Jump to content
Nytro

Digital Keylogger Pro by Nytro

Recommended Posts

shy totul e un fake sau nu? ca daca e adevarat ca ii poti spiona toate cele spuse cas cam but la astea is incepator :D

Pai asta e rolul unui keylogger :). Inregistreaza toate tastele apasate de utilizator, astfel incat poti vedea parolele, conversatiile etc.

Link to comment
Share on other sites

Poti crea si tu propriul keylogger , 97 % NeDetectabil , Foarte Usor folosind NyTrojan.OCX :)

v2.1 scan :

File Digital_Keylogger_Server_v2.1.exe received on 01.08.2008 19:23:01 (CET)

Current status: Loading ... queued waiting scanning finished NOT FOUND STOPPED

Result: 8/32 (25%)

75% UD ... e binisor dupa atata timp ... :)

Link to comment
Share on other sites

"app am luat o carte cu 950 pag de Visual Basic , am citit 110 si din tot ce am citit 10% sunt lucruri pe care nu le stiam ..."

wtf?! Programarea nu este lectura si nu va fi asa ceva! Eu cand am invatat sa programez acu vreo 5 ani citeam fix ce ma interesa si puneam in practica in felul asta am tinut mult mai bine minte decat sa citesc si apoi sa uit. (poate nu e si cazul tau)

Cartea aia ar fi trebuit studiata in timp ce programai/invatai sa programezi, nu dupa ce faci un soft si alt soft si apoi iti dai seama ca nu mai ai timp sa citesti.

ce gica contra sunt :D

Revenind: Fa-ti propriile ocx-uri nu mai folosi kewl nush cum. Mai e de lucrat la design. Optiuni putine. Unde e optiunea de save pt ce iti inregistreaza (save intrun .log)?![nam luat programul dar nu cred ca ai inclus un context menu sau poate ma insel]

Scuze ca sunt rau :)) e tarziu si sunt obosit!:)

PS: NU MAI SCRIE cu font de nush cat mortal team pune un button de about sau ceva!

Link to comment
Share on other sites

Ms Black :)

Pai nu e vorba de ocx , imi trebuie niste imagini ... nu am idei ... grafica la Pro e praf . E ceva mai dragut v2.1 i are fixat un bug de conectare . Nu sunt prea bun la grafica . De fapt sunt praf . In fine . La Save Log salveaza un fisier .txt cu tot ce a fost scris , cu keyloggul . Ce functii in plus puteam pune ? Incearca v2.1 si spune parerea :)

In legatura cu cartea aia ... Eu am invatat cel mai mult Visual Basic in practica. Teoria e mult mai usoara ca practica . Si in carte scria cum sa pun un buton pe form ... Click pe butonul din toolbox , deplasati mouse deasupra formularului etc ... Am gasit multe chestii pe care nu le stiam , dar cea mai mare parte din ce am citit stiam ... Am citit cartea la 5 luni dupa ce incepusem sa ma "joc" cu VB . La inceput , faceam din surse , fara sa stiu ce fac . Apoi am inceput sa fac lucruri simple pe care le stiam ... Cand am citit cartea stiam destul de multe despre Visual Basic , multe lucruri descoperindu-le singur :)

Link to comment
Share on other sites

@unu23456: :-?? ma tem ca nu stii cu cine vorbesti :) Nu te invinuiesc, nu prea frecventez siteul asta. Ce fac eu? pai pot face orice programel vrei tu, dar deobicei nu ascult ce "vrei tu" asa ca fac ce vreau eu :)) [daca intelegi jocul de cuvinte].

Am zis ca am inceput acum 5 ani sa programez. Ar trebui sa stiu sa fac ceva ceva nu? :-?? bine acum depinde de fiecare dar totusi.

Uite un screenshot http://infoeducatie.ro/lucrari/2007/749poza1.jpg la un mic programel de-al meu [screenshot la demo version].

