Jump to content
Spyder_Zzz

icloud removal service

Recommended Posts

Salutare tuturor. Sunt destul de nou pe acest forum si imi cer scuze daca am postat in sectiunea gresita.

In cautarea de a gasi o rezolvare pentru iPhone.ul care il am blocat pe iCloud, am dat de r0bf0rdsn0w.i8hsn0w.com.

Hacker.ul spune ca a gasit solutia , apus programul la download pe site dar, este parolat. Cei de la Apple deja au reusit sa sparga parola arhivei si lucreaza la o modalitate ca in iOS 7.1.2 sau 7.2 (depinde care va fi urmatorul) sa blocheze aceasta posibilitate.

V.as ruga daca se poate sa ma ajutati cu decryptrea parolei de la acea arhiva... pt ca am tot incercat dar ... fara folos.

PS* Detin calculatoare de bruteforce cu o putere de aprox 8000Mb hash de genul celor folosite la bitcoin minning (in cazul in care v.ar folosi acestea la ceva).

Multumesc anticipat.

Edited by Spyder_Zzz
Link to comment
Share on other sites

Pai din cate am vazut pe site, scrie

SHA1(r0bf0rdsn0w-v1.2.zip) = 5b8bcf45e0194816107e72786cacdebc6f5805ac

(Credits to Gadgetwide's Varo & his 250k employees for research)

How do you get the zip password you're asking? Easy... (no survey bullshit)

Encrypt the string "r0bf0rdsn0w-r0bf0rdsn0w-r0bf0rdsn0w-r0bf0rdsn0w!!" with the s5l8920x AES GID key.

You know you got this right when the IV is... E6A9B03D9670523CFA8849A23A28722E

This part was posted on twitter...

Decrypt the outputted IV+Key from the s5l8920x with the s5l8930x AES GID key.

You know you got this right when the KEY is... 027132EF9D79AE6CD38E1E2CD3ED9080860EF53ED1CBA6D8395BDBCF541C1E2B

Finally, encrypt the outputted IV+Key from the s5l8930x with the s5l8940x AES GID key.

You know you got this right when the IV starts with F8A555D2 and the KEY starts with F4DFD3CB.

The password is the final IV+Key from above, 32-bit endian byte flipped.

Enjoy! :)

Si zice ca o sa posteze parola dupa ce va fi patch-uit de apple...

Link to comment
Share on other sites

HINT: iH8sn0w has released the first decryption key to break the password of the tool's archive or zip file: (s5l8920x): e6a9b03d9670523cfa8849a23a28722e3c083980452574871418763c6e0ee2cf6f0a952652791ca74d3206d6e5b15368 #r0bf0rdsn0w

Aici link cu arhiva corecta: http://r0bf0rdsn0w.ih8sn0w.com/r0bf0rdsn0w-v1.2.zip

P.S. Unii spun ca toata chestia asta e o pacaleala de 1 aprilie ..... Cam pe atunci a aparut ...

Edited by old66
Link to comment
Share on other sites

E aceeasi facatura pe care cei de la G.W. , au aruncat-o .

da e aceeasi porcarie.. dar faza e ca l-ati incercat? eu unul nu pot sa incerc ptr ca mi s-a stricat capsula la Power si daca il bag in DFU mode prin redsn0w nu pot sa il m-ai scot decat cu restore iar la un alt ios.. deci pana fac capsula de la Lock/power, nu am unde sa il testez. Cu recbootul sau Reiboot pot scoate doar din recovery sau sa intru in recovery nu merge nici cu tinyumbrella cu fix recovery ptr ca din recovery ti-l pune direct in dfu si chiar daca l-am bagat in frigider 5 minute si scrie empty battery dupa jumatate de ora tinut ptr a se usca la temp. normala si iar pus la incarcare accesi basina DFU mode. Singura solutie a ramas repararea capsulei.

Si inca ceva cei care aveti probleme cu WIfi-ul la iphone 4,4s in frigider rapid 5 - 10 minute maxim! si daca nu merge nici atunci, cu suflantul pe placa de baza exact pe wifi maxim 1 minut - 30 sec. la temp mare, sau sa fie lasata camera VIDEO pana se incalzeste foarte foarte tare, inchis si deschis posibil sa mearga Wifiul, doar posibil.

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

HINT: iH8sn0w has released the first decryption key to break the password of the tool's archive or zip file: (s5l8920x): e6a9b03d9670523cfa8849a23a28722e3c083980452574871418763c6e0ee2cf6f0a952652791ca74d3206d6e5b15368 #r0bf0rdsn0w

Aici link cu arhiva corecta: http://r0bf0rdsn0w.ih8sn0w.com/r0bf0rdsn0w-v1.2.zip

P.S. Unii spun ca toata chestia asta e o pacaleala de 1 aprilie ..... Cam pe atunci a aparut ...

Hai sa iti dau un indiciu ai un calculator bun gen ptr bitcoinuri? Daca da, treci la treaba sau care avetzi asa ceva.. a aparut de 2 luni - 3 Kali Linux. @narciszu sau cei care vor sa sparga parola.. MD5 Hash cu Hashcatul, din cate am inteles iti trebuie o placa video foarte buna, acest programel iti ia zile bune ptr decryptare cu HashCatul dar din cate am inteles, unele TELEFOANE cu hashcatul merge sa le decryptezi ptr a le face unlock la ele, nu merg boxurile, trebuie sa ai Hashcat ptr a le face neverlock.

http://www.kali.org/

Kali Linux - Crack MD5 Hash with Hashcat - YouTube Mult succes si dati de stire! Astept sa impartasim cunostintele! Sarbatori fericite!

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

cica e gogoasa se zvonea ca cineva a sprat parola si a aceesat fisierele incercand metoda , reusind sa stearga contul de icloud pe moment dupa restore el revenind la loc oricum reteaua nu are cum sa merga pentru ca trb sa treci telefonul prin procesul de activare prin serverele apple ...

Link to comment
Share on other sites

cica e gogoasa se zvonea ca cineva a sprat parola si a aceesat fisierele incercand metoda , reusind sa stearga contul de icloud pe moment dupa restore el revenind la loc oricum reteaua nu are cum sa merga pentru ca trb sa treci telefonul prin procesul de activare prin serverele apple ...

pai deasta si am spus ca trebuie sa clonezi Itunesul si itunesul se cloneaza cu Total Commander printr-un ip cu proxy, este exact ceea ce se vorbeste la Dev Team la ora actuala.

http://code.google.com/p/t-pot/wiki/Installation

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...