Jump to content
andrei98M

Un noob

Recommended Posts

Hey rst,

Sunt Andrei,incerc sa invat cate ceva despre tot ce inseamna programare ,deoarece la liceu am nevoie .De cand am venit pe forum mi-am dat seama ca o mare parte din membrii sunt mistocari si in timpul in care isi bateau joc de user poate il ajutau.Stiu ca orice noob este enervant ,dar nu inteleg tehnica voastra .Cred ca e ceva gen fa misto de un tip ca poate de nervi cauta pe google .Destul de abstract .Dar Hei! aici ar trebui sa ma prezint nu sa ii critic pe altii .Am 14 ani (Stiffler Jr) , am incercat multe sporturi insa nici unul nu mi-a placut ca sa il continui.Poate hackingul va fi sportul care imi va place.In general imi place sa invat trickuri despre programe ,cum sa imi trollez prietenii folosinduma de programe (si de folosirea proasta a limbii romane ) ,dar hei!deviez iara de la subiect .In general eu nevighez pe internet (si de acasa si de afara) ,cred ca internetul ma drogat o_O.Ideea e ca sunt internaut .Si ca sa inchei aceasta prezentare-deviata-decofeinizata-nucleo-vultaniozica o sa va multumesc pentru ca ati citit cuvintele mele .

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Hey rst,

Sunt Andrei,incerc sa invat cate ceva despre tot ce inseamna programare ,deoarece la liceu am nevoie .De cand am venit pe forum mi-am dat seama ca o mare parte din membrii sunt mistocari si in timpul in care isi bateau joc de user poate il ajutau.Stiu ca orice noob este enervant ,dar nu inteleg tehnica voastra .Cred ca e ceva gen fa misto de un tip ca poate de nervi cauta pe google .Destul de abstract .Dar Hei! aici ar trebui sa ma prezint nu sa ii critic pe altii .Am 14 ani (Stiffler Jr) , am incercat multe sporturi insa nici unul nu mi-a placut ca sa il continui.Poate hackingul va fi sportul care imi va place.In general imi place sa invat trickuri despre programe ,cum sa imi trollez prietenii folosinduma de programe (si de folosirea proasta a limbii romane ) ,dar hei!deviez iara de la subiect .In general eu nevighez pe internet (si de acasa si de afara) ,cred ca internetul ma drogat o_O.Ideea e ca sunt internaut .Si ca sa inchei aceasta prezentare-deviata-decofeinizata-nucleo-vultaniozica o sa va multumesc pentru ca ati citit cuvintele mele .

Bine ai venit pe forum!

Daca chiar vrei sa inveti hacking, trebuie sa "pierzi" cativa ani de zile pe experimentat si invatat. Dar hei, e alegerea ta sa iesi cu baietii la fotbal sau sa stai in fata calculatorului.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu alegerea sa iasa afara sau nu.... ideea e ca trebuie sa aiba placerea de a sta in fata calculatorului, cu pauze regulate pentru a proteja ochii, dar sa aiba placerea asta... Daca ii place mai mult sa joace fotbal mai bine nu incearca decat sa piarda ani si sa observe ca si daca a invatat ceva, nu ii place pentru ceva de viitor. However... Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Hey rst,

Sunt Andrei,incerc sa invat cate ceva despre tot ce inseamna programare ,deoarece la liceu am nevoie .De cand am venit pe forum mi-am dat seama ca o mare parte din membrii sunt mistocari si in timpul in care isi bateau joc de user poate il ajutau.Stiu ca orice noob este enervant ,dar nu inteleg tehnica voastra .Cred ca e ceva gen fa misto de un tip ca poate de nervi cauta pe google .Destul de abstract .Dar Hei! aici ar trebui sa ma prezint nu sa ii critic pe altii .Am 14 ani (Stiffler Jr) , am incercat multe sporturi insa nici unul nu mi-a placut ca sa il continui.Poate hackingul va fi sportul care imi va place.In general imi place sa invat trickuri despre programe ,cum sa imi trollez prietenii folosinduma de programe (si de folosirea proasta a limbii romane ) ,dar hei!deviez iara de la subiect .In general eu nevighez pe internet (si de acasa si de afara) ,cred ca internetul ma drogat o_O.Ideea e ca sunt internaut .Si ca sa inchei aceasta prezentare-deviata-decofeinizata-nucleo-vultaniozica o sa va multumesc pentru ca ati citit cuvintele mele .

Dar hei, ai un tic verbal? Hei.

Dac? ai, hei, trebuia s? ne zici ?i de asta, hei.

Oricum hei, sper s? nu ne în?elegem, hei.

Link to comment
Share on other sites

Salut, bine ai venit si spor la devenit programator/hacker/troller/sau ce mai vrei tu ... dar sportul nu ar trebui sa-l abandonezi asa usor. Nu trebuie sa faci performanta dar putina miscare nu strica.

La faza cu "cate ceva despre tot" gresesti. Mai bine "focuseaza-te" pe ceva anume si invata-le pe rand, dar bine. De exemplu o buna optiune ar fi sa incepi cu Java deoarece e un limbaj destul de curat, dar daca programare iti trebuie pentru liceu probabil ca o sa ai nevoie de C/C++. Ideea e sa te hotarasti pe ceva anume nu pe cate putin din fiecare.

Link to comment
Share on other sites

Salut da-te-n ma-ta.

Pe parcurs vei invata ca gramatica si folosirea ei corecta te va ridica deasupra a 50% din membrii acestui forum, ma refer la cei activi.Verifica-mi posturile si pentru fiecare greseala gramaticala (exceptand diacriticele) fac o biserica.

Edited by ionutcristea
Analfabet
Link to comment
Share on other sites

Salut date-n ma-ta.

Pe parcurs vei invata ca gramatica si folosirea ei corecta te va ridica deasupra a 50% din membrii acestui forum, ma refer la cei activi.Verifica-mi posturile si pentru fiecare greseala gramaticala (exceptand diacriticele) fac o biserica.

Bine ai venit!

Deja trebuie sa mai construiesti una, da-te-n*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...