Hmm e facut anul trecut pana acum a ajuns la v2.0 :)) ceva de genu'. Faza e ca nul pun pt download si daca o sa fac asa ceva o sa fie doar cu bani.

PS: http://infoeducatie.ro/lucrari/2007/749poza2.jpg

Pregatesc ceva mai interesant anul asta! Sper sa iasa :)

Ontopic: nytro spor in continuare. Iar ce am zis eu trebuia sa fie luat ca si ceva constructiv. Daca voi mai face critici de genu' ala toate vor trebui luate ca si critici constructive ;) din cauza ca nu am nici un interes sa iti zic ca programul e extraordinar si sa iti arunc in felul asta praf in ochi.

Mai bine o iei ca atare si incepi sa lucrezi si mai mult. Userii intotdeauna vor zice extraordinar program deoarece unii nu stiu sa programeze asa ca asa li se pare dar noi astia care scriem linii de cod si pierdem seri din cauza asta trebuie constant sa ne imbunatatim abilitatile!

Referitor la design trebuie lucrat pe partea asta. Nu mai pune si insist asupra acestui lucru imagini de fundal. Nu da deloc bine. Mai bine faci un design care sa dea a aplicatie profesionista.

Si ca sa va mai bat putin la cap: NU LASATI ALGORITMICA!! :) CA AIA CONTEAZA CEL MAI MULT!

Link to comment
Share on other sites

@unu23456: :-?? ma tem ca nu stii cu cine vorbesti :) Nu te invinuiesc, nu prea frecventez siteul asta. Ce fac eu? pai pot face orice programel vrei tu, dar deobicei nu ascult ce "vrei tu" asa ca fac ce vreau eu :)) [daca intelegi jocul de cuvinte].

Am zis ca am inceput acum 5 ani sa programez. Ar trebui sa stiu sa fac ceva ceva nu? :-?? bine acum depinde de fiecare dar totusi.

Uite un screenshot http://infoeducatie.ro/lucrari/2007/749poza1.jpg la un mic programel de-al meu [screenshot la demo version].

Hmm e facut anul trecut pana acum a ajuns la v2.0 :)) ceva de genu'. Faza e ca nul pun pt download si daca o sa fac asa ceva o sa fie doar cu bani.

PS: http://infoeducatie.ro/lucrari/2007/749poza2.jpg

Pregatesc ceva mai interesant anul asta! Sper sa iasa :)

Ontopic: nytro spor in continuare. Iar ce am zis eu trebuia sa fie luat ca si ceva constructiv. Daca voi mai face critici de genu' ala toate vor trebui luate ca si critici constructive ;) din cauza ca nu am nici un interes sa iti zic ca programul e extraordinar si sa iti arunc in felul asta praf in ochi.

Mai bine o iei ca atare si incepi sa lucrezi si mai mult. Userii intotdeauna vor zice extraordinar program deoarece unii nu stiu sa programeze asa ca asa li se pare dar noi astia care scriem linii de cod si pierdem seri din cauza asta trebuie constant sa ne imbunatatim abilitatile!

Referitor la design trebuie lucrat pe partea asta. Nu mai pune si insist asupra acestui lucru imagini de fundal. Nu da deloc bine. Mai bine faci un design care sa dea a aplicatie profesionista.

Si ca sa va mai bat putin la cap: NU LASATI ALGORITMICA!! :) CA AIA CONTEAZA CEL MAI MULT!

Nu prea ma pricep la jocuri de cuvinte , ti-am cerut sa iti explici atitudinea si vad ca ai facut-o , pana una alta interfata la programul tau facut in 2 ani cu cunostinte dobandite in 5 arata ca interfata unui soft facut in 30 de minute maxim , nu ma intereseaza codul dar daca tot te prezinti asa bine informat macar prezinta-ne 2-3 linii de cod pe care tu le consideri revolutionare in keylogging ca sa ne inchizi gura . Doar cu atitudinea nu o sa reusesti ... bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ok hai sa incerc sa fiu diplomat.

