Jump to content
Stfean_Iordache

PPD Introducere

Recommended Posts

sti ca nu e chiar asa....pe oameni ii costa de fapt sa completeze survey-ul mai mult decat primesti...gen tu completezi un survey de 1 euro si primesti 90 centi nu 11$

Nu ai inteles .Pe dreamcash aia ofera 5.10 $ pentru un survey completat ( PIN -Spain ).Doar ca aia is cam marlani si nu iau in considerare surveyurile completate .Ma refeream sa le completez eu pentru link-ul meu de download .

Link to comment
Share on other sites

pai ca sa completezi survey ala pe tine te va costa 6$...uite incearca....

Nu te costa nimic , poti avea 0 euro credit .Ei trimit mesaje push care costa 1.40 euro , dar iti trimit multe intr-o luna .In caz ca o sa incarci vreodata numarul ala , ramai fara credit ,dar daca nu il mai folosesti deloc , nu au ce iti lua .Si Fileice e la fel cu Survey-urile cu PIN , nu le recunosc nici aia. Hai ca am incheiat spamul , scuze .

Link to comment
Share on other sites

Nu te costa nimic , poti avea 0 euro credit .Ei trimit mesaje push care costa 1.40 euro , dar iti trimit multe intr-o luna .In caz ca o sa incarci vreodata numarul ala , ramai fara credit ,dar daca nu il mai folosesti deloc , nu au ce iti lua .Si Fileice e la fel cu Survey-urile cu PIN , nu le recunosc nici aia. Hai ca am incheiat spamul , scuze .

si ce te face sa crezi ca va functiona ? parerea mea ca daca e asa cum zici tu ... maxim 100$ faci si iti baneaza contu' ca vede ca ei nu primesc banii care ar trebuii sa ii primeasca si mare coincidenta toate survey-urile neprofitabile pt ei duc la contu' tau :))

Link to comment
Share on other sites

si ce te face sa crezi ca va functiona ? parerea mea ca daca e asa cum zici tu ... maxim 100$ faci si iti baneaza contu' ca vede ca ei nu primesc banii care ar trebuii sa ii primeasca si mare coincidenta toate survey-urile neprofitabile pt ei duc la contu' tau :))

Nu are nici o relevanta , ei isi primesc banii .Nu e asa simplu sa faci rost de numere de telefon din afara , mai ales ca Survey-urile merg numai pe companiile importante cum ar fi Vodafone , Orange , Movistar spre exemplu .Majoritatea alora care completeaza survey-urile o fac cu numarul lor de zi cu zi . Aici problema e ca site-urile ce ofera ppd isi iau banii de la persoanele ce completeaza survey cu PIN , dar nu incep descarcarea si deci tie nu iti apare nimic in cont. Pune pe cineva din afara sa incerce si ai sa observi ca asa e .Am incercat pe Fileice azi pe un link al cuiva si una a dat Complete (cum ar veni ca mie mi-au mancat banii ) , 3 le completai si aparea Complete ,apoi te duceau pe alt survey si tot nu incepea descarcarea.La una din ele apasai , se deschidea alt tab , apoi se inchidea .

Deci problema e ca proprietarii site-urilor de ppd isi iau banii si nu platesc utilizatorii decat foarte rar.Cu siguranta astia care lucrati cu asa ceva ati avut sute de survey-uri cu PIN completate si nu ati luat banii pe ele.

Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o relevanta , ei isi primesc banii .Nu e asa simplu sa faci rost de numere de telefon din afara , mai ales ca Survey-urile merg numai pe companiile importante cum ar fi Vodafone , Orange , Movistar spre exemplu .Majoritatea alora care completeaza survey-urile o fac cu numarul lor de zi cu zi . Aici problema e ca site-urile ce ofera ppd isi iau banii de la persoanele ce completeaza survey cu PIN , dar nu incep descarcarea si deci tie nu iti apare nimic in cont. Pune pe cineva din afara sa incerce si ai sa observi ca asa e .Am incercat pe Fileice azi pe un link al cuiva si una a dat Complete (cum ar veni ca mie mi-au mancat banii ) , 3 le completai si aparea Complete ,apoi te duceau pe alt survey si tot nu incepea descarcarea.La una din ele apasai , se deschidea alt tab , apoi se inchidea .

Deci problema e ca proprietarii site-urilor de ppd isi iau banii si nu platesc utilizatorii decat foarte rar.Cu siguranta astia care lucrati cu asa ceva ati avut sute de survey-uri cu PIN completate si nu ati luat banii pe ele.

