Jump to content
1337

Captcha

Recommended Posts

e ok ideea cu invitatia insa trebuie clarificate unele aspecte:

- criteriul de acordare al invitatiilor ce urmeaza a fi distribuite apoi spre potentialii noi membri

- acest lucru poate bloca accesul unor persoane care stapanesc aceasta "meserie" insa nu au prieteni pe acest forum

- modificare/modificari in regulament pentru stabilirea de sanctiuni pentru cei care au acordat invitatie unor persoane problematice

Link to comment
Share on other sites

Off: daca ar exista cu 1% mai mult interes pentru forum si mai multa intelegere intre simplii useri (vechi si noi) si cei care sunt peste ei(administrator,moderator,vip,plm etc) comunitatea ar merge mult mai bine.

On:Fiecare membru primeste un nr de inviatatii in functie de statut,vechime,reputatie si isi invita tata mama fratele dar raspunde pentru ei!Cei care nu au prieteni pe rst pot trimite un mail la vreausieuperst@yahoo.com care contine un mic cv si motivul pentru care doreste sa faca parte din comunitate iar aici ramane la algerea celor `de sus` daca doresc sau nu ca respectivul sa faca parte din comunitate.

Ps. Eu acum cativa ani am intalnit chestia asta pe un forum,am asteptat 2 saptamani pana am primit confirmare!

Link to comment
Share on other sites

Off: daca ar exista cu 1% mai mult interes pentru forum si mai multa intelegere intre simplii useri (vechi si noi) si cei care sunt peste ei(administrator,moderator,vip,plm etc) comunitatea ar merge mult mai bine.

On:Fiecare membru primeste un nr de inviatatii in functie de statut,vechime,reputatie si isi invita tata mama fratele dar raspunde pentru ei!Cei care nu au prieteni pe rst pot trimite un mail la vreausieuperst@yahoo.com care contine un mic cv si motivul pentru care doreste sa faca parte din comunitate iar aici ramane la algerea celor `de sus` daca doresc sau nu ca respectivul sa faca parte din comunitate.

Ps. Eu acum cativa ani am intalnit chestia asta pe un forum,am asteptat 2 saptamani pana am primit confirmare!

Si ti se pare mai cool sa astepti 2 sapt?

Mie mi-a placut la RST ca este o comunitate "open". Fiecare intra cu problemele lui si invata ce il intereseaza de la ceilalti. Inregistrarea pe baza de invitatii nu ar face decat sa "privatizeze" forumul, si sa-l umple cu persoane mai putin "inteligente/agreabile".

Forumul se curata in mod regulat de prosi (dovada: Polonic, iSeC, RSTcenter - Copy etc.). Cred ca ar fi bine doar sa-i incurajam sa plece mai repede.

RST nu are concurenta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...