Jump to content
sandabot

[TUT] Cum sa puneti mana pe domenii premium expirate

Recommended Posts

Am vazut ca multi vreti un domeniu cu o oarecare istorie , o sa va arat cum sa luati domenii expirate doar la pretul unei inregistrari normale.

1. Faceti-va cont pe Expired Domains with PR, Backlinks and more completely FREE , e gratis si aveti mai multe detalli asupra domeniilor.

2. Duceti-va la sectiunea de "Deleted .com" Login

3. Ca filtre cele mai bune pe care vi le recomand sunt "only new last 24 hours/no Numbers/no Hyphens "

Ca sa vedeti cam cat valoreaza domeniul puteti folosi http://www.valuate.com/ , https://www.archive.org/ si in cazul in care domeniul are ranking alexa va puteti uita si pe Alexa - The Web Information Company (cele cu un rank mai mic de 4mil )

Intr-un final, cele mai bune domenii sunt cele care chiar inseamna ceva, scurte ca lungime si poate cele cu un PR gata facut .

Happy hunting !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Folosesc metoda asta de ceva ani (nu acum in ultima perioada) dar nu mi-a trecut niciodata prin cap sa postez. Adica nu stiu, dar pentru cineva care se ocupa cu asa ceva, este imposibil sa nu fi auzit de acel site. Probabil nu multi cunosc, pe cat ma asteptam.

Multumim pentru informatii indiferent ca sunt vechi sau noi, sunt folositoare.

P.S. Pentru cei care folosesc www.valuate.com pentru a evalua un domeniu, va recomand sa folositi Google Chrome sau Mozilla Firefox si sa deschideti o sesiune noua incognito.

Dupa ce ati ajuns la limita, inchide incognito si redeschideti pentru a utiliza din nou www.valuate.com pentru a evalua domenii.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Daca am gasit un domeniu de care valuate.com imi zice ca ar valora cateva sute de dolari,oare sa-l cumpar si sa incerc sa-l vand pe site-urile de profil?Ceva imi zice ca e prea simplu si frumos ca sa fie adevarat.Si as dori mai multe informatii de la cei care se ocupa cu asa ceva,trebuie sa-l si hostez(pe cat timp),sau merge sa vinzi doar domeniul?Si daca il hostez,trebuie sa adaug si continut pe masura numelui?Sa incerc si metode SEO de ridicare?La fel,pe cat timp sa cumpar domeniul,pentru ca la final cand trag linie sa-mi iasa in plus fata de ce am bagat?

O alta nelamurire o am in legatura cu "approximative adwords CPC" se merita sa iei un domeniu pt a scoate bani de acolo?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...