Jump to content
Guest Nemessis

RST - Fapte nu vorbe

Recommended Posts

Tre sa comentez si eu ceva, nu se poate!

Nu am plecat si nu o sa plec de aici atata timp cat am acces la internet iar site-ul este online. Nu neaparat ca imi place partea de hacking, blackhat, whitehat, pula mea hat.

Aici sunt oameni pe acelasi domeniu ca si mine, aici am cu cine sa discut, o parte ii cunosc personal o parte doar pe forum. De fiecare data cand lucram la ceva si am avut nevoie de ajutor am postat aici mi-au raspuns imediat. Pe alte forumuri unde am incercat sa activez primeam un raspuns dupa o saptamana si ala inutil. La randul meu am ajutat si eu pe cei ce au avut nevoie, mai putin sau mai mult, mi-am dat cu parerea etc.

RST e ca o a doua facultate.

Atata timp cat iti vezi de treaba ta si nu te implici in treburi ilegale nu ai de ce sa fii pus la zid si aratat cu degetul.

Link to comment
Share on other sites

ce ati facut in legatura cu citirea mesajelor private este de domeniul gradinitei. chestia asta este o jignire incredibil de grava. va respect indiferent ce ati face-nu este treaba mea in ce ape va scaldati ca admini sau moderatori-, insa cand vine vorba de chestii PRIVATE, intime, ceea ce ati facut este bataie de joc la adresa fiintei umane. puteati specifica undeva ca pm-urile pot fi citite de catre admini pentru a combate frauda, etc. eu nu sunt de acord ca un rahat de om(admin,moderator,user cu statut special,stab, mahar sau ratat) sa-mi citeasca mie CORESPONDENTA PRIVATA! nu doresc sa insult pe nimeni, vorbesc la modul general. ceea ce ati facut este de cel mai josnic caracter, indiferent de scopul urmarit, tocmai pentru ca ati facut chestia asta pe ascuns. sa va fie !rusine!!! ca ati organizat sau acceptat asa ceva, indiferent de scopul urmarit! intr-o tara civilizata fapta insasi era de condamnat. domnilor, asa ceva NU SE FACE! nu sunteti departe de cei pe care-i urati ca vor sa controleze totul si care-si baga nasul peste tot cu ajutorul statutului pe care-l au! va salut si nu va voi mai deranja in viitor.

Link to comment
Share on other sites

ce ati facut in legatura cu citirea mesajelor private este de domeniul gradinitei. chestia asta este o jignire incredibil de grava. va respect indiferent ce ati face-nu este treaba mea in ce ape va scaldati ca admini sau moderatori-, insa cand vine vorba de chestii PRIVATE, intime, ceea ce ati facut este bataie de joc la adresa fiintei umane. puteati specifica undeva ca pm-urile pot fi citite de catre admini pentru a combate frauda, etc. eu nu sunt de acord ca un rahat de om(admin,moderator,user cu statut special,stab, mahar sau ratat) sa-mi citeasca mie CORESPONDENTA PRIVATA! nu doresc sa insult pe nimeni, vorbesc la modul general. ceea ce ati facut este de cel mai josnic caracter, indiferent de scopul urmarit, tocmai pentru ca ati facut chestia asta pe ascuns. sa va fie !rusine!!! ca ati organizat sau acceptat asa ceva, indiferent de scopul urmarit! intr-o tara civilizata fapta insasi era de condamnat. domnilor, asa ceva NU SE FACE! nu sunteti departe de cei pe care-i urati ca vor sa controleze totul si care-si baga nasul peste tot cu ajutorul statutului pe care-l au! va salut si nu va voi mai deranja in viitor.

Ei zic ca: "...am implementat cu ajutorul lui Nytro un sistem prin care verificam dupa cuvinte cheie discutiile voastre private. Folosind acest sistem am reusit sa curatam forumul de o gramada de carderi si sa protejam pustanii de eventuale oferte atractive legate de frauda online..."

