atunci, ciocu' mic si joc de glezne. Intre timp, ca sa nu zici c-as baiat rau, ai concediu de odihna de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...