Jump to content
puscarie

Bani la bursa?

Recommended Posts

etoro.com / activez de vreo 4 luni, ma ocup de mai multe conturi ale unor prieteni.

Daca te inscri sub mine iti pot prezenta platforma + multe alte chestii.

silvian0 - cu o investitie de 100 USD faci minim 1 usd pe zi - totul pe pilot automat.

Cu o investitie de 70$ fratele meu a reusit sa faca 8$ prima zi, 16$ a doua, 32$ a treia pana la mijlocul zilei dupa care a luat-o razna bursa si a pierdut 120$ adica toti banii :):))

Link to comment
Share on other sites

Visati frumos mai baieti. Bursa nu e pacanele pe calculator. Sunt acolo care au citit biblioteci intregi despre cum sa joci la bursa si tot nu fac bani la bursa. Banii nu se fac chiar asa de usor la bursa. Trebuie sa stii matematica, economie, afaceri, sa ai informatii despre piata, procesul econo9mic, miscarea de piata pe diferite domenii, trendurile, sa fii la curent cu orice zvon sa stii dinainte ce mare gigant urmeaza sa cumpere/sa vanda ce anume, care e pe pas de faliment sau de castig, trebuie sa fii in priza non stop si chiar si asa tot poti sa nu faci nici un ban. Bursa nu e pacanele, nu mai visati ! In plus, nici la pacanele nu e de visat dar acolo ai mai multe sanse.

Link to comment
Share on other sites

Visati frumos mai baieti. Bursa nu e pacanele pe calculator. Sunt acolo care au citit biblioteci intregi despre cum sa joci la bursa si tot nu fac bani la bursa. Banii nu se fac chiar asa de usor la bursa. Trebuie sa stii matematica, economie, afaceri, sa ai informatii despre piata, procesul econo9mic, miscarea de piata pe diferite domenii, trendurile, sa fii la curent cu orice zvon sa stii dinainte ce mare gigant urmeaza sa cumpere/sa vanda ce anume, care e pe pas de faliment sau de castig, trebuie sa fii in priza non stop si chiar si asa tot poti sa nu faci nici un ban. Bursa nu e pacanele, nu mai visati ! In plus, nici la pacanele nu e de visat dar acolo ai mai multe sanse.

nu ma intereseaza sa fac ce spui tu. vreau sa imi gasesc cateva companii romanesti despre care eu cred ca vor avea succes, sa imi cumpar de 100-200$/E si sa le am acolo peste 10-20-30 ani :).

intelegi?

Link to comment
Share on other sites

@AlMalalah - ma repet. Eu nu fac altceva decat sa copiez traderi buni. In 4 luni de zile pe 7 conturi nu am pierdut deloc. Daca e cineva interesat PM si le voi trimite print screenuri sau ce mai vor. N-am sa mai raspund in acest topic pentru ca asa va place voua din tantar sa faceti armasar.

Hei, ia-o usurel ca nu se cearta nimeni cu nimeni. Am zis ce cred eu, din ce experienta am eu si din cat am vazut ca au scos cu bursa majoritatea care s-au inhamat la asa ceva.

Daca poti face bani din asta atunci bravo tie si te rog sa dai detalii despre ce si cum ai facut, pas cu pas, ca sa poate face si alt amarat niste leutzi acolo de-o inghetata.

Mersi anticipat !

Link to comment
Share on other sites

La astia cu aurul de la Rosia Montana cand au anuntat ca nu se mai face afacerea le-au scazut actiunile la 0.80 centi.

2 zile mai tarziu a zis prostu' copiilor Ponta ca vom plati despagubiri de 2 miliarde de dolari si actiunule lor au crescut la 2.80$.

E politica si manipulare multa la bursa .

De asta si zic ca trebuie sa fii ochi si urechi, tot timpul in priza si la curent cu tot ce se intampla ca altfel poti pierde toti banii. In plus, pe langa astea se fac calcule foarte complexe despre cand si ce sa cumperi si cand si ce sa vinzi. Nu e chiar asa de simplu...

Link to comment
Share on other sites

Tot ceea ce stiu am invatat investind timp si bani tot o data.

Asa ca imi rezerv dreptul de a spune doar celor care se inscriu sub mine.

Nu veniti acum cu chestii de genul ca "daa eu bag bani si tu castigi din chestia asta".

Nu e asa, daca tu a doua zi vrei sa iti scoti banii ti i-ai scos si ramai si cu bonusul obtinut de 70 USD ( asta doar la investitie de minim 100 USD ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...