1. Interfata unui program nu trebuie sa fie neaparat facuta in photoshop ca sa fie placuta. Parerea mea e ca aranjamentul controalelor and stuff e destul de placut imi pare rau ca n-ai inteles asta. Nu mai retin in cat timp am facut-o, dar nu asta conteaza!

2. Ceva revolutionar? Ok, hai sa iti joc jocul si sa iti raspund: facem pt keylogging un driver care nu numai sa capteze ce scriem de la tastatura ci si ce scriem din tastaturi virtuale cu alte cuvinte facem hook la driverul tastaturii, mai greu ce-i drept. Tebuie studiat, nam facut pana acum asa ceva din cauza ca nu am avut de ce, nu ma pasionat.

3. Orice software pe care il faci trebuie facut calumea de la A la Z dintrun keylogger poate iesi ceva f frumos cu f multe optiuni chiar daca totul se invarte in jurul unui keylogging. De ex: save log, encrypt log, add la startup ca serviciu sau nu, sa nu poata fi vizibil in taskmanager sau sa nu poata fi sters de acolo, log trimis P2P sau prin FTP sau post pe un site sau e-mail log, la P2P sa aiba semnatura digitala :) mai vrei? hmm mai multe conexiuni deodata monitorizarea lor dezactivarea keyloggerului din server.

:)

4. Ma bucur ca iti place sa aperi lumea cand defapt eu nu atacam ci mai mult dadeam sfaturi. Facultatea de drept e buna pt tine. Harvard?!

5. Stii tu cand cunosti cateodata e mai greu sa iti opresti instictul de a te da mare mai ales cand esti contestat. Deobicei nu reactionez asa, dar chiar am vrut sa fac asta dupa mult timp.

Daca teai simtit lezat, ma scuzi! :)

Repet: interfata nu tre sa aiba photoshop sau nush eu ce ca sa fie placuta si frumoasa

"macar prezinta-ne 2-3 linii de cod pe care tu le consideri revolutionare in keylogging ca sa ne inchizi gura"

Daca vrei sa fii avocat nu trebuie sa reactionezi asa;) E usor sa critici o personalitate. Eu deobicei dau sfaturi si o sa iti dau si tie: ori formulai altel ce vroiai sa zici, ori dadeai sfaturi sa nu ma mai port cum am facut-o, as fi apreciat mai mult. Stii tu cum e romanul : da cu parul fara a avea nici o intentie de a face bine (de parca ai avea cum sa ai asa ceva cand dai cu paru') ;) m-am obisnuit.

"Doar cu atitudinea nu o sa reusesti"

Faptul ca am ziso pe alt ton nu inseamna ca nu am avut cele mai bune intentii si daca citeai mai atent vedeai ca iam dat sfaturi.

Oricum nu ma asteptam la o altfel de reactie :)

Ca sa concluzionez: Nu trageti concluzii pripite :) si programul e facut intr-un an ;) cu pauze cu tot

Link to comment
Share on other sites

2. Ceva revolutionar? Ok, hai sa iti joc jocul si sa iti raspund: facem pt keylogging un driver care nu numai sa capteze ce scriem de la tastatura ci si ce scriem din tastaturi virtuale cu alte cuvinte facem hook la driverul tastaturii, mai greu ce-i drept. Tebuie studiat, nam facut pana acum asa ceva din cauza ca nu am avut de ce, nu ma pasionat.

Dranaxum, contrazice-ma daca ma insel :-) Ca sa faci hook la tastatura, nu e nevoie de driver, se poate face direct din UserMode. Sunt niste APIuri windows, SetWindowsHook, CallNextHookEx (bineinteles, cu anumiti parametrii speciali pt. tastatura).

Daca vroiai sa faci chestia asta in ASM, se foloseau niste interrupturi (de DOS sau BIOS, nu mai stiu exact) care mergeau decat din kernel mode (deci, evident, era nevoie de driver).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...