Jump to content
BkDService

BTC - Bitcoins

Recommended Posts

Se ocupa cineva de aici cu traficul de bitcoins? Ma refer la minerit, schimburi etc. Eu am obtinut ceva profit acum un an parca,(vreo 2 btc) dar rata de schimb al unu btc era foarte mica. Azi am verificat si a sarit de 95 USD / BTC, dar si gradu de dificultate a crescut enorm.

Daca va tineti de asa ceva dati`mi un prv va rog, am vreo 2 intrebari :D

Link to comment
Share on other sites

ma gandeam sa incep si eu, sa cumpar un BitForce 5 GH/s SC de pe butterflylabs.. vad ca i`a dublat pretul.. da nu sunt sigur daca chiar produce la 5 GH/s. crezi ca se merita sa il iau? considera ca nu platesc curent, si cam in cat timp as recupera banii + eventual profit =)) ca nu cred k duce foarte mult ala.. crapa si el. oricum daca il iau o sa ii fac sistem de racire...

Link to comment
Share on other sites

Mai este de actualitate? Vreau si eu sa intru in lumea BTC, am servere VDS de pe care pot lasa programe la minat.

Ce programe imi recomandati? Daca sunt bune, va rasplatesc cu servere VDS, windows, legal.

Depinde cum vrei. Daca vrei sa folosesti CPU iti recomand cpuminer. Daca vrei sa folosesti GPU poti incerca cu cgminer

Link to comment
Share on other sites

Gadeste-te ca la 350 MH/s scoti 0.35 euro pe zi. Un procesor de 2.2 MHz scoate cam 2.2 MH/s. Faci tu calculele mai departe ;)

Un cpu nu iti scoate asa cum ai spus !!!! Crede-ma ca zilele trecute am pus mineri pe rooturi cu procesoare i7, i5, xeon, numai de la 16 proc in sus... erau si de 3,2 GHz pe xeon si scoateau 1,4-1,8 mhs... Testat pe vreo 4 algoritmuri.. (crypto, sha, c...)

Oricum daca ar fi sa o iei de la 0 nu se merita... sa zicem ca ai un super pc si scoti undeva la 2-300 mhs tot nu se merita ca nu iti acoperi nici macar costurile de electricitate + uzura foarte mare, ca in maxim 2-3 luni placile video se duc... Mai bine incepi cu rooturi, gameri... si usor usor te ridici.

Rata de schimb creste zilnic, azi 1 BTC = 106 USD

Edited by BkDService
Link to comment
Share on other sites

Un cpu nu iti scoate asa cum ai spus !!!! Crede-ma ca zilele trecute am pus mineri pe rooturi cu procesoare i7, i5, xeon, numai de la 16 proc in sus... erau si de 3,2 GHz pe xeon si scoateau 1,4-1,8 mhs... Testat pe vreo 4 algoritmuri.. (crypto, sha, c...)

Oricum daca ar fi sa o iei de la 0 nu se merita... sa zicem ca ai un super pc si scoti undeva la 2-300 mhs tot nu se merita ca nu iti acoperi nici macar costurile de electricitate + uzura foarte mare, ca in maxim 2-3 luni placile video se duc... Mai bine incepi cu rooturi, gameri... si usor usor te ridici.

Rata de schimb creste zilnic, azi 1 BTC = 106 USD

Procesoarele care le-ai mentionat tu toate scot peste 2. Nu stiu ce miner folosesti tu.

Link to comment
Share on other sites

prezinta-mi si mie metodele astea si daca te ajuta iti ofer cateva servere vds pe windows. :)

Va chinuiti prea mult, 2 bitcoini pe an vad in primul post, eu daca ma pun pe treaba FARA MINAT SI BOTNET fac minim 1 bitcoin in 2 luni, e mult prea usor dar nu inteleg cum voi nu gasiti metode.

-nu e vorba de scammuri si alte black-haturi-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...