Asta insemnand ca,nu ei cautau in mesajele voastre,Inainte sa dai send la mesaj acest sistem cauta cuvinte care au legatura cu carderi ...,Si cred ca doar pe acestia ii verificau dupa le dadeau jet daca era ceva dubios. [opinia mea]

Link to comment
Share on other sites

ce ati facut in legatura cu citirea mesajelor private este de domeniul gradinitei. chestia asta este o jignire incredibil de grava. va respect indiferent ce ati face-nu este treaba mea in ce ape va scaldati ca admini sau moderatori-, insa cand vine vorba de chestii PRIVATE, intime, ceea ce ati facut este bataie de joc la adresa fiintei umane. puteati specifica undeva ca pm-urile pot fi citite de catre admini pentru a combate frauda, etc. eu nu sunt de acord ca un rahat de om(admin,moderator,user cu statut special,stab, mahar sau ratat) sa-mi citeasca mie CORESPONDENTA PRIVATA! nu doresc sa insult pe nimeni, vorbesc la modul general. ceea ce ati facut este de cel mai josnic caracter, indiferent de scopul urmarit, tocmai pentru ca ati facut chestia asta pe ascuns. sa va fie !rusine!!! ca ati organizat sau acceptat asa ceva, indiferent de scopul urmarit! intr-o tara civilizata fapta insasi era de condamnat. domnilor, asa ceva NU SE FACE! nu sunteti departe de cei pe care-i urati ca vor sa controleze totul si care-si baga nasul peste tot cu ajutorul statutului pe care-l au! va salut si nu va voi mai deranja in viitor.

Nu iti convine pleaca de aici. E simplu asa. Atata timp cat beneficiezi de un serviciu moca, taci si foloseste-l. Plus ca pe RST nu a fost niciodata democratie asa ca nu are rost sa vii cu o astfel de opinie in care incerci sa cauti acul in carul cu fan.

Link to comment
Share on other sites

@Nytro : nu am citit chiar toate postarile membrilor referitor la acest subiect asa ca imi cer scuze daca repet o intrebare.

Am vazut ca domeniul acela rstcenter.com a fost "furat" ca altfel nu pot sa-i zic de catre autoritatile "rromane" .. (zic rromane pt ca voi care ati incercat sa ne scapati de imaginea de ciori in afara, ei v-au luat pe sus) ... va mai fi restituit voua. M?

P.S. verifica mesageria privata. ti-am trimis un p.m. cu articolul publicat la mine.

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

ce ati facut in legatura cu citirea mesajelor private este de domeniul gradinitei. chestia asta este o jignire incredibil de grava. va respect indiferent ce ati face-nu este treaba mea in ce ape va scaldati ca admini sau moderatori-, insa cand vine vorba de chestii PRIVATE, intime, ceea ce ati facut este bataie de joc la adresa fiintei umane. puteati specifica undeva ca pm-urile pot fi citite de catre admini pentru a combate frauda, etc. eu nu sunt de acord ca un rahat de om(admin,moderator,user cu statut special,stab, mahar sau ratat) sa-mi citeasca mie CORESPONDENTA PRIVATA! nu doresc sa insult pe nimeni, vorbesc la modul general. ceea ce ati facut este de cel mai josnic caracter, indiferent de scopul urmarit, tocmai pentru ca ati facut chestia asta pe ascuns. sa va fie !rusine!!! ca ati organizat sau acceptat asa ceva, indiferent de scopul urmarit! intr-o tara civilizata fapta insasi era de condamnat. domnilor, asa ceva NU SE FACE! nu sunteti departe de cei pe care-i urati ca vor sa controleze totul si care-si baga nasul peste tot cu ajutorul statutului pe care-l au! va salut si nu va voi mai deranja in viitor.

Dafuck.. tu te plangi ca ei au aplicat un flitru simplu pe acest forum pentru niste cuvinte cheie, doar ca sa poata se se justifica candva, cumva in fata cuiva, pentru ca unii de pe acest forum fac unele chestii ilegale ?

Mai gandeste-te!

Ce faci in cazul in care tu folosesti un serviciu de telefonie mobila, vdf, cosmo, orange si iti este ascultat telefonul, convorbirea..? pe cine mai futi in gura? la cine te mai plangi ?

Iti spune eu, ca nu ai le cine sa te plangi, desi probail, mai mult ca sigur nu sti ca telefonul tau este ascultat, asa ca, resemneaza-te.

