Jump to content
Viral-One

Salut

Recommended Posts

Salut, sunt Marian si am 15 ani. In momentul de fata locuiesc in Sibiu. Sunt o fire prietenoasa, sociabila si foarte ambitioasa.Cunostintele pe care le detin in momentul de fata sunt pentru programarea in Microsoft Studio (C++ ; C# ; VB.NET), acum 5 zile m-am apucat sa invat cat mai multe despre: javascript, deoarece stiam foarte putine, PHP ; XSS ; si in cele din urma SQL injection, am invatat cate ceva despre iSQL si MySQL,am incercat sa ma testez pe diferite website-uri vulnerabile gasite pe internet,pentru a ma testa sa vad ce am retinut si ce nu , am invatat ce inseamna hacker si cum se 'mananca' aceasta :).Sunt aici sa invat cat mai multe.

Edited by Viral-One
Link to comment
Share on other sites

Prezentarea pare ok, dar mi se pare ciudata unirirea acestor 2 bucati: "am 15 ani" + "programarea in Microsoft Studio (C++ ; C# ; VB.NET)". Sa-nteleg ca ai 15 ani si deja stii 3 libaje de programare? O fi valabila in mare parte chestia cu "stii C, poti invata orice", dar totusi.. Dar daca totusi chiar stii, ceea ce nu ar fi imposibil, atunci felicitari.

Si bine-ai venit!

Link to comment
Share on other sites

:)) stiu limbajul, dar doar ce mi-a trebuit mie pentru a creea cele necesare, daca aveam nevoie de ceva in javascript, invatam pe moment ce imi trebuia si gata, nu m-am chinuit sa invat tot, asa am ajuns sa cunosc si 'latura' de hacking, pe care o pot folosii acum :D

Bine ai venit!

Nu prea imi place cand zici ca "stii latura de hacking" si "stii 3 limbaje de programare".

Hacking: Stii bufferoverflow? Injectie in procese? (Sniffing, cum sa scrii exploituri, virusologie, atacuri asupra retelelor)?

Programare: Stii OOP? Grafuri? Stii multyThread? Stii sa scrii drivere (grafice)?

(daca nu) Cred ca mai ai multe de invatat(cum si toti avem).

Cu cat devii mai destept, cu atat iti dai seama cat de prost esti.

Sper sa gasesti multe informatii utile pe rst.

Bine ai venit!

Link to comment
Share on other sites

@yoyois ...m-ai inchis, eu tot ce am invatat, am facut-o sa dovedesc ca pot si ca vreau, la inceput a fost doar o gluma, dar cand mi-am dat seama cat de important este si greu am vrut sa invat si mai mult, tot ce fac, fac sa dovedesc ca POT, si ca stiu ceea ce fac, din tot ce ai scris eu in 95% am citit, si am incercat sa inteleg, iar 5% sa invat cum se FACE acel lucru.Nu sunt un 'expert' in ceea ce fac, sunt sigur ca tu stii tot ce ai scris acolo, iar cand voi avea nevoie de ajutor, sper sa pot apela la tine sa invat cate ceva.

PS : Ai dreptate : "Cu cat devii mai destept, cu atat iti dai seama cat de prost esti."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...