Jump to content
ben20

Banca buna pentru PayPal

Recommended Posts

Ce banca este cea mai buna pentru paypal ? vreau sa-mi deschid un cont si cum se cheama cont pentru plati online ? sau specific paypal ?

Am inteles ca sunt probleme cu cardurile atasate la paypal si etc nu prea ma pricep nu am lucrat cu paypal niciodata de acea va rog sa-mi dati niste sfaturi.

Edited by ben20
Link to comment
Share on other sites

Am Visa Electron de la Banca Transilvania si n-am avut niciodata probleme cu el, nu au taxe (daca au sunt foarte foarte mici, te poti uita pe site-ul lor) trebuie ridicata limita pentru tranzactii online nesecurizate daca vrei sa-l folosesti pentru PayPal (ca sa-ti poata lua banii necesari 'verificarii' cardului) dupa suni la numarul de pe spatele cardului si spui ca ai nevoie de codul de 4 cifre, o sa-ti ceara niste date personale (primele 6 cifre ale cardului, nume, adresa).

Link to comment
Share on other sites

Oke o sa ma duc la ING trebuie sa le cer anumite date sau pur si simplu le zic ca vreau sa-mi deschid un cont pentru tranzactiile online le explic si pentru ce anume Paypal si de restu se vor ocupa ei? Iar apoi trebuie facuta confirmarea cu paypal

Link to comment
Share on other sites

Leaga-ti cardul de ing la paypal, te taxeaza 1.5 euro parca, apoi du-te la un office ing, gasesti o masinarie cu o tastatura, baga cardul acolo, vezi raport tranzactii si la tranzactia paypal(Incepe cu PAYPAL si niste cifre parca) noteaza ultimele 4 cifre. Daca ai homebank poti sa vezi de acasa

Link to comment
Share on other sites

Maine ma duc la ing m am uitat pe site-u lor au ING - VIsa electron international merge acest tip de card nu ?

Si inca o chestie ca sa mearga struna trebuie pus pe USD ? sau merge si RON si se face convertirea de catre paypal automat ?

Link to comment
Share on other sites

Garanti bank functioneaza foarte bine plus de asta pe cardurile lor se pot depune bani si de la atm fara a avea card. Asta ofera un oarecare grad de anonimitate.

si la ING ai depuneri prin bancomat si nu-ti ofera nici un grad ridicat de anonimitate.

Link to comment
Share on other sites

ING si BT sunt cele mai convenabile cand vine vorba de online si internet banking, cand alegi o banca ai grija sa ai si un ATM langa tine. Eu folosesc BT si am internet bankingul activat, este un + foarte mare optiunea de a introduce codul de la WU direct pe site i-ar banii iti intra automat in cont.

Link to comment
Share on other sites

Eu am cont la BT de prin 2008 sau 2009, si nu au taxa de administrare. Platesc doar 1 leu/luna Internet Banking-ul.

Si costa parca 5 lei deschiderea contului. :-??

e cont de salariu de la munca? ca e imposibil sa platesti asa putin . . atunci dc plm astia de la tiriac cer 49 ron pe luna? si 16 euro pentru digipas pt internet banking?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...