Daca chiar funtioneaza ma bucur pt tine ce pot sa zic dar eu sunt mai sceptic de felu' meu :P

ON: @Stfean_Iordache foarte bun tutorialul astept noutatii :D numa bine

Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o relevanta , ei isi primesc banii .Nu e asa simplu sa faci rost de numere de telefon din afara , mai ales ca Survey-urile merg numai pe companiile importante cum ar fi Vodafone , Orange , Movistar spre exemplu .Majoritatea alora care completeaza survey-urile o fac cu numarul lor de zi cu zi . Aici problema e ca site-urile ce ofera ppd isi iau banii de la persoanele ce completeaza survey cu PIN , dar nu incep descarcarea si deci tie nu iti apare nimic in cont. Pune pe cineva din afara sa incerce si ai sa observi ca asa e .Am incercat pe Fileice azi pe un link al cuiva si una a dat Complete (cum ar veni ca mie mi-au mancat banii ) , 3 le completai si aparea Complete ,apoi te duceau pe alt survey si tot nu incepea descarcarea.La una din ele apasai , se deschidea alt tab , apoi se inchidea .

Deci problema e ca proprietarii site-urilor de ppd isi iau banii si nu platesc utilizatorii decat foarte rar.Cu siguranta astia care lucrati cu asa ceva ati avut sute de survey-uri cu PIN completate si nu ati luat banii pe ele.

dubioasa aceasta teorie conspirationala dar uite ce commenturi am eu in aprove list pe blogul meu :

"tried the ones that says file unlocks after install (tiny media player) and it didnt work. I also tried the 100$ visa card survey that said file unlocks after second page completed. I completed them both, but it didnt unlock. please help?"

"i have tried 2 surveys pepsi and coke and starbucks but it tells me to do others and when i do it still won’t unlock help plz"

"what survey works ive tried 2 n they was a waste of time"

"Does the download link even work? I already finished the surveys and everything but the file still hasn’t unlocked. I’m stuck. How can I get this working?"

Link to comment
Share on other sites

dubioasa aceasta teorie conspirationala dar uite ce commenturi am eu in aprove list pe blogul meu :

"tried the ones that says file unlocks after install (tiny media player) and it didnt work. I also tried the 100$ visa card survey that said file unlocks after second page completed. I completed them both, but it didnt unlock. please help?"

"i have tried 2 surveys pepsi and coke and starbucks but it tells me to do others and when i do it still won’t unlock help plz"

"what survey works ive tried 2 n they was a waste of time"

"Does the download link even work? I already finished the surveys and everything but the file still hasn’t unlocked. I’m stuck. How can I get this working?"

Eu nu am Camtasia acum sa fac un video si cu un link de FileIce si cu unul de Dreamcash ca sa vezi ca asa e .De aia nici nu ma bag. Am facut vreo 10 downloaduri pe dreamcash sa am peste 50$ sa ii scot pe Payoneer ca altfel nu mai faceam. Am stricat o gramada de numere aiurea .

Link to comment
Share on other sites

Am citit si eu thread-ul cap coada,deci in concluzie ca sa aveti success cu PPD...

Imaginatie va trebuie...

Exemplu de caz:

40.000 euro in doar 2 luni de zile... nice :),prea frumos sa fie adevarat,dar este adevarat.

Citat:

''un joven de 23 años, ahora detenido, se embolsó en solo dos meses 40.000 euros a través de una inexistente aplicación.''

adica

''un tanar de 23 ani.{acum arestat},si-a insumat in doar 2 luni de zile 40.000 €,cu o aplicatie inexistenta''

Si iata aplicatia inexistenta

whatsapp-spy-sh4x_2.jpg

article source

http://www.abc.es/tecnologia/moviles/20130720/abci-estafa-espiar-whatsapp-201307200954.html

Link to comment
Share on other sites

UP ! Am mai adaugat inca un quick tip foarte important si folositor : bun pentru incepatori si foarte bun pentru avansati

5. Atentie , daca vreti sa inspirati credibilitate f?ce?i-v? un program in visual basic care sa arate REAL si sa para ca face ceva si lumea cand downloadeaza de pe site nu ii trimite la ppd , ci la program . Apoi ruleaza programul , iar la sfarsit sa afisati ceva gen "To see the password/add points/make u invincible/unlock the game please complete this quick survey ! " . Cu smecheria asta aproape sigur yt nu v? va fute si veti avea mai multe vanzari !

Am sa mai revin in timp cu mici sfaturi .

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, dar eu fac ppd pe un singur site de un an de zile (dupa ce le-am incercat pe toate) si sincer ei m-au indrumat catre o metoda si de abia acum ceva timp mi-am bagat unu din site (platite) sa fac ppd, pana acum faceam pe blogspot si wordpress, bine + facebook, youtube... conteaza foarte mult ce metoda alegi si cat timp iti dedici acelei metode, nu sa incerci 100 de metode :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...