Si zic sa te resemnezi, doarece nu platesti niste bani pe acest forum, doar ca sa ai acces la informatie, pe cand la una dintre companiile de telefonie mentionate mai sus de mine platesti si esti ascultat.

Cam asta a fost primul meu reply pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

Cea mai mare putere pe care un om o poate avea este cea pe care o gaseste in el, si nu in oamenii din jur...

asa si asta B3st, dece sau retras? din cauza cui? valori?¿ e prostie, si trebuie sa gandim pozitiv, sa luam in calcul ca si cei "noi" pot duce si aduce lucruri importante, in hackingul romanesc, cei care sau retras dar daca forumul va ajunge undeva mai sus cum e acum, sunt sigur ca revin, doar cu criticii, ca cam asa a fost mereu, neme, sa mai retras odata, a mai revenit.. si tot asa, in schimb tie B3st iti doresc tot binele din lume, si nu lua o decizie spontana, fi bun gandestete bine in aceasta privinta..

haideti baietii ca se poate, trebuie sa avetii incredere in voi..

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu Bunnn. Stafful e alcatuit din oameni capabili, problema e ca marea majoritate nu mai activeaza. Mai sunt nytro, tromfil si em. Plus ca nimeni nu lucreaza la proiecte originale. Nimeni nu posteaza tutoriale proprii. Sa speram ca RST e doar in moarte clinica si ca isi va reveni.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu Bunnn. Stafful e alcatuit din oameni capabili, problema e ca marea majoritate nu mai activeaza. Mai sunt nytro, tromfil si em. Plus ca nimeni nu lucreaza la proiecte originale. Nimeni nu posteaza tutoriale proprii. Sa speram ca RST e doar in moarte clinica si ca isi va reveni.

Noi suntem aici de câ?iva ani. Din spate cine a venit? Fiecare vine aici ?i înva??, ajut?, cite?te, se documenteaz?, iar apoi trece la treab? ?i încearc? s? î?i fac? o stabilitate în via??. F?r? ilegalit??i, sper.

M? gândeam la o chestie: Nu mai sunt de acord ca IP-urile s? se ?tearg?. Asta induce o stare de siguran?? ?i vor c?lca iar strâmb. Nu merita?i a?a ceva. Sper ca tot stafful s? fie de acord cu salvarea IP-urilor. De?i, oricum nu mai conteaz?, cei care a?i f?cut prostii tot ve?i fi ridica?i.

Forumul ofer? informa?ii utile. Câ?i administratori au serverele configurate dup? tutoriale de aici? Destul de mul?i. Plus c? majoritatea administratorilor au trecut pe la RST înainte s? aib? o firm? sau chiar o pozi?ie de sysadmini. Ideea este c? exist? foarte mult con?inut bun.

Întrebare de baraj: voi v? ascunde?i prin TOR, VPN-uri sau altele de serviciile secrete? Haha, e o glum?. Mai bine nu face?i ilegalit??i.

edit: https://rstforums.com/forum/35661-membri-v-i-p-8.rst#post373930

Edited by tromfil
Link to comment
Share on other sites

Am impresia ca pierdeti esentialul.

1. Nu ai comis nicio ilegalitate? Foarte bine, dar nu uita ca esti periculos. Ai acces la un mediu de cateva zeci de mii de persoane ca tine? Bine, hai sa le triem... Poti intra in legatura cu cateva sute de persoane la fel de bune ca tine? Ei, pentru ei asta e o problema pentru ei. Mai trebuie sa spun de ce? Daca aceste servicii nu sunt in stare sau nu vor sa se foloseasca de aceste minti extraordinare nu este problema noastra, singurul lucru la care trebuie sa ne gandim este ce putem face in cazul de fata.

2. Lasati in pula mea discutia cu IP-urile. Daca esti in stare sa pastrezi un nivel de anonimitate atat de ridicat incat sa te poti proteja de cine vrei sa te protejezi, nu te prea intereseaza daca RST pastreaza sau nu loguri. Mie mi se pare daunatoare discutia despre ascunderea IP-urilor pe forum, o sa traiti sub o falsa impresie de siguranta si o sa faceti greseli. In plus, degeaba treci prin 50 de root-uri pe RSTxxxx.com daca vorbesti cu haxorul cunoscut pe RST de pe acelasi ID/IP cu care conversezi cu persoanele apropiate in viata reala. Daca-i mai dai si Paypal-ul sa-ti trimita aia 10 euro pentru 100 de nologine nici nu mai incape discutie. Iar daca tot vreti s-o dati inainte cu IP-urile nu uitati de access logs.

