Jump to content
SticKyWoX

Ce folositi pentru criptarea scripturilor PHP?

Recommended Posts

Nu prea se poate ce vrei tu din cauza ca scriptul ar trebui sa stie sa se decripteze singur, altfel nu ar mai putea fi executat. Si daca sa decripteaza singur atunci e foarte usor sa vezi care e mecanismul de decriptare.

Mai bine iti securizezi server-ul si ai grija sa nu obtina nimeni php-urile.

Link to comment
Share on other sites

ioncube e prost , se decripteaza usor , am vazut pe net un php to c++ ceva de genul asta , iti traducea scriptul php in c si il compilezi dupa , nu am timp acum sa il caut dar voi reveni cu update daca te intereseaza

Am nevoie strict de PHP, e vorba de un script care trebuie sa functioneze pe apache neaparat.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Ce tool-uri folositi pentru criptarea scripturilor PHP?

Ma intereseaza un tool care cripteaza in asa fel incat scripturile sa nu poata fi decriptate prea curand. Nu conteaza daca e free sau nu.

Ti-l pot aranja sa nu fie detectat de antivirusii de pe un server, daca e vorba de shell sau ceva related.

Link to comment
Share on other sites

Ti-l pot aranja sa nu fie detectat de antivirusii de pe un server, daca e vorba de shell sau ceva related.

Nu e vorba de un astfel de script.

Poi nu e integrata in php o astfel de optiune?

Doar one way adica nu mai poti decripta, si doar prin comparare mai ai sanse sa "decriptezi".

Ce optiune e integrata in PHP?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...