Jump to content
greerasu_tony

A folosit cine site-ul www.Farataxe.com ?

Recommended Posts

Misto idee. Baietii au inchiriat un P.O. Box la UPS Store si preiau de acolo coletele sa le trimita in romania. Deci daca ar vrea sa traga tepe ar putea foarte usor, dar probabil si-au dat seama ca e mai ok un castig putin mai mic dar care pe durata lunga inseamna un castig mult mai mare decat mai multi bani de cateva ori.

Link to comment
Share on other sites

Am facut o comanda, pe 9 dec a semnat cineva pentru ea de primire, astazi din senin magazinul mi-a dat email cu "return received". Se pare ca nu mai au cum sa trimita coletele in Romania si le expediaza inapoi la sursa. Ma bucur macar ca voi primi banii inapoi, dar prinsesem o mega oferta si nu vroiam sa o pierd, daca stiam ca nu merge treaba foloseam alt site gen transporturi-sua.ro chiar daca trebuia sa platesc vama.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum se prezinta ce zici tu cu transporturi bla bla , astia mai degraba suna a teapa. Prezentarea site-ului lasa de dorit destul de mult fata de cei numiti in titlul postului.

de acord cu tine, farataxe e cosmetizat destul de profi, de asta m-am si riscat cu ei... cineva a depus mult efort cu site-ul ala ca sa para user friendly, altfel nu le trimiteam marfa de 500 usd pe mana. pacat ca efortul ala nu s-a dus intr-o directie mai productiva. daca imi livrau comanda asta, ii faceam bogati in 2014.

eu 99% cumpar din state cu livrare direct in ro, beneficiez de un vames foarte intelegator la posta de cartier. :))

am nevoie de intermediar numai pentru site-urile care nu livreaza international, si vad ca a mai ramas cam un singur site pe piata... am mai folosit o firma care acum a disparut, tot asa treceau fara vama, pana intr-o zi cand s-a terminat smecheria.

Link to comment
Share on other sites

Am facut o comanda, pe 9 dec a semnat cineva pentru ea de primire, astazi din senin magazinul mi-a dat email cu "return received". Se pare ca nu mai au cum sa trimita coletele in Romania si le expediaza inapoi la sursa. Ma bucur macar ca voi primi banii inapoi, dar prinsesem o mega oferta si nu vroiam sa o pierd, daca stiam ca nu merge treaba foloseam alt site gen transporturi-sua.ro chiar daca trebuia sa platesc vama.

Am primit colet de la farataxe.com in data de : 4/01/2014 si mai trebuie sa vina inca unu , ei inca lucreaza , probabil sa intamplat altceva de a fost returnat la magazin .

Comanda ai facuto cumva pe amazon ?

Link to comment
Share on other sites

Am primit colet de la farataxe.com in data de : 4/01/2014 si mai trebuie sa vina inca unu , ei inca lucreaza , probabil sa intamplat altceva de a fost returnat la magazin .

Comanda ai facuto cumva pe amazon ?

Nu pe amazon, pe REI.com

Tu cand ai dat comanda asta care ti-a ajuns?

Link to comment
Share on other sites

aceasta este adresa :

Adresa:

1148 Pulaski Hwy unit 300-03298

Oras:

BEAR

Stat:

Delaware (DE)

Cod Postal:

19701

Tara:

USA

Telefon:

302 565 9684

La nume vine pus numele tau

Cand iti faci cont iti va aparea exact adresa in cont. Fiecare cont are alta casuta postala in UPS store deci dupa 300- va fi alt cod.

Si de la 1 martie va fi alta adresa:

Adresa:

108 E Scotland Dr. 04679

Oras:

BEAR

Stat:

Delaware (DE)

Cod Postal:

19701

Tara:

USA

Telefon:

302 565 9684

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...