3. Ce va face sa credeti ca un anumit serviciu sau chiar mai multe nu avea acces la baza de date RST chiar inainte de aceasta poveste? Nu mi s-ar parea ceva greu de crezut.

Link to comment
Share on other sites

Vreau s? încep prin a men?iona c? nu o s? spun care este adev?ratul meu pseudonim, de?i mi-am f?cut ani buni veacul pe forumul ?sta ?i mai m? târ?sc din când în când am venit doar s? las ceva ?i eu pe aici ?i s? plec iar.Deci s? încep cu câcaturile pe care vreau s? le m?nânc.

1.RST a devenit în ultimi ani un lucru monden, mai ales printre pu?tanii de 16 ani, lucru care m? face s? turbez de fiecare dat? când mai intru pe aici.Mereu am în?eles motivarea staff-ului de a duce copii pe un drum cât mai corect ?i astfel dedicându-?i timpul pe nicio motiv?ie "b?noas?" de?i duceau lips?,nu era vorba c? erau inap?ii ?i nu puteau s? fac? rost de bani ?i a?a î?i mai omorau timpul ci pentru c? vroiam s? educe genera?iile viitoare.Totu?i când vezi un specimen la care î?i po?i da seama din introducere c? nu e nimic de capul lui mai bine limitezi accesul la forum.Nu m? refer s? fie o comunitate privat? dar din num?rul ?sta mare de utilizatori mul?i sunt de ?ia cu metin 2 deschis, facebook-ul obligatoriu mereu al?turi de youtube cu nu ?tiu ce mega, ultra hit.Cel mai simplu ar fi ca la înregistrare s? fie un chestionar ?i nu m? refer s? fie neap?rat întreb?ri din IT c? pân? la urm? intr? aici cu scopul de a inv??a ceva, dar o întrebare desre via??,sau alte c?caturi de genul s? vedem m?car cum gânde?te omul.Îns? ?tiu c? în to?i anii s-a mai pus problema asta, ?i mereu acela? r?spuns c? RST e o comunitate liber? ?i orice vrea s? intre poate s? între, dar pân? la urm? oamenii nu sunt egali, ce rost are s? fie N de membrii dar din ?ia 3 sferturi sunt pro?ti cu acte ?i au intrat c? poate îl ajut? Ionel s? îi sparg? contul de Yahoo sau Facebook lui Ghi??.

2.S? î?i deie cu ap? pe fa?? ??tia care spun c? dac? nu ai f?cut nimic nu ai nicio problem?.Am trecut ?i eu prin sistemul Justi?iei Române, stând 29 de zile pentru absolut nimic , decât o simpl? "neîn?elegere" picând eu cumva la mijloc, nici nu vreau s? dau detalii aici, ceea ce este important de ?tiut este c? aceast? experien?? mi-a schimbat felul în care m? încredeam în sisteme.Îns? nici treab? asta de acum cu SRI nu trebuie privit? ca o fric?, cei care vor ?i pot s?-?i continuie activitatea nu trebuie s? se îngrijoreze de acest lucru.

3.Discu?iile despre ce "presteaz?" RST-ul.Vorba cu "Aceea?i M?rie cu alt? p?l?rie" i se potrive?te de minun? hacking-ului.White hat, black hat face?i ši golden hat sau ce p?l?rie mai vre?i voi dac? vre?i cu adev?rat s? ajuta?i genera?iile urm?toare.Normal c? acum sta?i cam cu morcovul în cur dac? vre?i s? posta?i ceva black, tocmai pentru c? forumul e ?i la vederea bunicii mele de 74 de ani care st? în Curc?ne?ti, nu e greu s? selectezi oamenii, cum am scris mai sus, un mini-chestionar la înregistrare s? vezi cu cine ai de-a face.

4.N-am chef acuma s? mai scriu ?i aici, revin cu un edit.

