Jump to content
happybyte

Ajutor pentru RFID

Recommended Posts

Testez ,si iti zic.(ieu nu am telefon cu NFC)

oricum daca ar functiona,nu pot cere lui prieten-ul meu in fie care data telefonul lui,de aia chiar imi trebui sa aflu care reader/writer sa cumpar.Intreb pentru ca din cate stiu,trebuie sa afli ceva din iel,ca sa scrii pe iel,si nu oarecare writer merge.

Link to comment
Share on other sites

Fi mai explicit.

RFID ai pentru control acces, pentru evidente stocuri, etc.La ce-ti trebuie?

Vrei sa citesti taguri simple, sa citesti/scrii taguri programabile, sau smartcarduri?

In sfarsit, treaba ta.Uite aici ceva echipamente Echipamente RFID profesionale - RFID Shop

este un RFID inauntru unui card,asa ca vreau sal incarc cu bani, sa copiez byturile cum sunt cand este cardul incarcat,si cand se descarca,se scriu di nou byturile cum erau inante,ca sa nu mai bag bani.

Link to comment
Share on other sites

este un RFID inauntru unui card,asa ca vreau sal incarc cu bani, sa copiez byturile cum sunt cand este cardul incarcat,si cand se descarca,se scriu di nou byturile cum erau inante,ca sa nu mai bag bani.

si cum se numeste acel card cu bani?:))

daca cumva este folosit la transportul in comun, nu vei reusi pentru ca este protejat.

Link to comment
Share on other sites

Puate in romania da,sunt protejate,dar aici in italia,nu sunt asa de sigur de astfel de protecti,oricum da este transport (tren-autobus)

si se numeste "P-you" card.

@Legolas : multumesc, dar dupa cum citesti este vorba de un card ci nu de un telefon.

Edited by happybyte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...