Jump to content
ben20

Banca buna pentru PayPal

Recommended Posts

e cont de salariu de la munca? ca e imposibil sa platesti asa putin . . atunci dc plm astia de la tiriac cer 49 ron pe luna? si 16 euro pentru digipas pt internet banking?

Pe naiba cont de salar. Sunt student. Si am contul deschis la banca din clasa a 8-a sau a 9-a...nu mai tin minte exact.

Ah, da...Internet Banking-ul il am activat doar de vreo 2 ani. Pana acu 2 ani nu plateam nici macar leul ala/luna.

Link to comment
Share on other sites

Pe naiba cont de salar. Sunt student. Si am contul deschis la banca din clasa a 8-a sau a 9-a...nu mai tin minte exact.

Ah, da...Internet Banking-ul il am activat doar de vreo 2 ani. Pana acu 2 ani nu plateam nici macar leul ala/luna.

Bun inteleg.. si comision la fiecare extragere de pe card cat ia?

BTW: au sms alert?

Link to comment
Share on other sites

Am BCR,e shit, am scos acuma 1000 ron si il inchid saptamana asta.Oameni inculti,a durat o ora jumate sami faca cardu.Eu le-am cerut Internet,ei l-au facut clasic.

Iti recomand BT,cum toti au zis. Bancile mai mici sunt mai bune,cele mai 'mari' iti iau taxa si pentru ca existi.

Link to comment
Share on other sites

Recomand ING. Am patit sa dau la scos sambata, iar luni ii aveam in banca. Cel mai rau caz, luni dimineata dau la scos banii, marti seara ii am in banca.

Nu percep comision la retrageri sau depozitare. Platesc 2 lei pe luna, mai mult pentru ca am HomeBanking si pot verifica sau transfera banii din cont fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

Folosesc BT pentru paypal de aproape un an si nu am vazut comisioane exagerate.

Chiar vineri mi-au venit niste bani de pe paypal [27.5 USD] mi-au intrat pe card 89 RON ,deci comision nici 30 bani...

La retragere de la bancomatul lor nu ma taxeaza din cate stiu eu ,doar daca retrag de la bancomatele altor banci,in cazul ala ma taxeaza 3 RON.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...