Edited by Nihil
Link to comment
Share on other sites

Nu am avut timp sa citesc toate comentariile, am citit esentialu postat de Nytro si Nemesis. Nu pot sa spun decat ca din punctul meu de vedere este foarte bine ca ati redeschis forumul RST. Asta ar trebui sa dea dovada ca nu ne simtim cu musca pe caciula. Indiferent de ce s-ar intampla sau ce s-a intamplat, RST este si va ramane in picioare (si asta va recomand voua, administratorilor) pentru ca aici multi am/au invatat cate ceva, dar in scopuri bune nu rele. Nici nu vreau sa comentez ce au facut ceilalti de au fost arestati, pentru ca nu imi permit, nu-i cunosc, deci nu comentez. Nu va cunosc pe niciunu, dar acest site ar trebui sa ramana in picioare ! Respectul meu pentru RST. Aviz "carderilor", ganditi-va ca va merge o zi, o luna, zece ani, dar dupa tot o sa fiti prinsi, pentru ca nimic in viata nu merge la infinit, mai ales ilegalitatile.

Ma abtin sa spun mai multe, cert este ma bucur ca ati redeschis forumul si imi pare rau abia acum am aflat ce s-a intamplat.

O seara buna.

Link to comment
Share on other sites

lol v-a facut politia? lol vezi daia nu e bine sa-ti pui datele la cei de la host pt ca te da in gat nenorociti

si acuma stie unde stati deci....

nu mai puteti face nimic pe net nici macar un sql injection la siteuri dalea mici.:))

puteti sa-l inchideti sau il vindeti la altcineva.

Link to comment
Share on other sites

Daca amaritilor in 1989 le-ar fi fost frica sa iasa in strada contra armelor,si securitatii care inca conduce in Romania,acum nici nu am fi stiut ce inseamna internet,sau calculator.

Cine credeti ca lucreaza la ,,organe"....niste fii,fiice,veri,si multi bosorogi cu stele pe umar,asa si?

Asta este un forum tehnic,si daca poti cumpara un cutit de la magazin,nu cred ca magazinul are vreo vina ca tu ai folosit cutitul sa tai gitul cuiva,dar bineinteles,astia care baga mina in ,,cardul" oricui mi se pare ca trebuie sa plateasca,numai daca ne gindim de cati amariti si-au batut joc si i-au lasat fara bani,poate pensionari,poate oameni care nici nu stiu cum arata un calculator dar sint obligati de mafia care guverneaza lumea sa isi faca un card,......deja mi se face sila

Vocea Americii a disparut,lumea este condusa de niste inutili,securisti,si labagii cu 4 clase,RST merita mai mult.

Vor sa ma aresteze,sint in Spania,spuneti si va dau si adresa mea reala,am trait destul ca sa ma sperie o mina de handicapati labagii condusi de unii ca Base sau curva aia de Udrea,ori de un judecator ca ala cu parul mare de il tot da la tv ca fiind lingaretul lui Macovei...

Tinerii astia din ziua de azi nu mai au deloc singe in coaie,doar alcool,droguri si frica...de ce nu puneti mainile pe piept si va asteptati sfirsitul,ca altceva nu va ramine de facut daca plecati capul la orice amenintare.

Link to comment
Share on other sites

Imi place ce ai spus :)).

@DeCrew, "nu mai puteti face nimic pe net nici macar un sql injection la siteuri dalea mici" chiar nu ai dreptate in faza asta.

nu am dreptate asta e miam spus parerea nu trebuie sa zici tu ca nam dreptate ca nu esti marele hacker care are copiat niknameul dupa tinKode numai ca e underkode mare branza.

Link to comment
Share on other sites

Ba (prieteneste vorbind), bine ati revenit, imi pare rau pentru problemele astea...dar eram sigur ca odata si odata se va intampla ceva aici. Aiurea e ca au cazut tocmai cei care nu aveau nici o treaba cu ...motivul raziei.

O chestie daca vreti sa faceti... un script mic care schimba ip-urile cu unele fake odata la 1 ora? Ip-urile fake sa nu fie gen 1.3.3.7 ci cat se poate de reale dar un pic modificate. din 89.89.58.17 sa faca 98.89.85.11 ... ceva de genu.

Nu cred ca o sa va spuna cineva ca nu tineti loguri :)

Edited by intrus
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...