Jump to content
ZeroDoi

Transport prin DHL din China

Recommended Posts

Vreau sa comand o camera pentru masina, si in general cand vreau sa mai imi cumpar cate o chinezarie caut pe aliexpress, faza e ca pana acum am primit transportul doar prin china post , dar azi vreau sa aleg sa primesc coletul prin DHL si transportul costa 30$ din cate am vazut deci in total platesc in jur de 80$ ... 50camera si 30 transportul,

Aveti idee daca aici in tara mai platesc ceva ? vama sau transport sau mai stiu eu ce ....

aliexpress.com/item/HK-POST-Free-Shipping-X60-Car-DVR-HD-720P-Dual-Lens-Dashboard-Car-vehicle-Camera-Video/1310345762.html

Link to comment
Share on other sites

Salut,

In mod normal legea spune ca la pachetele in valoare de sub 150 euro nu platesti taxe. Dar in Romania se poate intampla orice. Eu am comandat chestii din China dar valoare mai mare si am platit de fiecare data taxe. Oricum daca ar fi sa platesti taxe ele vor fi in jur de 14-15$ pt camera ta. Eu totusi zic ca nu o sa platesti. Succes

Link to comment
Share on other sites

chiar si replica ...tot e prea mic pretul ....eu zic ca e scam .... mai ales ca ofera si free shipping prin dhl ( numa' ala costa 20 de $) ....eu zic ca te pot scama si aici ...ma uitam acuma prin tos de la astia ..si intradevar vad ca iti fac refund ...dar dupa perioada lunga din ce citesc ....

Edited by n3curatu
limba romana 1 eu 0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...