Jump to content
Birkoff

Premiile Darwin pentru prostie extrema pe 2013

Recommended Posts

Doar dou? lucruri sunt infinite: universul ?i prostia uman?; iar de cea din urma sunt foarte sigur. Albert Einstein

Normal ca prinde, cand vezi cat de tampiti pot fi unii, ramai masca. Intr-un ocean de prostie, cei care se remarca sunt cei mai prosti decat ceilalti sau geniile, dar e mai usor sa gasesti mai multi tampiti decat 1 geniu adevarat :D

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si totusi, in US sunt multe accidente datorate in principal manuirii necorespunzatoare a armelor de foc (se uita pe teava cand e incarcata sau o curata cu cartus pe ea...) deci mi se pare normal sa existe si oameni care daca nu le merge se uita pe teava sa vada vine glontu sau nu :D

Ideea e ca aici e lipsa de educatie, doar in armata iti intra in reflex sa descarci arma inainte sa umblii la ea, pe cand civilii nu au desprins obiceiul asta si nu gandesc ca e anormal sa te uiti pe teava cand e armata cu glont pe ea...

Oricum si celelalte din lista aia sunt chestii care ma dau pe spate, nu pot gandii ca ei nici daca ma chinui...

Link to comment
Share on other sites

Uneori se vorbeste de un nivel de prostie, ce poate fi usor considerat, fictiv :)) Cum pula mea sa te uiti in pistol? Asta-i faza de desene animate!

Imi aduc aminte ca ascultam o stire la radio acum vreo 10 ani , un individ s-a uitat sa vada daca mai are benzina, prin gaura de alimentare, folosind o bricheta pentru a lumina. Deci nu chiar desene animate.

Link to comment
Share on other sites

Doamne ce prosti.

Ala se duce sa fure din casa de marcat si ca sa o deschida o intreaba pe aia daca are sa schimbe 20$.

Si aia deschide casa, in care erau 15$, tipu fuge cu ei, lasand pe tejghea bancnota lui de 20$;)

15-20=-5 da a iesit in minus tipul.

BTW: Si noi stim engleza nu trebuie sa te repeti aici.. sa faci posturi aiurea.

Link to comment
Share on other sites

15-20=-5 da a iesit in minus tipul.

BTW: Si noi stim engleza nu trebuie sa te repeti aici.. sa faci posturi aiurea.

Defapt, te-as ruga sa nu te mai bagi ca musca in rahat.

Nu am copiat articolul, am relatat doar o intamplare care mi s-a parut amuzanta.

Si noi stim matematica, nu e nevoie sa ne inveti algebra elementara.

Si apropo, alta data cand vrei sa te bagi in seama cu mine, pune o paranteza intre egal si semnul "-", ca nu esti intr-un mediu de programare, "=-" neavand nici o valoare in contextul sugerat de tine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...