Jump to content
ionut.hulub

I need an auto poster

Recommended Posts

Salut.

Am scris titlu in engleza ca sa fie mai scurt dar presupun ca l-a inteles toate lumea.

Imi trebuie un program care sa primeasca o lista cu cateva zeci de mii/sute de mii de linkuri spre bloguri, sa intre pe fiecare din linkurile alea si sa posteze un text prestabilit (sub forma de comentariu). De preferat sa aiba optiunea de a alege dintr-un set de texte prestabilit, eventual cu posibilitatea de a insera ceva la o adresa marcata din textul respectiv. As dori aiba si posibilitatea de a genera un log cu linkurile pe care a postat.

Nu cred ca e nevoie sa mai spun ca prefer ceva gratuit, dar cel mai important e sa isi faca treaba bine, chiar daca asta inseamna sa bag mana in buzunar.

Cu stima,

Ionut

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru sugestii.

Nu cred ca ar dura doar doua ore sa fac ceva singur ca nu target-ez anumite site-uri. Vreau sa mearga pe cat mai multe tipuri de blog-rui si prefer sa nu trebuiasca sa repar scripturile cand se modifica site-urile pe care postez ca am deja destule de intretinut.

Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie de o clasa PHP care sa-ti citeasca mailurile prin IMAP, apoi rulezi un script de cautat linkuri in textu emailului. Banal.


$reg_exUrl = "/(http|https|ftp|ftps)\:\/\/[a-zA-Z0-9\-\.]+\.[a-zA-Z]{2,3}(\/\S*)?/";
preg_match_all($reg_exUrl, $text, $matches);
$usedPatterns = array();
foreach($matches[0] as $pattern){
if(!array_key_exists($pattern, $usedPatterns)){
$usedPatterns[$pattern]=true;
}
}
var_dump(array_keys($usedPatterns));

Link to comment
Share on other sites

Article Kevo, iti cauta site-uri dupa footprints, iti inregistreaza cont, confirma contul pe email si posteaza .

Poti sa-l cumperi e vreo 90 de dolari sau poti cauta crack, da cel mai bine pentru ce ai tu nevoie e senuke si sa iti faci script pentru wordpress, poti invata senuke sa iti posteze oriunde vrei tu cu doar cateva clickuri .

Imi trebuie un program care sa primeasca o lista cu cateva zeci de mii/sute de mii de linkuri spre bloguri, sa intre pe fiecare din linkurile alea si sa posteze un text prestabilit (sub forma de comentariu). De preferat sa aiba optiunea de a alege dintr-un set de texte prestabilit, eventual cu posibilitatea de a insera ceva la o adresa marcata din textul respectiv. As dori aiba si posibilitatea de a genera un log cu linkurile pe care a postat.

Btw, nu cred ca o sa gasesti o asa minune de soft sa fie capabil sa iti posteze tie pe toata lista ta, si pe orice platforme ai tu pe-acolo, mult mai bine iti limitezi site-urile unde postezi pe o anumita platforma, wordpress e cel mai bine, e popular, poti adauga coment fara cont, fara captha, ai form unde sa iti adaugi site-ul, nu tre sa il adaugi in text, parca iti da si do-follow wordpress comments, nu stiu sigur .

"powered by wordpress" "submit comment" "leave a reply" "website"
Edited by culay
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...