Jump to content
The_Cod3

Ascultare/Spionaj telefon (Android)

Recommended Posts

* Cel mai probabil are ceva legatura cu contul tau de google, deci mai bine schimba parola, sau creeaza altul.

* Ca sa instaleze un program de "spy" in general iti trebuie drepturi de SuperUser si sa ai telefonul rootat, ceea ce in cazul tau nu face obiectul.

* Iti recomanda sa intrii AICI si sa rootezi telefonul (nu este dificil - putina engleza), pentru ca o sa vezi o diferenta fata de ce ai acum, nu numai vizuala - incearca romu-rile celor de la CM!

o zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Deci singura solutie ar fii sa il resoftez. Am intrat pe contul meu google si oricum nu dau de logurile apelurilor sau al mesajelor , dar mi sa spus decat ca vede ce apeluri efectuez sau primesc si acelasi lucru si la mesaje.Acum nu stiu daca poate vedea si altceva.Nelamurirea mea care e...fara sa aiba acces fizic la telefon se poate sa imi faca lucrul asta? pentru ca imi e teama ca dupa ce il voi resofta iarasi o voi pati. Si nu stiu sigur cum sa verific dupa resoftare. Va multumesc pentru raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

in primul rand vreau sa imi raspunzi repede (pana nu faci inca prostia de a resofta telefonul) daca ai instalat si avast antitheft?Daca ai, acolo este problema.Daca nu l-ai instalat tu, verifica in setari -locatie si securitate -administrator dispozitiv si vezi daca este acolo si dezinstaleaza aplicatia si daca vrei o instalezi tu cu setarile tale(parola ta) , pentru ca el prin antitheft iti poate trimite comenzi de la distanta fara ca tu sa le vezi si programul ii trimite lui mesaj cu apelurile si mesajele primite de tine.

Deci avast nu gaseste troian pentru ca nu e,ci este aplicatia lui care este legala.

PS daca nu te descurci da-mi PM

sper sa fie ce am zis eu

Edited by Scorpionadi
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu , la android o revenire la setarile din fabrica sterge toate aplicatiile instalate de utilizator.

Nu cred ca e nevoie sa il resoftezi.

Este corect, dar se sterg si celelalte aplicatii instalate si poate ii trebuie. In primul rand incearca varianta mea, daca nu merge ii dai revenite la setarile din fabrica, dar nu uita sa faci backup cu titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion am vazut ca nu-s facute setarile la avast cu chestia antitheft, si la securitate nu prea am dat de nimic. Nu stiu ce sa mai fac.....daca ii dau revenire la setarile din fabrica se sterge sigur tot din el? si daca nu va mai avea acces fizic la el, va putea sa imi faca "bucata" din nou? bineinteles ca o sa fac alt cont google.

Edited by The_Cod3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...