Jump to content
daatdraqq

Identitate falsa ?

Recommended Posts

Scenariul este urmatorul :

o persoana din familie ,avand probleme cu ochii si-a facut programare la un doctor oftalmolog , respectiv

Dr. QW5kcmVlYSBDaXVib3RhcnU=

.

Aceasta programare a fost facuta in urma informarii de pe internet .

Datele care apar pe internet despre aceasta doamna doctor sunt impresionante ,respectiv : "Magna cum laude - al Universitatii Ludwig-Maximilians München" , "In prezent este singurul medic oftalmolog roman care a fost admis la doctorat in prestigioasa universitate germana " "Doctor in stiinte medicale".....etc.

La o cautare mai atenta gasesc ca aceasta clinica unde profeseaza doamna arata mai mult ca un garaj (pictat in graffiti) ,niciun ziar important nu a scris nimic despre ea sau daca a scris nu da nicio data de contact , toate rezultatele in google duc catre site-uri dubioase care miros a backlink-uri suveica , domeniul clinicii respective este un subdomeniu ( .com.ro )...

Una peste alta eu as jura ca e un mare bluf .

Ce parere aveti ? Credeti ca in Romania excrocheria poate sa mearga atat de sus sau pur si simplu cei care se ocupa de publicitatea online sunt novici in domeniu ?

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Scenariul este urmatorul :

o persoana din familie ,avand probleme cu ochii si-a facut programare la un doctor oftalmolog , respectiv

Dr. Andreea Ciubotaru

.

Aceasta programare a fost facuta in urma informarii de pe internet .

Datele care apar pe internet despre aceasta doamna doctor sunt impresionante ,respectiv : "Magna cum laude - al Universitatii Ludwig-Maximilians München" , "In prezent este singurul medic oftalmolog roman care a fost admis la doctorat in prestigioasa universitate germana " "Doctor in stiinte medicale".....etc.

La o cautare mai atenta gasesc ca aceasta clinica unde profeseaza doamna arata mai mult ca un garaj (pictat in graffiti) ,niciun ziar important nu a scris nimic despre ea sau daca a scris nu da nicio data de contact , toate rezultatele in google duc catre site-uri dubioase care miros a backlink-uri suveica , domeniul clinicii respective este un subdomeniu ( .com.ro )...

Una peste alta eu as jura ca e un mare bluf .

Ce parere aveti ? Credeti ca in Romania excrocheria poate sa mearga atat de sus sau pur si simplu cei care se ocupa de publicitatea online sunt novici in domeniu ?

E foame de bani baieti, mai mult ca sigur ca vrea sa isi faca publicitate pe spinarea cunostiintelor pe care nu le are.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca poate fi vorba de identitate falsa. Probabil e doar un caz de 'lauda de sine', in timp ce realitate e cu totul altfel.

.com.ro e mai ieftin decat un .ro, probabil de-aici si alegerea. Site-ul arata deplorabil, neinspirand prea mult profesionalism.

S-ar putea ca persoana in cauza sa fie reala, sa existe, si sa beneficieze de un certificat care sa-i dea voie sa 'profeseze' in domeniu si atat. Nu prea gasesc pe internet legatura intre ea si multimea de lucrari stiintifice la care si-a adus aportul. Probabil nu am cautat destul de mult.

Link to comment
Share on other sites

Ce daca a terminat Magna cum laude,ce daca a fost la olimpiade si tot asa,un profesionist adevarat in domeniul medicinii are nevoie de mai mult.Calitati ca indemanare,sange rece,un ochi format,experienta sunt mai de folos decat studiul aici.Daca vrei doctori adevarati,du-te la Spitalul Universitar din Bucuresti,si in general la orice spital mare in care activeaza profesori cu mii de operatii la activ.Sau poate ma insel,poate doamna doctor e o profesionista fara cusur,a dat o suma de bani unor escroci,iar ei in loc de .ro au bagat .com.ro,ca de,nu se vede diferenta,mai ales de catre un doctor.Oricum sfatul meu e sa eviti femeile doctor,nu fiindca nu exista nici un chirurg femeie de renume,ci din experientele pe care le-am avut,am realizat ca nu le au nici unele cu chestii de indemanare sau precizie,decat cand e vorba sa le dai o cratita in mana si sa le trimiti la bucatarie.

Bre...

Sincer... daca ar fi dupa mine ai avea ban direct (user, ip, eventual string sau "ceva" amprenta hardware ca sa nu mai poti scuipa atata prostie) din mai multe motive:

1 majoritatea posturilor tale nu numai ca sunt scrise intr-un soi de patagonezo-rromuleasca si, din pacate, vin sa arate ca tu le stii pe toate.

2 misoginismul este o conditie a existentei fiecarui mascul (nu am zis-o eu ci altii mai destepti) asa ca noi, ca masculi, nu putem exista fara el. Problema apare atunci cand un infantil ca tine (restul posturilor dovedesc cu lux aceasta trasatura) compara marfa cu ambalajul. CE TREABA ARE DOCTORATUL CU O FEMEIE? NUMAI PENTRU CA E FEMEIE NU POATE AVEA UN DOCTORAT? Se pare ca da, tu stii cel mai bine, doar ne explici cu lux de amanunte ce este pe la Spitalul Universitar (unde mai mult de 50% din medicii buni... sunt fomei (am scris bine, nu va impacientati) ).

3 cratitele alea pe care le amintesti mai sus vezi ca sunt stapanite MULT MAI BINE DE BARBATI. Nu tin minte sa fi vazut prea multe femei la nivel de "chef", daca nu ma insel este una prin Spania.

Pentru daatdraqq: frumos subiect. Voi incerca sa il urmaresc.

Edited by tedeus
Link to comment
Share on other sites

Ai fi surprins cum în ziua de azi mergi s? te opereze cel mai renumit medic de X care te suge de bani ?i dup? ce te adoarme iese pe u?? iar opera?ia o face fiul lui sau ceva reziden?i.

Orice doctor în sine e bun, mai ales dup? mul?i ani deoarece experien?a este cea care te ?lefuie?te ?i din gre?eli înva??.

?i da, mai exist? unii oameni care fac meseria din pur? pasiune ?i dorin?a de a-i ajuta pe ceilal?i, f?r? s? pun? banul pe primul loc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...